Doug Addison – Błogosławieństwo Podczas Kryzysu

13 Sier

Doug Addison

Klucz do Otrzymania Błogosławieństwa Podczas Kryzysu

Od Steve’a Shultza:

To słowo mówi o klęsce głodu i nie udawaniu się do Egiptu. Tak, to prawda. Ale interesujące jest to, że gdy mędrcy odeszli, anioł powiedział rodzicom Jezusa, żeby uciekli do Egiptu.

Ja osobiście kocham te biblijne sprzeczności. Sprawiają, że biegniemy do NIEGO po słowo dla nas, nawet jeśli mamy pewność co do Słowa w Biblii. Bóg może powiedzieć jednej osobie, żeby szukała pomocy u milionera, a innej może powiedzieć: „Nie waż się prosić milionera nawet o grosz.” Bardzo ważne jest to, co Bóg mówi do CIEBIE! Mój pogląd na tę sprawę jest taki, że chociaż Słowo jest pewne i prawdziwe, to Bóg może ci powiedzieć, żebyś zapłacił podatek łowiąc ryby, już kiedyś tak ZROBIŁ!

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

Doug Addison

Klucz do Otrzymania Błogosławieństwa Podczas Kryzysu

Możesz być błogosławiony podczas każdego kryzysu ekonomicznego. Bóg czyni coś nowego i przygotowuje nas na to, żebyśmy w 2012 roku wywierali większy wpływ niż kiedykolwiek wcześniej. Dochodziło do opóźnień, komplikacji i zejścia ze szlaku. Ale jeśli napierasz i się nie poddajesz, to jeszcze tej jesieni zobaczysz w swoim życiu początek czegoś zupełnie nowego.

Sierpień – Wrzesień: Wprowadzanie w Życie Boskich Strategii

Sierpień jest czasem przyjmowania nowych strategii z Nieba odnośnie tego jak odpowiadać i wejść w to, co czyni Bóg. Jeszcze jest czas do 30 września (Rosz Haszana), aby prosić Boga o odpłatę za wszystko, co utraciłeś w ciągu ostatnich dziewięciu lat (od roku 2002).

Będziemy musieli zostawić nasze dotychczasowe sposoby myślenia i reagowania. To, co Bóg wprowadza będzie wymagało od nas „innego sposobu myślenia” i opuszczenia naszej strefy komfortu i rutyny. Jeśli normalnie słyszysz Boga w jakiś sposób, spróbuj czegoś zupełnie innego i obserwuj głębię objawienia, jaka rozciąga się przed tobą.

Wrzesień będzie czasem wprowadzania w życie nowych planów i zaczynania nowych rzeczy. Bóg szuka ludzi, którzy opuszczą normalne sposoby postępowania i sięgną po Jego twórcze poznanie i objawienie. Jeśli już otrzymałeś Bożą strategię, to wprowadzenie jej w życie będzie wymagało od ciebie wykonania kroku wiary, bo może to być coś niezwykłego. Ludzie z twojego otoczenia mogą się nie zgadzać z tą strategią, proś więc Boga o potwierdzenie i upewnij się, że masz pokój w podejmowaniu twoich nowych decyzji.

Nasze role i zadania ulegną zmianie do roku 2012. Powinniśmy głębiej uświadomić sobie naszą wyjątkowość jako jednostki, firmy, kościoły i służby.

Słowo Prorocze Odnośnie Bezrobocia

Bóg przemówił do mnie, że wróg ma plan odizolować chrześcijan, zniechęcić ich i zatrzymać w ubóstwie przez bezrobocie. Jeśli nie masz pracy, to dołóż starań, żeby ją zdobyć, nie czekając aż twoje zasoby się wyczerpią. Kiedy zaczniesz działać w tym kierunku, doświadczysz nowej porcji energii i zachęty.

Bóg przygotowuje nas na nieoczekiwany awans, błogosławieństwo i strategiczne relacje, które będą konieczne w 2012 roku. Dołóż wszelkich starań, aby zdobyć pracę, żebyś mógł wywierać pozytywny wpływ na ludzi wokół ciebie.

Podobnie jak w Księdze Rodzaju 26

Znajdujemy się teraz w podobnym czasie jak Izaak w Księdze Rodzaju 26. Wtedy też był światowy głód i kryzys ekonomiczny. Pierwszą reakcją Izaaka było to, co zrobił wcześniej jego ojciec—udanie się do Egiptu. Ale Bóg przemówił do niego i dał mu inną strategię. Udał się do kraju Filistynów (wroga) i porozumiał się z bezbożnym królem.

Ponieważ Izaak posłuchał Boga i skorzystał z Jego strategii, został obficie pobłogosławiony podczas kryzysu. To jest słowo prorocze dla nas na dzisiaj. Nie lękaj się, ale słuchaj Boga, a On da ci instrukcje i prorocze wejrzenie w to jak być błogosławionym podczas kryzysu ekonomicznego czy tragedii, które mają miejsce na ziemi.

Rodzaju 26:12 NIV: „Izaak zasiał ziarno w tej ziemi i w tym samym roku (roku głodu) zebrał stokrotny plon, ponieważ PAN mu błogosławił.”

Potem odszedł stamtąd i zaczął odkopywać studnie, które wykopał jego ojciec, a wróg je zsypał. Ponieważ Izaak próbował odzyskać utracone dziedzictwo i błogosławieństwo, to natrafił na opór. Ale się nie poddał i próbował jeszcze raz.

Za każdym razem, kiedy podejmował te próby, ktoś chciał to przejąć. Przy dwóch pierwszych próbach wdał się w dyskusję i spór, ale przy trzeciej próbie powiedział: „…Teraz PAN dał nam wolną przestrzeń i możemy rozmnażać się w tym kraju” (zobacz Rodzaju 26:19-24). Potem Izaaka nawiedził Bóg, który potwierdził jego rolę i przeznaczenie.

Klucz do Przełomu

Teraz doświadcza tego wiele osób. Próbujesz iść naprzód, ale napotykasz na opór w postaci kradzieży, straty, sporów i kłótni. Kluczem do przełomu jest nie wdawanie się w dyskusję, ale zmodyfikowanie swoich planów i cały czas parcie naprzód. Odkryjesz miejsce dla swoich darów i powołania, a Bóg ponownie je potwierdzi, i będziesz wyraźnie widział swoje przeznaczenie.

To nie jest czas, aby się bać i wycofywać, ale iść naprzód jak Izaak, odkrywając Boże strategie, które przyniosły mu błogosławieństwo w czasie kryzysu ekonomicznego.

Doug Addison
InLight Connection
Email: respond@dougaddison.com

Permission is granted (and you are also encouraged) to reprint these articles in hard copy form, as well as sending them to your own email lists and posting them on your own websites. We ask only that you keep ElijahList website, email contact info, and author contact information intact.

ElijahList Publications
310 2nd Ave SE,
Albany, OR 97321
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net
Phone 1-541-926-3250

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: