Bobby Conner – To Jest Sezon Świeżego Startu!

30 Sier

Bobby Conner

To Jest Sezon Świeżego Startu!

W jakim sezonie jesteśmy? Ciało Chrystusa jest w sezonie odbudowy i odświeżenia (zobacz Joel 2:25). Bóg daje świeży start każdemu wierzącemu.

Świeży Start… Przez Posłuszeństwo Słowu

Bóg przygotowuje drogę, żeby nas uwolnić od naszej przeszłości. Jak się to dzieje? Co nas uwalnia? Nie nasze dobre uczynki czy postanowienia, a jedynie Boża Prawda! „…i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.” (Jana 8:32). Na ile jesteśmy posłuszni tej Prawdzie, na tyle będziemy wolni od przeszłych upadków.

I to się dzieje nie przez zwykłą znajomość Biblii tak jak znamy dobry przepis albo wskazówki jak dojechać do domu przyjaciół. Słowo Boże nie jest formułą ani doktryną, ale Osobą, Samym Jezusem, a my zostaliśmy powołani do tego, żeby trwać w Nim, w Prawdzie, aby uzyskać wolność od naszej przeszłości. Wolność uzyskamy jedynie wtedy, gdy działanie Prawdy wypływa z naszego serca. Dojrzewamy nie dlatego, że zwyczajnie gromadzimy wiedzę w naszych głowach. Musimy być wykonawcami Słowa, a nie tylko słuchaczami (zobacz Jakuba 1:22).

Świeży Start… Przez Upamiętanie i Przebaczenie

Jedna z takich podstawowych prawd to upamiętanie. W 1 Jana 1:7-9 jesteśmy zachęcani, aby żyć w sposób uczciwy i prawy wobec Boga:

„Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu. Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma. Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.”

Kiedy działamy na podstawie Słowa i przychodzimy do Boga z prawdziwym upamiętaniem w sercu, doświadczamy nowego dnia. Stare rzeczy naprawdę przeminą.

Jednym z najpiękniejszych słów w każdym języku jest słowo przebaczenie. Bóg obiecał, że nawet jeśli twoje grzechy są czerwone jak purpura, staną się białe jak śnieg (zobacz Izajasz 1:18). To hebrajskie słowo לָבָן lawan, przetłumaczone tutaj jako biały, ma dwa zupełnie różne znaczenia. To słowo można przetłumaczyć jako robienie cegieł, jak wtedy, kiedy Hebrajczycy produkowali cegły dla faraona w Egipcie. To samo słowo jest tłumaczone także jako biały. To słowo nigdy nie opisuje po prostu koloru przedmiotu, ale pojawia się tylko w kontekście oczyszczenia:

Pokrop mnie hizopem, a będę oczyszczony; Obmyj mnie, a ponad śnieg bielszy się stanę. Psalm 51:9

…aby wśród nich nastąpiło wypławienie, oczyszczenie i wybielenie… Daniel 11:35

Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych Daniel 12:10

To, że nasze grzechy są „białe jak śnieg” oznacza, że mamy przebaczone; czyli zostaliśmy oczyszczeni do takiego stopnia, że absolutnie żadna plama grzechu nie jest w stanie oszpecić czystej i świętej prawości nadanej nam przez Chrystusa. Z perspektywy naszego Ojca, jesteśmy tak nieskalani jak Chrystus! Czyści jak śnieg!

To jest fundament, który musimy budować w naszym życiu, cegła po cegle: To ostateczne przebaczenie oferowane nam na Krzyżu przez Chrystusa oczyszcza nas od wszelkiego grzechu, nieważne jak strasznego czy długotrwałego. Pan usunął nasze grzechy „jak daleko jest wschód od zachodu” (Psalm 103:12). Niech ta chwalebna prawda dotknie głęboko twojego ducha: Masz przebaczone!

Świeży Start… Przez Odkupieńczą Miłość

Mamy nie tylko przebaczenie, ale Pan oferuje także każdemu z nas ogromną łaskę do odnoszenia zwycięstw i rozprawienia się z naszymi przeszłymi porażkami raz na zawsze. Jak? On odkupił nas z naszych grzechów dla swojego planu. To nie stanowi dla Boga żadnej różnicy jak pokręcone, poplątane, grzeszne albo żałosne było twoje życie w przeszłości, albo jest teraz: Bóg jest w stanie – i ogromnie pragnie – obrócić każde z twoich upokorzeń i każdą porażkę w narzędzia, które pokrzyżują plany wroga i przyciągną cię bliżej do Niego.

Diabeł naprawdę nie ustaje w wysiłkach, żeby cię zniszczyć, zamyślając dla ciebie śmierć i destrukcję (zobacz Jana 10:10), żeby cię odciągnąć od wspólnoty z Bogiem. Ale Pan jest o wiele, wiele większy od wroga naszej duszy. Cokolwiek zamierza diabeł, Duch Boży może całkowicie obrócić dla twojego dobra i dla Jego chwały.

Posłuchaj tego, drogi wierzący: Bóg ma moc odkupić każdy dzień, miesiąc i rok w twoim życiu. Nie pozwól, żeby poprzednie porażki zatrzymały cię na drodze do przyszłych zwycięstw i powstrzymały przed intymnością z Bogiem.

Przypomnij sobie umiłowanego Józefa, prześladowanego i uwięzionego, który przeszedł takie rzeczy, których nie możemy sobie wyobrazić. I on śmiało zaświadczył o Bożym odkupieniu, miłości i dobroci (Rodzaju 50:20): „Wy wprawdzie knuliście zło przeciwko mnie, ale Bóg obrócił to w dobro…”

Podczas tego sezonu odbudowy i odświeżenia, nawet rany, które ci zadano staną się wspaniałymi kanałami uzdrowienia. Kiedy cierpimy, a potem przyjmujemy uzdrowienie tych ran – fizyczne czy emocjonalne – przyjmujemy Bożą łaskę do każdego zranionego miejsca, aby przynosić innym uzdrowienie i uwolnienie.

W tym czasie Bóg okazuje nam swoje względy, odkupienie każdej naszej porażki i zranienia, abyśmy mogli dokonywać wielkich wyczynów dla Jego chwały.

Świeży Start… Przez Dziękczynienie i Głód

Psalm 117:2 przypomina nam, że powinniśmy być wdzięczni za łaskę, którą Bóg wylew na nas każdego dnia. Dziękujmy Bogu za Jego miłosierdzie, które jest świeże każdego poranka. Chwalmy Go nieustannie za Jego niezachwianą wierność (zobacz Treny 3:21-23).

I w tej postawie dziękczynienia szukajmy Pana, jak nigdy dotąd! Rada z Izajasza 55:6-7 ma kluczowe znaczenie dla chodzenia w wolności i zwycięstwie:

„Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko! Niech bezbożny porzuci swoją drogę, a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana, aby się nad nim zlitował, do naszego Boga, gdyż jest hojny w odpuszczaniu!”

Wdzięczne serce, wypełnione dziękczynieniem i uwielbieniem jest pierwszym krokiem na drodze do szukania Pana. Po pierwsze musisz uznać, kim On jest i to wszystko, co uczynił dla ciebie – a potem tylko szukaj Go więcej, więcej intymności w Jego Obecności, więcej poddania się Jego Duchowi i Jego Słowu.

Świeży Start… W Nadziei!

Bóg mówi: „Spróbuj jeszcze raz! Zaufaj Mi, a wykonasz to wszystko, czego się obawiasz! Nigdy się nie poddawaj! Nigdy nie ulegaj żalowi i wstydowi!” Bóg stworzył cię do sukcesu i ma do ciebie bezgraniczne zaufanie. Jesteś Jego wybraną własnością, masz pełne przebaczenie, pełnię odkupienia i pełnię namaszczenia na to wszystko, co jest przed tobą.

Nawet jeśli ci się nie udało w poprzednich próbach, nie trać ducha! Teraz jest czas, żeby zrobić nowe kroki w wierze, ufając, że porażka nigdy nie była Bożym planem. Zobaczysz jak otwierają się drzwi, które wcześniej były zamknięte. To jest sezon, w którym Bóg daje przełom.

To jest sezon świeżego startu!

Bobby Conner
Eagles View Ministries
Email: manager@bobbyconner.org

 

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: