Kathie Walters – Jezus Jest Twoim Ratownikiem

2 Wrz

 

Od Steve’a Shultza:

Bóg zawsze ma plan – i jest to plan ratowania. On JEST przecież Ratownikiem. Moja droga i pełna humoru przyjaciółka Kathie Walters ma sposób, żeby się dzielić świadectwami o Bożej dobroci. Ten artykuł ci się spodoba.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Kathie Walters

Jezus Jest Twoim Ratownikiem  

Jednym z określeń Zbawiciela jest Ratownik. Jezus jest Wspaniałym Zbawicielem, Odkupicielem , Uzdrowicielem, Wyzwolicielem – i oczywiście tych określeń jest o wiele więcej.

Ale czy myślałeś o tym, że On jest twoim Ratownikiem i wybawia cię z kłopotów. Może jesteś w dołku, albo w miejscu, z którego na oko nie ma wyjścia? Pozwól, że opowiem ci o tym Ratowniku.

W Psalmie 107 jest powiedziane (w kontekście burzy):

„Wołali do Pana, a On ich wybawił z kłopotów. Uciszył burzę i uspokoił fale. Byli szczęśliwi, że się uciszyło i Bóg doprowadził ich do portu.” (z ang.)

Nie wiem, czy wokół ciebie jest teraz burza – ale On jest w stanie uspokoić ją. On przemówił do burzy: „Ucisz się” i tak się stało.

Jeśli jesteś w miejscu, z którego nie widzisz wyjścia – to posłuchaj:

„Wysławiać cię będę, Panie, wśród ludów, Będę grał tobie wśród narodów, Bo wielka ponad niebiosa jest łaska twoja I aż do obłoków sięga wierność twoja. Wznieś się nad niebiosa, Boże, Chwała twoja niech będzie nad całą ziemią, ABY OCALELI UMIŁOWANI TWOI! Wybaw prawicą swoją i wysłuchaj nas!” (Psalm 108:4-7).

Tak, On jest Ratownikiem. Kluczem jest to, że Go słuchasz i pozwalasz Mu, żeby ci pokazał wyjście – ponieważ jest wyjście.

Siedź Spokojnie i Patrz

Pewnego razu, przed laty, byliśmy w kropce (nie mogę sobie teraz przypomnieć co to było) i nie wiedzieliśmy jak iść do przodu, ani jak się z tego wycofać – próbowaliśmy otwierać różne drzwi, ale wydawało się, że nic nie działa.

Miałam sen, w którym siedziałam na podłodze na środku pokoju. Ten pokój wyglądał na pusty, nieumeblowany. Było w nim ciemno i nie wiedziałam gdzie są drzwi. Z powodu ciemności nie byłam w stanie dojrzeć wyjścia. Wiedziałam, że mogłabym chodzić po omacku wzdłuż ścian pokoju i szukać klamki, ale odczułam, że Pan mówi: „Siedź spokojnie i patrz.” Usiadłam na podłodze i po prostu czekałam, i nagle światło oświetliło drzwi. Wstałam, podeszłam do drzwi, otworzyłam je i wyszłam.

On był Tym, który nas uratował – On oświetlił drogę wyjścia i pokazał co zrobić. Możesz robić to metodą prób i błędów, ale to nie jest Boży najlepszy sposób – polega on na tym, że czekasz (w wierze) na Niego.

Ratownik

On cię uratuje. Może przemówić do wzburzonych wód i nakazać im: „Uspokój się.” Ale ten pokój najpierw dotyczy ciebie – podobnie jak Paweł i Sylas w więzieniu. Chrześcijanie modlili się o ich uwolnienie i Bóg ich uwolnił – trzęsieniem ziemi. Więzienie się rozpadło, a ziemia się zatrzęsła. Ale w środku całego tego potrząsania Paweł i Sylas nie byli potrząśnięci. Dlatego, że byli w Tym, który potrząsał (w Bogu). Jeśli jesteś w Bogu, nie możesz doznać potrząsania, nieprawdaż? W efekcie tego trzęsienia ziemi doprowadzili strażnika do Pana. Nie uciekali, nie panikowali, jak wszyscy inni, tylko stali spokojnie i usługiwali. Potrząsanie tylko pokazuje gdzie jesteś naprawdę.

Często myślę o górnikach z Chile. Utknęli na poziomie mili pod powierzchnią ziemi. I STAMTĄD NIE BYŁO ŻADNEJ DROGI WYJŚCIA. Byli całkowicie zdani na innych. Dwa spotkania modlitewne dziennie – i BÓG ziemi i Nieba ich uratował. Nikt nie może powiedzieć, że to nie był cud. Ale Jezus, Pan Życia był w stanie ochronić ich i URATOWAĆ z tej sytuacji.

Wiesz, kiedy Jezus leżał w grobie, był całkowicie zależny od Ducha Świętego, który miał Go wskrzesić z martwych. Nie wiem, czy kiedykolwiek o tym myślałeś. To dlatego On jest w stanie cię uratować, gdy siedzisz spokojnie i niech Jego pokój będzie w tobie pośród burzy.

…ludzie, których kochasz będą uratowani. Psalm 108:7 (z ang.)

On jest tym, który może cię uwolnić, pokazać ci „wyjście,” uratować cię – jeśli (jak Bóg powiedział do Mojżesza) „stoisz spokojnie i oglądasz zbawienie Boże.”

Bądźcie błogosławieni, przyjaciele,

Kathie Walters
Kathie Walters Ministry
Email: kathiewalters@mindspring.com

 

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: