Bobby Conner – Obraz Jest Najważniejszy!

7 Wrz


Wybierz Swój… albo Jego Obraz

„Obraz jest najważniejszy!” Brzmi znajomo? Słyszymy to poselstwo codziennie i przez wszelkie możliwe media—billboardy, reklamy, pokazy telewizyjne, kino i popularne piosenki. Firmy reklamowe Madison Avenue wydają miliony dolarów na kampanie reklamowe, żeby przekonać nas do jednej rzeczy: obraz jest najważniejszy. I dajemy się na to złapać. Wydajemy tysiące dolarów na poprawienie swojego wyglądu, kupujemy najmodniejsze gadżety i jeździmy sportowymi samochodami.

Jaki jest cel tych reklam? Zwrócić uwagę na nasz własny obraz, wynosząc się ponad Boga i wszystkich innych. Madison Avenue próbuje przekonać nas do przewagi zewnętrznej powłoki nad wnętrzem i porównuje sukces do zewnętrznego piękna i statusu. Agencje reklamowe robią nam pranie mózgu, że wywieranie wrażenia i stwarzanie atmosfery są ważniejsze od wyrażania Bożych prawd, umierania dla siebie i składania życia za innych.

Biblia sporo mówi odnośnie wizerunku. Studiując Pisma szybko odkrywamy, że obraz jest niesłychanie ważny dla Boga. Zauważ, że znaczenie obrazu pojawia się już w pierwszym rozdziale Biblii, w Księdze Rodzaju 1:26-27:

Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.

Zostaliśmy uczynieni na obraz Boga—i to jest ten jedyny obraz, z którym mamy się utożsamić!

Chrystus… Obraz, Którego Szukamy

W szczególności mamy być podobni do obrazu Samego Jezusa Chrystusa. Pismo stwierdza, ze Chrystus Jezus jest dokładnym obrazem Boga Ojca:

On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia. Kolosan 1:15

Upodobnienie do Chrystusa jest naszym najwyższym celem. Co to znaczy być podobnym do Chrystusa? To znaczy być coraz bardziej jak Jezus w naszym ciele, duszy i duchu, w zamiarach serca, w naszym myśleniu, w działaniu i zachowaniach naszego fizycznego ciała. Zostać przekształconym na obraz Boga w każdej dziedzinie naszego życia jest nadrzędnym celem i radością każdej osoby!

Być Podobnym do Chrystusa… Przez Uległość

Jak można osiągnąć ten najwyższy cel? Tylko przez Bożą łaskę—i tylko przez poddanie się Duchowi Świętemu!

Już Paweł apostoł ogłaszał, że upodobnienie się do Chrystusa to cel najwyższy i najzacniejszy (Filipian 3:9-10), więc naszym celem także jest dogłębne i bezzwłoczne upodobnienie się do Niego (Rzymian 8:29). Ale pamiętaj, umiłowany: to łaska, miłosierdzie i dobroć Boga prowadzą nas do pokuty i przekształcenia na obraz Chrystusa—nie nasze własne wysiłki. Przemieniające nas dzieło Krzyża Chrystusa jest w zupełności wystarczające. Dzięki dokonanemu dziełu Krzyża zostaliśmy przeniesieni z królestwa ciemności i śmierci do Królestwa Bożego, światła i wolności, i żywej miłości:

…abyście postępowali w sposób godny Pana ku zupełnemu jego upodobaniu, wydając owoc w każdym dobrym uczynku i wzrastając w poznawaniu Boga, utwierdzeni wszelką mocą według potęgi chwały jego ku wszelkiej cierpliwości i wytrwałości, z radością dziękując Ojcu, który was zdolnymi uczynił do uczestniczenia w dziedzictwie świętych w światłości, który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego, w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów. Kolosan 1:10-14.

Chrystus Jezus chodził w pełni Ducha, objawiając całkowicie cechy Bożego charakteru i natury Boga, czyli owoce Ducha:

Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu. A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami. Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujmy. Nie bądźmy chciwi próżnej chwały, jedni drugich drażniąc, jedni drugim zazdroszcząc. Galacjan 5:22-26

Drogą do stawania się coraz bardziej podobnym do Chrystusa jest poddanie Duchowi Świętemu, który stworzy prawdziwą czystość w naszych sercach.

Być Podobnym do Chrystusa… Przez Pokutę

Proś Ducha Świętego, aby zbadał głębię twojego serca i umysłu, i ujawnił wszelkie zamiary, postawy i działania, które nie wywyższają Chrystusa Króla (Psalm 139:23).

Gdy tylko grzech zostanie objawiony, naszą pierwszą reakcją powinno być szybkie wyznanie go i pokuta z pobożnym smutkiem, porzucenie grzesznych zachowań, myśli i motywacji, i pragnienie coraz głębszego poddania się Przywództwu Chrystusa (1 Jana 1:9).

Teraz są wspaniałe dni na to, żeby przemieniającą Bożą łaskę ogłaszać zranionemu i zgubionemu światu. Jako naśladowcy Chrystusa powinniśmy żyć w pokoju (Izajasz 26:3). Nasze życie powinno odzwierciedlać miłość Chrystusa! Dlaczego? My naprawdę jesteśmy miastem położonym wysoko na górze, które nie może się ukryć! Niech rzeki Bożej łaski przemienią cię na podobieństwo Chrystusa, aż Jego chwała wypłynie z twojego życia jak fontanna odświeżającego miłosierdzia dla tych, którzy są wokół ciebie.

Prawdziwe podobieństwo do Chrystusa nie tyle polega na tym, co mówimy, ale na tym, co robimy i kim jesteśmy. Podobieństwa do Chrystusa nie można podrobić, ani zastąpić przez puste religijne gesty. Nie możemy stworzyć „atmosfery” Chrystusa bez realnej obecności Ducha Świętego. Rzeczywiście, reklama Nieba rozlega się dla wszystkich, którzy słyszą: obraz nie jest najważniejszy… ale najważniejszy obraz to obraz Chrystusa!

Bobby Conner
Eagles View Ministries
Email: manager@bobbyconner.org

 

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: