Matt Sorger – Rosz Haszana: Bóg Organizuje Twój Następny Sezon

22 Wrz

 

Od Steve’a Shultza:

Znajdujemy się prawie na progu Żydowskiego Nowego Roku, w znaczącym miesiącu dla Ciała Chrystusa. Wielu z nas przechodzi przez ogromne trudności, ale znajdujemy się na krawędzi nowych rzeczy, o których nie słyszeliśmy. Tu jest słowo potwierdzenia przekazane przez Matta Sorgera, że „te nowe rzeczy” są przed nami.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Matt Sorger

Rosz Haszana: Bóg Organizuje Twój Następny Sezon

Przejście do Duchowego Przebudzenia

Rosz Haszana jest jednym z najświętszych dni w kalendarzu żydowskim. Bóg działa w czasach i porach, i nigdy nie robi nic na chybił trafił. Odkąd Bóg przed dziesięciu laty powołał nas do służby w dziedzinie proroczej i uzdrowienia, zwróciłem uwagę, że każdy wrzesień był dla nas miesiącem znaczącym duchowo. Nasza służba narodziła się we wrześniu 2002 i każdy następny wrzesień przynosił znaczące zmiany. Wrzesień to miesiąc, w którym według kalendarza żydowskiego obchodzony jest Nowy Rok – Rosz Haszana. Święta Żydowskie i Święte Dni oznaczają bardzo ważne czasy i sezony w Duchu. Bóg ciągle działa według swojego oryginalnego kalendarza.

Czas Przejścia i Zmiany – Dokonuje się Reorganizacja

Wrzesień jest często czasem przejścia i zmiany. Kiedy Pan przynosi zmianę, to dochodzi reorganizacji i cięć. To przyniesie przeorganizowanie w Ciele Chrystusa i zajmiemy właściwe miejsca we właściwym czasie dla celów Królestwa. Wierzę, że wiele osób w Ciele Chrystusa wejdzie w nowy sezon w swoim życiu, w swoje powołanie od Boga, a zostawi stare rzeczy.

Rzeczy z przeszłości, utrudniające nasze poruszanie się do przodu muszą zostać za nami, jeśli mamy iść naprzód w Bożych planach i powołaniu. To naprawdę jest czas, w którym Bóg z nas ściąga i usuwa wszystko, co nam utrudnia nasz bieg w Nim. Kiedy przemieszczamy się do nowych rzeczy, musimy zrozumieć co On czyni i co mamy zostawić. To przejście będzie inne dla każdego z nas, w zależności od unikatowego Bożego planu i przeznaczenia dla naszego życia. W tym sezonie musimy mieć uszy, które słyszą.

Nie Kopiuj Starych Wzorów

Bóg łamie wszelkie ramy. W tym następnym sezonie musimy być czujni, żeby nie powielać dotychczasowych wzorów, nawet jeśli są one dobre. Nie powinniśmy kopiować naszych wzorów z dotychczasowej służby, które działały w minionym sezonie. Bóg czyni nową rzecz. Żeby być nowym bukłakiem musimy być bardzo elastyczni i wrażliwi na to, co teraz Bóg czyni i jak działa. To będzie wymagało dużej wrażliwości na Jego głos i odwagi, żeby pójść za tym głosem. To będzie wymagało całkowitego posłuszeństwa w sercu i śmierci własnego ja.

Księga Kapłańska 23:23-32 mówi o Święcie Trąb i Dniu Pojednania.

Każde święto ma swoje prorocze i historyczne znaczenie. Pierwsze trzy święta dotyczą pierwszego przyjścia Chrystusa, a trzy końcowe mówią o Jego drugim przyjściu. Każde święto znajduje swoje historyczne spełnienie w życiu Chrystusa.

Te święta nadal mają dla nas znaczenie.

W Mateusza 5:17 Jezus powiedział: „Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić.”

Kolosan 2:16-17 także wskazuje, że te święta są „cieniem rzeczy przyszłych.”

Te rzeczy, które zostały ukryte w Starym Testamencie zostały objawione w życiu Chrystusa.

Święto Trąb – Duchowy Początek Nowego Roku

29 września 2011 to dzień Rosz Haszana, początek duchowego Nowego Roku. Ten dzień rozpoczyna okres znany jako Dziesięć Dni Grozy, a kończy go Jom Kippur czyli Dzień Pojednania.

Rosz Haszana jest znana także jako Święto Trąb. Według Encyklopedii podczas tego żydowskiego Święta ludzie modlą się o Boże przebaczenie, o dobry nowy rok i długie życie. Według tradycji żydowskiej ten dzień jest początkiem corocznego Bożego osądu ludzkości.

Podczas tego duchowego sezonu oczy Boga przepatrują nasze serca. To jest także czas aby:

1. Ukorzyć się przed Bogiem i pozwolić Mu przepatrywać i osądzać nasze serca. Musimy przyjąć postawę skruchy i pokutować ze wszystkich grzechów.
2. Modlić się o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok.
3. Modlić się o Boże błogosławieństwo, długie życie i zdrowie w Chrystusie.

Encyklopedia podaje, że żydowskie nabożeństwa w Rosz Haszana podkreślają sąd, pokutę i przebaczenie. Dźwięk szofaru przywołuje ludzi do miejsca upamiętania z grzechów i budzi do świętej służby dla Boga.

Ruch Świętości i Mocy

W tym sezonie dokonuje się powołanie do świętości i mocy.

Kiedy będziemy przechodzić do tego nowego sezonu, ujrzymy w Kościele dwa bardzo ważne strumienie biegnące równolegle. Będzie to strumień bardzo głębokiej świętości i strumień niezwykłej mocy.

Dobiegają końca dni, gdy ludzie publicznie usługiwali w namaszczeniu, a prywatnie żyli w grzechu. Bóg powołuje nas do wyższych standardów i do miejsca duchowej dojrzałości. Bóg wprowadza Kościół do miejsca prawdziwego synostwa. Aby to się stało, musimy doświadczyć Jego świętej, pełnej miłości dyscypliny, abyśmy mogli dojrzeć do miejsca świętości i mocy, do którego On nas powołuje.

Bóg rozprawia się z wszelką mieszanką w Kościele jako zbiorowości i indywidualnie. Nadchodzi większa chwała, i aby utrzymać jej ciężar, musimy mieć mocny fundament. Kiedy Boża moc będzie wzrastać w Kościele, będziemy potrzebować jeszcze solidniejszych podstaw. Bóg usuwa wszelką mieszankę, abyśmy mogli działać w czystej mocy Ducha Świętego.

W tym sezonie przebudzenia ujrzymy dwa równoległe strumienie: świętości i mocy. Nigdy nie wiemy co jest w naszych sercach. Jeśli znajduje się tam coś, co musi zostać oczyszczone, Bóg to oczyści. To jest czas i pora, kiedy powinniśmy się uniżyć i pozwolić Bogu badać i oczyszczać nasze serca.

Określenie Kierunku na Nadchodzący Rok

Nasza postawa wobec Boga przesądzi o wskazówkach na resztę roku. To, co teraz siejemy, wyda żniwo w nadchodzącym roku. Rosz Haszana dosłownie znaczy „Głowa Roku.” Tradycja żydowska mówi, że ten dzień stanowi rocznicę stworzenia świata i jest dniem, w którym Bóg robi inwentaryzację stworzenia. Tak jak głowa kieruje ciałem, tak Boże sądy na Rosz Haszana kierują wydarzeniami nadchodzącego roku.

Wcześniej dzieliłem się, że bardzo ważne jest, abyśmy siali w tym sezonie. Decyzje, które podejmujemy teraz – określą bieg wydarzeń w nadchodzącym roku. Ziarno, które zasiejemy teraz w naszym życiu, przesądzi o żniwie, jakie zbierzemy w nadchodzącym roku.

Kiedy rozmawiamy o Bożym sądzie to niektórzy to podłapują i mówią: „Tak! Człowiek jest taki grzeszny, że Bóg zniszczy świat!” Kiedy mówię o sądzie to nie mam na myśli zniszczenia. Boży sąd zawsze niesie ze sobą odkupienie, a dyscypliny używa z miłością i zachętą. Napomnienie bez zachęty nie pochodzi z Bożego serca. Jego dyscyplina zawsze nas zachęca, żeby pójść wyżej; nigdy nas nie zniechęca, ani nie dołuje. Takie coś jest dziełem ducha osądu i krytyki.

Dobry Czas na Bilans

To jest dobry czas, żeby pójść do Pana i poprosić Go, żeby zbadał nasze serca i oczyścił je z wszystkiego tego, co się tam czai i mogłoby Go obrazić. Kiedy wchodzimy w ten następny sezon, który Bóg ma dla nas, powinniśmy przyjąć postawę uniżenia, badania i osądzania naszego własnego serca, abyśmy sami nie byli sądzeni. Jest to także czas modlitwy o Boże błogosławieństwo i względy w Nowym Roku.

Po Rosz Haszana następuje Dziesięć Dni Grozy, które prowadzą do Dnia Pojednania. W Dniu Pojednania Arcykapłan wchodził do Miejsca Najświętszego, aby złożyć krew ofiar na tronie miłosierdzia i dokonać przebłagania za grzechy ludu popełnione w poprzednim roku. Tam nie ma bariery pomiędzy Arcykapłanem a pełną manifestacją Bożej chwały.

Wierzę, że kiedy uniżymy się przed Bogiem i w nowy sposób przyjmiemy ofiarę Krzyża, doświadczymy głębi intymności i komunii z Bogiem na głębszym poziomie niż dotychczas. Kiedy przyjmiemy dzieło Krzyża, nie będzie żadnych barier pomiędzy nami a Jego chwałą. Pokora otwiera nam drogę do wejścia w głęboką i czystą komunię z Bogiem.

Kiedy wyjdziemy z tego miejsca, zbierzemy wspaniałe żniwo, które na nas czeka. To będzie nie tylko żniwo w naszym własnym życiu, ale także na skalę ogólnoświatową. Warunkiem będzie pokorne serce zwrócone w tej ostatniej godzinie ku Bogu.

Przygotuj się na nadzwyczajną moc opartą na życiu w świętości, pokorze i niezwykłej miłości.

Matt Sorger
Matt Sorger Ministries
Email: info@mattsorger.com

Matt Sorger jest gospodarzem programu TV Power for Life, który jest nadawany co tydzień w God TV. Matt niesie na sobie silne namaszczenie do uzdrowień i cudów, na jego spotkaniach wiele osób doznaje natychmiastowego uzdrowienia. Służba Matta rozpala także świeżą pasję w sercach wierzących, aby wejść w głębszą relację z Bogiem. Matt kładzie duży nacisk na praktyczne głoszenie i nauczanie Bożego Słowa, wprowadzając równowagę pomiędzy autentycznymi rzeczami sfery nadprzyrodzonej i solidną prawdą Biblijną.

 

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: