Mahesh i Bonnie Chavda – Nowy Sezon Względów u Boga

6 Paźdź

Od Steve’a Shultza:

Nigdy nie zapominaj, że masz względy u Boga – gdziekolwiek jesteś. To strategiczne słowo przekazane przez małżeństwo Chavdów da ci obraz tego, czego mamy oczekiwać i jakie mamy naprawdę względy u Boga. To jest nowy sezon Jego względów.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Mahesh i Bonnie Chavda

Nowy Sezon Względów u Boga

Kościół proroczo wkracza w nowy sezon względów u Boga. Względy są rodzajem nadprzyrodzonego Bożego oręża, który osiąga Jego cel w każdym pokoleniu. W Piśmie względy są tym, co dzieje się gdy Bóg daje ci preferencje. Daje ci takie możliwości, których nie mają inni. Wtedy Jego namaszczenie otwiera ci drzwi, których nie można było otworzyć w inny sposób. To Jego obecność pociągnie cię do tego błogosławieństwa, które On ma dla ciebie. To sprawi, że nawet świat będzie współpracował z Bożymi planami. To przypomina sytuację, kiedy On pozwala ci użyć swojej wody kolońskiej i wszędzie dokąd pójdziesz pachniesz jak On. Względy są nadprzyrodzoną siłą, którą On umieszcza na twoim życiu, żeby cię katapultować do wypełnienia przeznaczenia, które On ma dla ciebie i dla swojego ludu. Tchnienie Pana dosięga tego świata, a my powinniśmy w nie wejść i uaktywnić Jego względy nad naszym życiem, życiem naszych dzieci, nad naszymi finansami, miejscem pracy i naszym narodem.

Uaktywnienie Względów

Po pierwsze to się dzieje przez Krew Jezusa. Psalm 5:13 mówi: „Bo Ty, Panie, błogosławisz sprawiedliwego, Osłaniasz go życzliwością (w ang. względami) jakby tarczą.” Względy są jednym z błogosławieństw przychodzących razem ze sprawiedliwością. To znaczy, że każda osoba, która jest okryta Krwią Jezusa może prosić Boga o względy dla swojego życia i przyjmować je.

To nie nasza sprawiedliwość kwalifikuje nas do względów, ale Jego sprawiedliwość. Drugi Koryntian 5:21 mówi: „On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą.” Kiedy ćwiczysz wiarę w Jezusa Chrystusa i ukończone dzieło Krzyża, jesteś sprawiedliwy w Nim. Podczas pierwszej Paschy każdy dom naznaczony krwią był uwolniony od mocy śmierci. Ćwicząc wiarę w Jezusa jesteś naznaczony Krwią Baranka Bożego, Tego, o którym Jan Chrzciciel powiedział: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata!” (Jana 1:29). Jesteś naznaczony Jego Krwią, zatem jesteś naznaczony do błogosławieństwa. Boże względy otaczają ciebie, twoją rodzinę, dzieci i wszystko, co robisz.

Po drugie, względy będą wypróbowane. Życie Józefa jest klasycznym przykładem działania względów u Boga. Z jednej strony Józef doświadczył niezwykłych względów, ale także niesamowitego ataku. Ale za każdym razem kiedy wróg chciał go zniszczyć, Pan wylewał na jego życie jeszcze więcej względów. Od niewolnika, poprzez uwięzienie, aż do sfer rządowych, Bóg podnosił Józefa i miał on powodzenie we wszystkim, czego tylko dotknął. I nie tylko to, bo błogosławieństwa Bożego doświadczali także ci, którzy z nim byli.

To, że masz względy niekoniecznie musi oznaczać, że nie doświadczysz wyzwań w swoim życiu. Bitwy będą nieuniknione. Ale to znaczy, że gdziekolwiek jesteś, doświadczysz Bożych względów, które spoczną na tobie, przyjdzie błogosławieństwo i twoja beznadziejna sytuacja zamieni się w zwycięstwo. To znaczy, że dokądkolwiek się udasz, poniesiesz Jego zapach, te względy to dunamis – energia Bożego błogosławieństwa.

Po trzecie, względy są dla pokornych. Te same względy, które wyniosły Józefa do jego pozycji w Egipcie, były tymi samymi względami, które łamały Józefa. Jestem pewien, że po tym jak został potraktowany przez swoich braci i fałszywie oskarżony przez żonę Potyfara Józef prawdopodobnie pomyślał: „Mógłbym sobie poradzić bez tych względów!” Ale każdy atak przekształcał Józefa w pokorne naczynie, któremu Bóg mógł powierzyć coraz większy poziom względów i autorytetu. Bóg pysznym się sprzeciwia, ale przez całe Pismo przewijają się obietnice wywyższenia, okazania względów i łaski dla tych, którzy są pokorni.

Jeden z członków naszego kościoła, który pracował jako kierowca szkolnego autobusu został w swojej pracy fałszywie oskarżony. Przyszedł do The Watch i poprosił o modlitwę. Nasz zespół modlił się do Pana szczególnie o okazanie mu względów. Wkrótce okazało się, że oskarżenia zostały sfabrykowane, a jego oskarżyciele zwolnieni z pracy. Niedługo potem prowadził autobus pełen dzieci, kiedy jeden z uczniów wyciągnął pistolet, podszedł do niego i próbował uprowadzić autobus. Ta sytuacja mogła się skończyć ogromną tragedią. Ale ten młody człowiek miał względy u Boga. Namaszczenie Ducha Świętego, które na nim było rozwiązało tę sytuację, uspokoiło wszystkie dzieci w autobusie i rozciągnęło autorytet Nieba nad planami zniszczenia reprezentowanymi przez tego problemowego ucznia. Względy u Boga sprawiły, że ten młody człowiek z oskarżonego stał się bohaterem, a jego przygoda była opisana na pierwszych stronach gazet.

Po czwarte, względy są dla pewnego celu. Psalm 105:16-19 mówi: „Przywołał głód na ziemię i pozbawił wszelkich zasobów chleba. Wysłał przed nimi męża, Józefa sprzedanego w niewolę. Nogi jego skrępowano pętami; Dostał się w żelazne kajdany aż do czasu, gdy się spełniło słowo jego i wyrok Pana go uniewinnił (w ang. Słowo Pana go wypróbowało).

Boże względy były nie tylko dla Józefa. Boże względy miały do wypełnienia misję, którą była początkowa obietnica dana Abrahamowi: „A uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem. I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi.” (Rodzaju 12:2-3). Całe życie Józefa było świadectwem na to jak Boże względy przygotowały naczynie, które miało być we właściwym miejscu, we właściwym czasie, na właściwej pozycji, właściwie wyszkolone i pokorne, aby otrzymać autorytet i uratować Jego lud. Bóg okazał swoje względy Józefowi, który stał się Jego instrumentem ochrony potomstwa Abrahama i wypełnienia Jego obietnicy dla przyszłych pokoleń w czasie suszy i głodu, który zagrażał wyginięciem całego regionu.

Jesteśmy w sezonie nowych względów u Boga. To jest proroczy obraz w proroczym sezonie dla Bożego Kościoła. W jakiejś mierze żyjemy dzisiaj we współczesnym okresie głodu, gdyż międzynarodowe rynki chwieją się i drżą. Narody znalazły się na skraju bankructwa i zapaści ekonomicznej. Ale Bóg w swoim miłosierdziu wzbudza swoich Józefów, którzy sprowadzą Boże względy nie tylko na Jego lud, ale pobłogosławią narody, miasta i firmy, w których pracują. Może być głód w twoim miejscu pracy. Może być głód w twojej sytuacji zdrowotnej. Może być niedostatek w twojej rodzinie. Może być susza w naszej kulturze, edukacji i rządzie. Ale Bóg chce okazać ci względy i uczynić cię instrumentem błogosławieństwa.

Niebo jest ciężkie od Bożych marzeń, strategii i instrukcji, aby się nam dobrze powodziło w czasie głodu. Jego namaszczenie jest tu dla tych, którzy się uniżą i poniosą Jego względy, łaskę i moc, nie przyjmując chwały dla siebie. Pan chce, żeby Jego względy świeciły w tych dniach na Jego Oblubienicy, a narody przyjdą do tego światła. Pan chce uaktywnić swoje względy dla ciebie!

Mahesh i Bonnie Chavda
Chavda Ministries International
Email: info@chavdaministries.org

 

 

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: