Victoria Boyson – Warto!

13 Paźdź


Tym, którzy zwyciężyli przeciwności Bóg da większy autorytet (Objawienie 2:26). Zostałeś wypróbowany przez ogień piekielny, ale się nie ugiąłeś. Kiedy przylgniesz do piersi twojego Ojca, to odejdziesz poznawszy sekrety Jego serca. Wrogowi nie będzie już jak łatwo ciebie urzec czy wykorzystać, bo teraz widzisz oczami nieba. Jesteś czujny w duchu, ale łagodny jak gołębica.

Bóg Nigdy Nie Powiedział, że Będzie Łatwo!

Czy zostałeś zaatakowany przez wroga? Czy zostałeś uderzony z taką siłą, że chciałeś umrzeć? Czy ktoś przebił twoje serce, a potem je podeptał? Czy zostałeś zdradzony, oszukany, okradziony? Bóg nigdy nie powiedział, że to życie będzie łatwe, On powiedział tylko, że warto walczyć o to, żeby przeżyć życie dla Niego!

Każda bitwa warta walki jest trudna. Jezusowi nie było łatwo umrzeć za grzechy świata. Pierwszym chrześcijanom nie było łatwo umierać za wiarę, ani pielgrzymom przybyć do Ameryki, aby znaleźć swobodę religijną. To, co zastali nie było dla nich łatwe, ale warto było! Dziękujemy Bogu za nich..

Ci ludzie wiedzieli, że nie toczą tych bitew tylko dla siebie, ale dla tych, na których ich życie będzie miało wpływ. Praojcowie Stanów Zjednoczonych marzyli o wielkim narodzie, walczyli i umierali za to marzenie. Marzeniem Boga było uczynić nas częścią Jego rodziny: Jezus umarł, żeby to marzenie wprowadzić w życie. Było to niezwykle trudne, ale dla Niego byliśmy tego warci.

Nigdy Nie Rezygnuj!

Zawsze łatwiej jest się poddać – zostawić swoją służbę, kościół czy rodzinę, ale często ta łatwa droga prowadzi do destrukcji. Ta pozornie najkrótsza i najłatwiejsza droga jest zazwyczaj pomyłką. Trzymaj, co masz, zachowaj kurs, a odniesiesz wielkie zwycięstwo… jeśli się nie poddasz.

Kiedy czasami przychodziłam do Pana z moimi bólami czy narzekaniem, On wypowiadał do mnie to proste i krótkie zdanie: „Myślałaś, że to będzie łatwe?” Nasze przeznaczenie jest wspaniałe, ale Pan nigdy nie obiecał, że będzie łatwo. Właściwie to powiedział nam, że będzie trudno: „Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.” (Jana 16:33).

Czasami gdy przechodzimy przez próby, dopada nas zniechęcenie i upadamy na duchu. Wtedy łatwo jest wyolbrzymiać te ataki, które nas dotknęły. Ale w tym czasie powinniśmy pamiętać, że Bóg wie o naszych trudnościach i nie panikuje. On wiedział, że to nie będzie dla nas łatwe, ale wie także, że gdy się nie poddamy to odniesiemy zwycięstwo. A dla radości ze zwycięstwa warto jest podjąć walkę.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa, że wykonałby twoją pracę lepiej od ciebie, uważa się za bardziej namaszczonego od ciebie i wydaje ci się, że ta krytyka nie ma końca. Oczywiście, wróg próbuje z całych sił przekonać cię, że ta osoba ma rację, ale to NIEPRAWDA! Musisz utrzymać to, co masz! Jeśli zrezygnujesz ze swojej pozycji w Ciele Chrystusa, to miejsce, w którym się znajdowałeś zostanie puste i bez ochrony, a inni na tym ucierpią.

Bóg chce mieć ciebie tam, gdzie jesteś z jednego powodu; ktoś musi utrzymać tę pozycję. Nie wiesz na ilu ludzi masz wpływ tylko dlatego, że tam jesteś. To, co robisz jest ważne. To jest ważne dla ciebie osobiście jako dziecka Bożego, ale także dla innych. Twoja bitwa nie dotyczy tylko ciebie, ale Królestwa Niebios. Twój bój wiary dotyczy Tego, którego miłuje twoja dusza, a którego inni także mogą poznać i pokochać.

Rozpacz Eliasza

Po tym, jak Eliasz zabił mieczem proroków Baala (1 Królewska 18:40), król Achab powiedział swojej żonie co się stało. Wtedy Izebel wyprawiła gońca do Eliasza z takim poselstwem: To niechaj uczynią bogowie i niechaj to sprawią, że jutro o tym czasie uczynię z twoim życiem to samo, co stało się z życiem każdego z nich.” (1 Królewska 19:2).

Gdy Eliasz usłyszał te pogróżki, przestraszył się i uciekł na pustynię. Był zrozpaczony i pozbawiony wszelkiej nadziei (1 Królewska 19:3-4). Po jednym z największych zwycięstw swojego życia czuł się jak pokonany. Tego dnia zło go przytłoczyło, a beznadzieja przemogła.

Czasami wróg może przyjść jak potop i odrzeć nas z nadziei, przynosząc zniechęcenie. Z powodu bólu możemy stracić naszą wizję, tak jak Eliasz nie widział tego, co Bóg przez niego uczynił i czuł się przegrany

Eliasz był posłuszny Bogu i czynił dla Niego wielkie rzeczy. Ale ponieważ był zrozpaczony, chciał umrzeć. Może Eliasz nie zrobił tego wszystkiego, co chciał uczynić dla Boga, ale zrobił to, co Bóg chciał, żeby zrobił. Potrzebował przypomnienia jaka jest prawda odnośnie tej sytuacji, aby odeszło uczucie beznadziejności, które go ogarnęło. I tak samo jest z nami.

Czułam się tak jak Eliasz. Wróg użądlił mnie boleśnie i czułam się beznadziejnie. Ale jakoś przeszłam przez to z Bogiem. Powoli, krok po kroku z Bożą pomocą wychodziłam ze śmiertelnej pułapki szatana. Czułam jak Bóg przenosi mnie przez tę próbę i to, o czym myślałam, że mnie wykończy, stało się dopiero początkiem prawdziwej przygody z Nim.

Czasami czujesz się jakbyś miał zwariować, ale… Czasami czujesz, że szatan chce cię zabić, ale… Kiedy chcesz się poddać, ale trwasz, to wtedy zaczynasz poznawać Boga takim, jaki On jest naprawdę. Wiesz, że cię trzyma i przenosi.

Kiedy czytam 1 Królewską 19:4-7 o tym jak anioł Pana przyniósł Eliaszowi chleb i wodę z Nieba, gdy ten leżał pod krzakiem jałowca, widzę moc naszego kochającego Ojca, żeby nas posilić. Po dotknięciu przez Pana, Eliasz doznał posilenia na następne czterdzieści dni drogi do Góry Pana, gdzie spotkał się z Bogiem (wersety 8-9).

Eliasz nadal przypominał Bogu o swoich problemach, ale Bóg mu powiedział, żeby powrócił do swojej pozycji autorytetu (1 Królewska 19:15). Widzimy, że Bóg pouczył Eliasza, żeby namaścił Hazaela na króla Aramu, Jehu na króla Izraela, a Elizeusza na swojego następcę. To był nie tylko plan zwycięstwa nad złem (1 Królewska 19:17), ale też wzrostu autorytetu Eliasza do wykonania Bożego planu. Bóg nie użalał się nad Eliaszem, ale posilił go i skierował do wypełnienia zadania, jakie miał dla niego.

Będziemy Zwycięzcami

Rzeczywiście, zostałeś potraktowany niesprawiedliwie; rzucili na ciebie przekleństwa i oszczerstwa. Jezus powiedział, że będą o nas źle mówić (Mateusza 10:17-28). Powiedział, że będziemy prześladowani z Jego powodu. Lecz powiedział też, że czeka na nas nagroda za każde kłamstwo, przekleństwo, czy akt niesprawiedliwości, jakie nas spotkały z Jego powodu (Mateusza 5:11-12). Tak, On nas ostrzegał przed tym, co nas czeka, ale powiedział, że będzie warto.

Warto, ponieważ zwyciężymy! Pewnego dnia wszyscy będziemy z Panem i zobaczymy naszego przeciwnika takiego, jakim jest naprawdę. Zdziwimy się jak to było możliwe, że mieliśmy przez niego kłopoty. Zaskoczy nas wygląd tej opuszczonej istoty, wyrzuconej z Nieba (Izajasz 14:19; Łukasz 10:18).

W 1 Piotra 5:8 szatan jest opisany jako lew ryczący. I rzeczywiście jako lew ryczący oskarża, zastrasza i zwodzi, ponieważ wie, że jeśli moglibyśmy, nawet przez chwilę zobaczyć jaki jest naprawdę, to już byśmy się go dłużej nie bali.

Nasz wróg jest pokonany! Jest bezzębnym lwem, który robi dużo hałasu! Jezus jest zwycięzcą i On pozbawił naszego wroga żądła śmierci (Łukasz 10:18-20), gdyż wyrwał mu zęby. On dał nam swoje zwycięstwo i teraz każde nawet najmniejsze dziecko w Chrystusie ma więcej mocy niż całe piekło z szatanem i jego demonami. „Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie.” (1 Jana 4:4).

Nie słuchaj kłamstw przeciwnika. On będzie próbował cię zastraszyć, ale nie ma realnej mocy nad tymi, którzy są w Chrystusie. Nie słuchaj głosów zastraszenia, manipulacji i potępienia, ponieważ twój niebiański Ojciec kocha cię i walczy o ciebie.

Umiłowani, warto!

Victoria Boyson
Speaking Life Ministries
Email: victoria@boyson.org

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: