Francis Frangipane – Gdy Owoc Dojrzeje

15 Paźdź

 

Od Steve’a Shultza:

To najnowsze słowo Francisa Frangipane’a otworzy ci oczy na żniwo, które jest w zasięgu ręki. Jezus powraca po swój owoc – SWOJE ŻNIWO.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Francis Frangipane

Kiedy Owoc Dojrzeje

Oczywiście, że okres tuż przed powrotem Chrystusa będzie zarówno trudny jak i skrajnie niebezpieczny. Pismo ostrzega, że Boży głos potrząśnie wszystkim, tym, co w niebie i tym, co na ziemi. Wszystko czym można potrząsnąć, dozna wstrząsu i zostanie usunięte (Hebrajczyków 12:27).

Ale w Bożym kalendarzu jest coś więcej niż tylko narastający sąd i pochwycenie. Będzie miał miejsce także rozwój i ustanowienie Bożego Królestwa (Daniel 2:44; Mateusz 24:14; Mateusz 13). Ludzie dojrzali duchowo będą służyć jako przednia straż Jego Królestwa. Zanim Pan będzie uwielbiony na ziemi, zostanie uwielbiony w Kościele (zobacz Izajasz 60:1-3; Efezjan 5:27). A osiągnięcie dojrzałości i podobieństwa do Chrystusa przez tych, którzy podążają za Panem nie będzie tylko jakąś wzmianką na zwoju wydarzeń czasów ostatecznych; to będzie główna atrakcja.

Słuchaj uważnie, czego nauczał Jezus:

„I mówił: Tak jest z Królestwem Bożym, jak z nasieniem, które człowiek rzuca w ziemię. A czy on śpi, czy wstaje w nocy i we dnie, nasienie kiełkuje i wzrasta; on zaś nie wie jak. Bo ziemia sama z siebie owoc wydaje, najpierw trawę, potem kłos, potem pełne zboże w kłosie. A gdy owoc dojrzeje, wnet się zapuszcza sierp, bo nadeszło żniwo.” (Marek 4:26-29).

Jezus porównał Królestwo Boże do rolnika oczekującego aż dojrzeje jego plon. W czasie żniwa rolnicy koncentrują się na dwu podstawowych rzeczach: ilości i jakości żniwa. Mieszkałem w stanie Iowa. Czasami kukurydza lub soja, które na początku silnie wzrastały, nie mogły dojrzeć z powodu nadmiernie wysokiej lub niskiej temperatury, czy braku deszczu. W efekcie rolnicy zaorywali swoje pola ponieważ nie wydały dojrzałego plonu. Nie było „dojrzałego ziarna w kłosie.”

Tak jak rolnik nie zbierze żniwa dopóki ziarno nie dojrzeje, tak Bóg jako plonu poszukuje naśladowców Chrystusa, którzy uzyskali duchową dojrzałość. Bóg jest zainteresowany jakością, a nie tylko pełną liczbą. Zauważ, że Jezus powiedział: „kiedy owoc dojrzeje,” Bóg zapuści sierp. Powrót Chrystusa to nie tylko określony „dzień i godzina,” tu chodzi o duchowy stan żniwa, który zainicjuje rozwój tych wspaniałych wydarzeń czasów ostatecznych. Widzisz, Bóg nie patrzy na zegarek, ale obserwuje swój plon.

Jak wygląda duchowa dojrzałość? Przypomnij sobie co napisał Paweł: „gotowi do karania wszelkiego nieposłuszeństwa, gdy posłuszeństwo wasze będzie całkowite” (2 Koryntian 10:6). Jak wygląda całkowite posłuszeństwo? Jest podobne do chrześcijan zmuszających „wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Chrystusowi” (2 Koryntian 10:5). I znowu, pod koniec tego wieku Bóg szuka w nas podobieństwa do Chrystusa, żeby je zżąć. W rzeczywistości nasza dojrzałość może przyspieszyć nadejście dnia Pańskiego (2 Piotra 3:12).

„Człowiek… na obraz Boga” to zasada siania i zbierania zamierzona przez Wszechmocnego jeszcze zanim czas się zaczął (Rodzaju 1:27). To w żadnym wypadku nie znaczy, że mamy myśleć, że jesteśmy bogami, czy zajmujemy miejsce Chrystusa; to znaczy, że Chrystus naprawdę zajął nasze miejsce (Galacjan 2:20). Oryginalny plan zakładał, że człowiek miał się poddać Chrystusowi. Tak właśnie wygląda „dojrzałe ziarno w kłosie”: upodobnienie się do Chrystusa.

Zbyt długo przypuszczaliśmy, że Ojca interesuje tylko liczbowy stan żniwa. Oczywiście, że liczba zbawionych ludzi jest niesłychanie ważna: do Królestwa musi wejść „pełnia pogan” (Rzymian 11:25). Ale Wszechmocny nie patrzy tylko na liczby, ale chce duchowej dojrzałości.

Pan nie patrzy sobie w kalendarz myśląc: „O, jest rok 2011 (czy 2020, itd.). W tym roku muszę zniszczyć świat.” Nie. Rolnik nie zbiera plonu dopóki najpierw nie obejdzie pola, pobierze próbek ziarna, zbada wilgotności i jakości ziaren, a dopiero potem zaczyna żniwo. I znowu, dojrzałość plonu wyznacza dzień żniwa.

Tak wielu chrześcijan zastygło w duchowej niedojrzałości. Łatwo się obrażają, często są roztargnieni i brak im duchowej dyscypliny. Myślimy, że Pan wymaga od nas po prostu czekania, ale On szuka o wiele więcej. Paweł mówi, że celem Boga dla Kościoła jest: „aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej” (Efezjan 4:13).

Wierzący na całym świecie wzrastają i stają się coraz bardziej podobni do Chrystusa. Mieszkają w Indiach, Chinach, Afryce i Ameryce Południowej, w Europie i Ameryce Północnej i w innych miejscach. Tak, są stosunkowo małą trzódką, ale „z odsłoniętym obliczem oglądają jak w zwierciadle chwałę Pana” i „są przemieniani na ten sam obraz, z chwały w chwałę” (2 Koryntian 3:18). Kiedy owoc dojrzeje, Ojciec zapuści sierp, bo nadeszło żniwo.

Módlmy się: Panie Jezu, który wypatrujesz duchowej pełni żniwa, pomóż mi dorosnąć do pełni wymiarów Chrystusowych, żebym mógł naprawdę reprezentować zasiew, który wzrósł na Twoje podobieństwo.

Francis Frangipane
Ministries of Francis Frangipane
Email: francis1@frangipane.org

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: