Kathi Pelton – Cuda, Cuda, Cuda

26 Paźdź


Od Steve’a Shultza:

To wspaniałe świadectwo Kathi Pelton „o cudach”. Bóg chce je czynić i ja także wierzę, że ujrzymy ogromne wylanie cudów wśród nas… świat ich potrzebuje.

Błogosławieństwo,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Kathi Pelton

Cuda, Cuda, Cuda

A trzeciego dnia było wesele w Kanie Galilejskiej i była tam matka Jezusa. Zaproszono też Jezusa wraz z jego uczniami na to wesele. A gdy zabrakło wina, rzekła matka Jezusa do niego: Wina nie mają. I rzekł do niej Jezus: Czego chcesz ode mnie, niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja. Rzekła matka jego do sług: Co wam powie, czyńcie! A było tam sześć stągwi kamiennych, ustawionych według żydowskiego zwyczaju oczyszczenia, mieszczących w sobie po dwa lub trzy wiadra. Rzecze im Jezus: Napełnijcie stągwie wodą! I napełnili je aż po brzegi. Potem rzekł do nich: Zaczerpnijcie teraz i zanieście gospodarzowi wesela! A oni zanieśli. A gdy gospodarz wesela skosztował wody, która się stała winem, (a nie wiedział, skąd jest, lecz słudzy, którzy zaczerpnęli wody, wiedzieli), przywołał oblubieńca i rzekł do niego: Każdy człowiek podaje najpierw dobre wino, a gdy sobie podpiją, wtedy gorsze; a tyś dobre wino zachował aż do tej chwili. Takiego pierwszego cudu dokonał Jezus w Kanie Galilejskiej; i objawił chwałę swoją, i uwierzyli weń uczniowie jego. Jana 2:1-11

Świadectwo o Cudownym Weselu

W tym miesiącu nasza młodsza córka wyszła za mąż! To pierwszy ślub w naszej rodzinie. Kiedy młody człowiek poprosił mnie i mojego męża o rękę córki, z wielką radością wyraziliśmy zgodę. Podczas ostatniej Wigilii (jej ulubiony dzień roku), zapaliliśmy ogień w kominku i rozstawiliśmy świece w całym salonie. Ten młody człowiek włączył ulubioną muzykę instrumentalną mojej córki i przed choinką poprosił ją, aby została jego żoną. To było doskonale piękne.

Według tradycji matka i ojciec panny młodej są zobowiązani do zorganizowania wesela i poniesienia jego kosztów. I tak było wobec naszej drogocennej córki, Amy. Jednakże w ciągu kilku ostatnich lat mieliśmy tyle ciężkich zmagań w dziedzinie finansów, że praktycznie nie mieliśmy już żadnych oszczędności – a tak naprawdę to co miesiąc potrzebowaliśmy cudu, żeby popłacić bieżące rachunki. Tak więc nasze okoliczności były dość trudne: Jak sfinansować wesele, szczególnie jeśli mamy bardzo dużą rodzinę i wielu przyjaciół, którzy chcieliby przyjść? Wtedy Pan przypomniał nam tę powyższą historię. Jego pierwszy cud miał miejsce na weselu! Powiedział nam: „To będzie cudowne wesele.”

Na początku stycznia 2011 zaczęliśmy planować nasze wesele… w wierze, bo nie mieliśmy pieniędzy. Pierwszy cud pojawił się, gdy Bóg przemówił do pewnych wierzących w Teksasie (z którym osobiście nigdy się nie spotkaliśmy) i poprosił ich, aby zapłacili za suknię ślubną naszej córki. Pieniądze, które przysłali, wystarczyły nie tylko na zakup sukni, ale także dekoracji i opłacenie fotografa.

Kontynuowaliśmy nasze plany, a cudowne zaopatrzenie przychodziło stopniowo. Kiedy rozpoczęło się lato i do wesela zostały tylko trzy miesiące, zaczęłam się trochę niepokoić! Żeby wesele doszło do skutku, potrzebowaliśmy wielu cudów. Nie mogłam spać po nocach, gdyż martwiłam się, że czasu jest mało, a potrzeba cudów ogromna. (O… jak mało miałam wiary w tak wiernego Boga!) Ale wśród tych moich „zmartwień” Bóg przyszedł ponownie.

Po pierwsze: dostaliśmy dokładnie taką sumę pieniędzy, o jaką się modliłam (ta kwota pokrywała koszty tego, co było zaplanowane do tej pory), a potem pewne chrześcijańskie małżeństwo zaoferowało nam bezpłatnie swoją piękną posiadłość jako miejsce ślubu i przyjęcia weselnego. Kilka dni później pojawił się ktoś, kto zaproponował obsługę wesela jako dar dla naszej rodziny (musieliśmy tylko zapłacić za jedzenie), a potem przyszła do nas pewna studentka florystyki, która zaoferowała nam wykonanie wszelkich prac związanych z kwiatami – także bezpłatnie, poza kosztem kwiatów.

Jeden z naszych największych rachunków to koszt wypożyczenia stołów, krzeseł, obrusów i zakupu żywności na przyjęcie. Zostaliśmy bardzo pobłogosławieni, gdyż nasza rodzina zaoferowała, że zapłaci za wypożyczenie. Wszystko działo się tak, jak Bóg nam powiedział. Nasze serca były przepełnione wdzięcznością. Następnie, kiedy do wesela były niecałe dwa miesiące, okazało się, że ci ludzie, którzy planowali zapłacić za wypożyczenie – nie byli w stanie tego zrobić. I nagle pojawił się problem zapłacenia za ogromny rachunek i znikąd pomocy.

Kiedy przyszli do nas nasi drodzy przyjaciele, żeby się pomodlić z nami w tej sprawie, usłyszeli słowa „Cudowne wesele.” Bóg przypomniał nam o tym, co powiedział do nas zanim zaczęliśmy plany wesela, więc pokój powrócił. Następnego dnia zaczęliśmy otrzymywać pieniądze od ludzi, do których Bóg przemówił, że mają „zasiać w to wesele.” W ciągu dwóch tygodni dostaliśmy podwójną sumę tego, co utraciliśmy.

Teraz dzielą nas dni od dnia ślubu, i Bóg dotrzymał swojej obietnicy i czynił cud za cudem. Nie mamy żadnych zobowiązań – wszystko zostało zapłacone. Zobaczymy jak nasza córka poślubi mężczyznę swoich snów, w sukience, której pragnęła, w ogrodzie jaki sobie wyobrażała, razem z wszystkimi przyjaciółmi i rodziną, z którymi chcieli podzielić się swoją radością. Każdy szczegół był zapewniony przez prawdziwego Ojca Panny Młodej. Jedyny szczegół, którego brakuje to miejsce, to miejsce, w którym będą mieszkać po powrocie z miesiąca miodowego, ale jesteśmy przekonani, że On też zatroszczy się o to… właśnie wtedy, kiedy będą tego potrzebować. Doświadczamy Jego obietnicy z Efezjan 3:20-21:

„Temu zaś, który według mocy działającej w nas potrafi daleko więcej uczynić ponad to wszystko, o co prosimy albo o czym myślimy, temu niech będzie chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia na wieki wieków. Amen.

Oczekuj Cudów

Kiedy tak kroczyliśmy drogą cudów, Duch Święty nieustannie przypominał mi, że w taki właśnie sposób powinniśmy żyć na co dzień. Jezus jest naszym Oblubieńcem i On przygotowuje wspaniałe wesele dla swojej Oblubienicy. Dlaczego mamy myśleć, że On się nie troszczy o nią w czasie tych przygotowań?

Bóg odbudowuje naszą wiarę w to „Kim On Jest.” Gdzie straciliśmy z oczu Jego charakter i obietnice? Dlaczego zmagamy się z niewiarą i zwątpieniem? On jest Tym, za Kogo się podaje! On jest wierny swojemu spisanemu Słowu i obietnicom, które wypowiedział do naszego serca. Powinniśmy Go trzymać za słowo! Ślub naszej córki jest jednym ze świadectw o Bożej wierności i cudach w życiu tych, którzy z Nim chodzą.

Wierzę, że weszliśmy w taki czas w historii, kiedy ujrzymy wzrost wiary, któremu będą towarzyszyć cuda. Z Nieba wychodzą deklaracje wiary, że Kościół zostanie wyzwolony i zobaczy spełnienie. Coraz powszechniejsze będą całe służby Jego ludzi zatraconych w chwale i dziękczynieniu. Duch wdzięczności zstępuje na Bożych ludzi, którzy uwolnią wielu ludzi z bólu z powodu tego wcześniejszego sezonu prób i wyzwoli takie cuda, jakich to pokolenie jeszcze nie widziało. Zstąpi na nas święte oczekiwanie, które  wprowadzi nas na taki poziom wiary, która umożliwi nam wykonanie tego, o co On nas prosi. To święte oczekiwanie wyzwoli święte przyśpieszenie Jego Królestwa tu na Ziemi.

Wierzę, że nad Bożym ludem zostanie złamany ból odwlekanej nadziei, i że wejdziemy w czasy spełnionych pragnień. Ten nowy poziom wiary (który wymusza posłuszeństwo) i dziękczynienie przyniesie wolność wielu ludziom, którzy prowadzili życie w trybie nastawionym na przetrwanie, a nie życie w obfitości, jaką Bóg zaplanował dla swoich synów i córek. Wróg ciężko pracował, żeby zniszczyć Boży lud i okraść go z wiary, radości i zaufania Bogu. Ale Bóg wskrzesza swoje standardy i podnosi swoich ludzi ponad kłamstwo wroga.

On zaprasza cię do wejścia w ten nowy sezon… sezon dziękczynienia i cudów; sezon światła i radości, sezon uzdrowienia i odbudowania! Tak jak teraz osobiście oglądamy spełnienie marzeń naszej córki, tak będziemy trwać w modlitwie i wierzyć, że twoje marzenia od Boga także się spełnią.

A tak przy okazji – nasza „podróż weselna” trwa, gdyż nasz syn Corey zaręczył się ostatnio i ślub jest planowany na czerwiec!

Zostawiam cię z tą zachętą z Filipian 4:

Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie. Wreszcie, bracia, myślcie tylko o tym, co prawdziwe, co poczciwe, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co chwalebne, co jest cnotą i godne pochwały. Filipian 4:6-8

…A Bóg mój zaspokoi wszelką potrzebę waszą według bogactwa swego w chwale, w Chrystusie Jezusie. Filipian 4:19

Błogosławieństwa dla ciebie i twojego domu,

Kathi Pelton
Compassion Arise
Email: jkpelton@sbcglobal.net

Kathi Pelton ma pasję, aby zachęcać, podnosić i służyć. Jest pisarką, a także podróżuje z Watchmen for the Nations, przemawia na konferencjach, jest członkiem narodowego proroczego okrągłego stołu i współ-dyrektorem domu modlitwy. Najbardziej lubi spędzać czas z mężem i dziećmi. 

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: