Cudowne Lądowanie

2 List

Wczoraj miało miejsce wspaniałe wydarzenie: Bóg uratował życie 231 osób lecących z USA do Polski na pokładzie niesprawnego samolotu. Polski pilot Tadeusz Wrona po mistrzowsku poprowadził manewr lądowania samolotu bez podwozia. Nikomu nic się nie stało. Jak się dowiedziałam z internetu, Tadeusz Wrona zawsze chciał latać, ale musiał czekać do 16 roku życia, żeby rozpocząć szkolenie. Spędził w powietrzu wiele godzin pilotując szybowce i samoloty. Jego znajomi mówią o jego opanowaniu i talencie do pilotażu. Wiemy więc, że jest to człowiek obdarowany przez Boga w tej dziedzinie i nie zakopał swojego talentu, ale go rozwijał korzystając z każdej okazji. Bóg wcześniej wiedział, że diabeł planuje katastrofę lotniczą i tak pokierował okolicznościami, że właśnie ten pilot prowadził samolot. Przypomina mi się historia Józefa, który był przez kilkanaście lat szkolony na premiera Egiptu i miał możliwość rozwijania swojego daru do zarządzania w domu Potyfara, a potem w więzieniu. Warto więc odkryć nasz dar od Boga i rozwijać go. Życie jest ekscytujące, nie zawsze wiemy, co się wydarzy, i jakiego rodzaju umiejętność może się nam przydać. Józef w jednym dniu został awansowany z pozycji więźnia-niewolnika na premiera ówczesnego światowego mocarstwa. Tadeusz Wrona w jednym dniu stał się bohaterem sławnym na cały świat. Bóg lubi nas czasem zaskoczyć.

W dodatku wydarzenie to miało miejsce w dniu, kiedy większość Polaków składała ofiary duchowi śmierci, Bóg jako dawca życia i jedyny prawowity władca wszechświata uratował życie tylu osób.

Myślę, że to wydarzenie ma szerszy wymiar proroczy dla Polski, dla naszego narodu. Listopad jest przecież miesiącem, w którym świętujemy odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Czy Bóg chce nam coś zakomunikować przez to wydarzenie? Myślę, że tak, ale trzeba czekać na dalsze objawienie. Na pewno to wydarzenie trzeba rozważyć w kontekście katastrofy pod Smoleńskiem. Tam zginęło 96 osób, tutaj Bóg uratował życie 231. Myślę, że Bóg dał nam sygnał, że chce wkroczyć na scenę i pobłogosławić nasz naród. On jest wielkim Bogiem.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Cudowne Lądowanie”

  1. Pinio 2 listopada 2011 @ 12:49 #

    Hm … do przemyślenia … 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: