Kim Clement – Ofiara Pojednania

11 List

 

Od Steve’a Shultza:

Kim Clement nie tylko przekazuje głębokie proroctwa, ale także dzieli się głębokim nauczaniem. To właśnie jest takie wspaniałe nauczanie mojego przyjaciela Kima Clementa na temat „ofiary pojednania.” To nie jest apel finansowy, ale nauczanie i objawienie – i mogę dodać, że jest to „dawanie z serca”.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Kim Clement

Ofiara Pojednania

Mówiłem niedawno o ofierze pojednania, jak dobrze jest przynosić ją Panu. Zrozum, proszę, że to nie jest apel finansowy, to jest nauczanie i objawienie na temat tego, co to znaczy złamać moc pogardy dla ofiary. Religia wypaczyła i skaziła postawę dawania, co do której Bóg zaplanował, że ma być piękną i radosną wymianą.

Ostatnio miałem niezwykłe przeżycie z Bogiem w moim ogrodzie. Tego szczególnego dnia zostałem pokierowany przez Boga, żeby przywitać dzień z chwałą dla Niego. Sprawdziłem więc w telefonie dokładny czas wschodu słońca tego dnia w Kalifornii i o 6:09 byłem już w ogrodzie, aby usługiwać Panu. Spędziłem około godziny na chwaleniu i uwielbianiu, kiedy nagle odczułem za sobą nieodpartą obecność Bożą. Dosłownie poczułem Jego rękę na moich plecach i usłyszałem jak do mnie powiedział: „Co z tobą? Czy chciałbyś, żebym coś dla ciebie uczynił? Troszczysz się o tak wielu ludzi, i Ja chcę, żebyś wiedział, że Ja troszczę się o ciebie. Co byś chciał, żebym dla ciebie zrobił?”

Większość z was wie o tych wszystkich wspaniałych rzeczach, które miały miejsce w moim ogrodzie, i prawdopodobnie słyszeliście jak mówiłem o modlitwach, które z tego miejsca zanoszę o was wszystkich. Ale tego szczególnego dnia Bóg wyciągnął rękę do MNIE. Potem powiedział do mnie: „Chcę, abyś ty i ci, którzy są z tobą w przymierzu, żebyście przynieśli przede Mnie ofiarę pojednania (w języku angielskim ofiara pojednania jest nazywana ofiarą pokojową – peace offering), żebyście wszyscy mogli być uczestnikami pokoju, który przekracza wszelkie zrozumienie.” Mówił o pokoju, który będzie strzegł twojego serca i umysłu w czasie, gdy będą do nas docierać tylko złe wiadomości.

Chwilę mi zajęło zapisanie w iPadzie mojej największej potrzeby, gdyż Bóg mnie pouczył, żeby tak zrobić. Potem wiedziałem, że to było coś, co mieliśmy zrobić wszyscy kiedy zgromadzimy się w mojej Jamie. Jeśli oglądałeś przekaz z 6 sierpnia 2011 to prawdopodobnie zauważyłeś namacalną obecność Pana, a Jego pokój spłynął na nas wszystkich, gdy zapisywaliśmy na kartkach nasze największe potrzeby i przynosiliśmy Panu ofiarę pojednania.

Czym Jest Ofiara Pojednania?

Czym jest ofiara pojednania? Pozwól, że przekażę ci te najpiękniejsze prawdy, jakie znalazłem na ten temat. Przyjrzyjmy się czasom Samuela i Helego w Starym Testamencie. Heli był wówczas arcykapłanem, a jego synowie byli źli i zepsuci. Dni Helego charakteryzowały się odstępstwem od Boga i brakiem aktywności proroczej. W tym czasie Anna przyszła do świątyni, żeby się modlić o dziecko. Anna była niepłodna, co wtedy było hańbą, i ta niepłodność skłaniała ją do codziennych modlitw o dziecko. Kiedy modliła się w świątyni, obiecała Bogu, że jeśli da jej dziecko, to odda je Panu na wszystkie dni jego życia.

Pan usłyszał jej modlitwę i w następnym roku urodził się Samuel, jeden z największych proroków na ziemi. Urodził się w najciemniejszym okresie w historii Izraela. W I Samuela 3:1 Biblia mówi: „A pacholę Samuel służyło Panu przed Helim. Słowo Pańskie było w tych czasach rzadkością, a widzenia nie były rozpowszechnione.” W tym czasie w Izraelu nie było objawienia ani otwartego Nieba. Samuel usługiwał Panu wobec panującej korupcji. „A chłopiec służył Panu przy kapłanie Helim.” (I Samuel 2:11). I właśnie w takiej atmosferze ten prorok usługiwał Panu.

Bóg wiedział, że Samuel przyniesie głos proroczy i wezwie ludzi do przebudzenia i prawdziwego uwielbienia Jahwe. Żeby narodził się proroczy głos w jakimś pokoleniu, musi być tam obecna „Anna”.

Po tym jak Samuel się urodził, Anna pożyczyła go Panu (1 Samuel 1:28). Słowo „pożyczyć” znaczy dać pod warunkiem, że to zostanie zwrócone z odsetkami za czasowe używanie; udzielić pożyczki. Anna musiała wiedzieć, że chociaż trudno jej będzie poświecić syna dla Pana to miała zamiar otrzymać coś w zamian. Tak samo powinno być z twoimi ofiarami dla Pana. Twoje dawanie to właściwie pożyczanie. Anna to rozumiała. Kiedy dajesz, czy to pieniądze, czy czas, pożyczasz to Panu, ponieważ to wróci do ciebie na bardzo wiele sposobów. Bóg bierze twój dar i używa go, ale potem wraca to do ciebie z zyskiem.

Spójrzmy teraz na kluczowy punkt. W I Samuela 2:12 Biblia mówi: „Ale synowie Heliego byli nikczemni i nie znali Pana.” I dalej w wersecie 17: „I bardzo wielki był grzech tych młodzieńców przed obliczem Pana, gdyż ludzie lekceważyli składanie Panu ofiar.” Zauważ, proszę, że oni pogardzali ofiarami i ich nienawidzili. Synowie Helego byli winni pobierania większych ofiar niż ich przydzielona porcja (Kapłańska 7:34). Zabierali mięso zanim jeszcze został spalony tłuszcz na ofiarę dla Boga.

Synowie Helego nie mieli szacunku dla ofiar pojednania, które były przynoszone przez ludzi jak było to nakazane. Ofiara pojednania to była ofiara zgody i szczęścia, i tylko przy tej ofierze ofiarodawca spożywał porcję z ofiary. Ludzie je składali, ale także otrzymywali porcję z tego, co oddali. Ofiara pojednania zaczyna się wtedy, kiedy ją składasz i oczekujesz czegoś w zamian. Powinieneś więc to świętować. Synowie Helego brali więcej niż się im należało, więc ludzie zaczęli dawać z nienawiścią i złością.

Czy to brzmi znajomo? Czy oglądałeś ewangelistów telewizyjnych, którzy czasami sprzedają jakieś rzeczy próbując cię namawiać do dawania? Niektórzy z nich straszą, więc dajesz. Niektórzy tym pogardzają, niektórzy nienawidzą. Kiedy ma być zbierana ofiara, czasem słyszałem sarkastyczne głosy: „Znowu to samo.” Nie ma w tym świętości i piękna składania ofiary Bogu. Tu chodzi nie tylko o pieniądze; tu chodzi o służenie Jemu. Tu chodzi o to, żeby powiedzieć Panu: „To dla mnie trudne, ale ofiaruję to dla Ciebie, wiedząc, że wróci to do mnie na bardzo wiele sposobów.”

Spójrzmy teraz jaką korzyść odniosła Anna składając swój dar Bogu – I Samuel 2:19-21: „Jego matka szyła mu mały płaszczyk i przynosiła mu go corocznie, gdy przychodziła z mężem, aby składać doroczną ofiarę. I błogosławił Heli Elkanie i jego żonie, mówiąc: Niechaj ci Pan wzbudzi potomstwo z tej żony w zamian za tego, którego odstąpiła Panu. Potem poszli do swojej miejscowości. I wejrzał Pan na Annę, i poczęła, i porodziła trzech synów i dwie córki. Pacholę Samuel zaś wzrastało przed Panem.”

Ofiara pojednania przynosi wzrost i pomnożenie. Dawanie jest jak pożyczka w świecie duchowym. Kiedy dajesz Bogu, to pożyczasz. Mówisz: „Daję Ci to wiedząc, że to się zwróci na bardzo wiele sposobów.” Samuel nigdy nie wrócił do Anny, ale potem urodziła ona jeszcze trzech synów i dwie córki. Miała dzieci, ponieważ Pan ją nawiedził i to do niej wróciło.

„Kto się lituje nad ubogim, pożycza Panu, a ten mu odpłaci za jego dobrodziejstwo.” (Przypowieści 19:17). Czy jesteś gotowy na przyniesienie swojej potrzeby do Pana? Chcę, żebyś ją zapisał i przyniósł przed Pana. Ale nie w lęku czy smutku. Swoją ofiarę pojednania przynieś z radością i daj ją Panu; świętuj w obecności twojej potrzeby, która jest twoim wrogiem.

Jak zauważyłeś na naszych spotkaniach, kiedy przychodzi obecność Boża, stajesz się miękki. W jednej chwili zapominasz o swoich lękach. Uświadamiasz sobie, że Boża obecność jest tak realna. On ma dla nas przyszłość. Rozniecaj swoją wiarę, a lęk zostanie rozproszony. Nie strać jej z pola widzenia. Rozbij moc pogardzania ofiarami w twoim życiu. Zapewniam cię, że  jak tylko uchwycisz to pojęcie, dostrzeżesz potężną moc Boga, który co zwraca, Z ZYSKIEM!

Uwaga od the Elijah List: Zachęcamy wszystkich do finansowego wspierania służb, które Bóg ci wskazuje.

Kim Clement
Prophetic Image Expressions
Email: hope@kimclement.com


Kim Clement: Kima Clementa można określić jako „proroka” na współczesne czasy. Jego życie jest jedyne w swoim rodzaju; jego poselstwa trafiają do szkół i uczelni, do kościołów i synagog, do zaułków i cel więziennych. Obdarowanie prorocze Kima jest magnesem, który przyciąga szeroką publiczność, od królów do więźniów, jego życie to ekscytująca przygoda. Jego różnorodna i spontaniczna perspektywa życiowa zdobyła mu rozgłos, który wykracza poza jedną kulturę, rasę czy religię, stawiając go na światowej scenie. Kim Clement występował na stadionie Rose Bowl w Kalifornii, w Times Square w New York City, na Górze Karmel w Izraelu, a nawet na schodach Capitolu w Washington, D.C.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: