Kathie Walters – Joanna d’Arc i Szalone Boże Babcie – Bóg Wzbudza Kobiety

16 List

 


Od Steve’a Shultza:

Lubię czytać artykuły Kathie Walters, ponieważ są zarówno głębokie jak i pełne humoru. W tej godzinie Bóg wzbudza kobiety. Wielu proroków przepowiadało, że 2011 jest „rokiem kobiet.” Spodobają ci się te historie, którymi moja przyjaciółka Kathie dzieli się tutaj… to dotyczy kobiet w każdym wieku. A mężczyźni, uważajcie: kiedy Bóg wzbudza kobiety – stańmy przy nich, aby je zachęcać, błogosławić i uczcić za to wszystko, co robią.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Załozyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Kathie Walters

Joanna d’Arc i Szalone Boże Babcie – Bóg Wzbudza Kobiety

Bóg wzbudza armię kobiet, które będą miały namaszczenie jak Joanna d’Arc. Ta Dziewica Orleańska (Joanna) była 17-letnią wieśniaczką, która nie miała pojęcia o bitwach i wojsku. ALE miała wizje od Boga i słyszała niebiańskie głosy, które mówiły jej jak wygrywać bitwy z Anglikami.

Bóg jej powiedział, żeby przyprowadziła do Reims delfina Francji, Karola, aby tam został koronowany na króla. Król nawet sam w to nie wierzył – był mięczakiem – ale Joanna była tak o tym przekonana, że w końcu jej zaufał.

W kwietniu 1429 Joanna wyruszyła ze swoją armią, aby przerwać oblężenie pobliskiego Orleanu, które było zapoczątkowane przez Tomasza de Montacute, Hrabiego Salisbury. Orlean leży nad rzeką Loarą, w obecnym departamencie Loiret, w regionie centralnym. W ciągu 9 dni jej siły rozgromiły Anglików i 8 maja 1429 przerwały oblężenie.

Koronacja Karola VII

17 lipca 1429 armia Joanny triumfalnie wkroczyła do Reims i Karol został koronowany na króla (Joanna stała w pobliżu ze swoim sztandarem) w katedrze, tradycyjnym miejscu koronacji królów Francji.

Joanna miała swój specjalny sztandar, wykonany według wzoru danego jej przez Boga. Oświadczyła później, że idąc do walki wolała nieść swój sztandar, bo w ten sposób nie musiała nikogo zabijać. „Kochałam mój sztandar czterdzieści razy bardziej niż mój miecz. I kiedy szłam przeciwko mojemu wrogowi, sama niosłam mój sztandar, żeby nikogo nie zabić. Nigdy nikogo nie zabiłam.” Oczywiście Joanna była znienawidzona przez Anglików, którzy w końcu ją schwytali i spalili na stosie. Ale jej serce nigdy nie spłonęło.

Joanna zdecydowanie nie miała kwalifikacji nawet na dowódcę zastępu zuchów, a co dopiero armii francuskiej. Kim była ta młoda dziewczyna, że ogłosiła, iż Bóg ją powołał, aby koronować delfina na króla i pokonać Anglików? Joanna d’Arc – Dziewica Orleańska – poruszała się głównie w słowie wiedzy – i cały czas się modliła.

Tu nie chodzi o to co ty wiesz, ale KTO zna ciebie. Tu nie chodzi o to co ty chciałbyś robić, ale do czego Bóg cię powołał. Bóg szuka swoje córki, które powstaną i pójdą za Jego wielką wizją – On jest nieograniczony.

Szalone Boże Babcie

Uważaj, diable – Bóg wzbudza armię szalonych babć! Kiedy jakiś czas temu opublikowałam słowo na ten temat na stronie The Elijah List, w następnym tygodniu w lokalnej gazecie ukazał się artykuł mówiący o starszej pani po osiemdziesiątce. Była sama w domu (poruszała się o lasce) i nie była zbyt sprawna. I do jej domu włamał się młody człowiek w wieku 28 lat. Ta kobieta poszła za nim podpierając się laską, a on u niej nieszczęśliwie złamał sobie obojczyk – wtedy ona wysłała go do szpitala. Dla mnie to było potwierdzenie. Jeśli więc nie masz takiej szalonej babci – to sobie jakąś wybierz. Ja bym tak zrobiła. Myślę, że mogłabym zrobić konferencję dla szalonych babć. Łał, na moim biurku i twarzy pojawił się olej, a na klawiaturze pył diamentowy!

Kocham czytać i oglądać na YouTube o tej starszej kobiecie, która wyszła z Walmart i wsiadła do swojego auta (kliknij tutaj, żeby obejrzeć). Kiedy to zrobiła, na miejscu pasażera usiadł jakiś mężczyzna i powiedział jej, że ma broń. Powiedział, że ją zastrzeli jeśli ona mu nie da pieniędzy. Odpowiedziała mu trzy razy: „Nie, nie dostaniesz moich pieniędzy,” a potem przez dziesięć minut świadczyła mu o Jezusie. Powiedziała: „Jezus jest w tym samochodzie i jeździ ze mną wszędzie.” Ten mężczyzna poddał się i powiedział, że pójdzie do domu, żeby się pomodlić, a wtedy ona dobrowolnie dała mu pieniądze, które miała przy sobie – 10 dolarów. On nawet pocałował ją w policzek. Nie zadzieraj z babciami!

„Bądź tym, za kogo Bóg cię uważa, a rozpalisz świat nowym ogniem.” – święta Katarzyna ze Sieny

Błogosławieństwa,

Kathie Walters
Good News Ministries
Email: kathiewalters@mindspring.com

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: