Cindy McGill – Musimy Być Ukierunkowani Na Boże Rzeczy

20 List

 

Od Steve’a Shultza:

W tym słowie Cindy McGill mówi nam, żebyśmy byli nakierowani na Boże rzeczy. Jedną z definicji nakierowania jest wskazywanie poza siebie – to znaczy poza nas samych. To, czym dzieli się Cindy jest poza nami samymi:

„Musimy szkolić nasze oczy, aby widziały tak, jak widzi Bóg, nasze usta, aby mówiły tak, jak mówi Bóg, nasze czyny, abyśmy robili to, co czyni Bóg i prowadzili życie w okazywaniu szacunku i uważaniu innych za wyższych od siebie.”

Ciesz się tym słowem

Błogosławieństwa,

Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The ElijahList & ElijahRain magazine
http://www.elijahlist.com

 

Cindy McGill

Musimy się Nastawić Na Boże Rzeczy

Wydaje się, że są pewne rzeczy, na które Bóg zwraca naszą uwagę. Kiedy zmieniają się czasy i sezony, mamy skłonność do obaw czy znajdziemy jasne wskazówki. Istnieje wiele rzeczy, które mogłyby przykuć naszą uwagę i sprowadzić na manowce, abyśmy chodzili drogami, które wydają się dobre, ale wtedy tracimy z pola widzenia nasz prawdziwy cel, którym jest Jezus. Nasz fundament musi być założony na Skale i Głównym Kamieniu Węgielnym, i kiedy ma to miejsce, my będziemy działać, a nie reagować, kiedy zmieniają się okoliczności w naszym życiu.

„Tak mówi Wszechmocny PAN: Kładę skałę na Syjonie, skałę, która została wypróbowana, cenny kamień węgielny, solidny fundament. Ktokolwiek wierzy [w Niego] nie będzie się martwił.” Izajasz 28:16

Musimy Ukierunkować Naszą Miłość

Pierwszym drgnieniem naszego serca jest kochać Pana całym sercem. To jest podstawa. Jeśli miłość do Pana jest na pierwszym miejscu, wtedy inne rzeczy nie zdobędą naszej uwagi i nie usuną naszej kotwicy. Z tego miejsca wypływają wszystkie pozostałe rzeczy. Nie możemy kochać innych, jeśli nie wiemy jak kochać Boga. Kiedy nastawimy się na to, żeby się uczyć kochać Boga i spędzać z Nim czas, On nas poinstruuje i zmieni nasze serca, i tak je przekształci, że będą biły w rytm Jego serca.

Kiedy On jest na pierwszym miejscu, wtedy przychodzi do nas objawienie. Rzeczy stają się jasne i wyraźne. Kiedy poddajemy się Bogu, to możemy się oprzeć diabłu i on ucieknie od nas (Jakub 4:7). Plany diabła się nie ziszczą, kiedy nasze życie poddamy Bogu, który jest miłością, a wtedy nasze zwycięstwo jest pewne.

Po drugie, musimy się nastawić na wzajemną miłość. Miłość do siebie nawzajem jest odbiciem miłości Bożej do świata, który nas obserwuje. To jest prawdziwe DNA Królestwa Bożego.

Musimy Ukierunkować Nasze Chodzenie

Musimy się zdecydować chodzić w wierze. Jest wyznaczona szczególna droga, która nas wprowadza w Boży plan. Musimy szkolić nasze oczy, aby widziały tak, jak widzi Bóg, nasze usta, aby mówiły tak, jak mówi Bóg, nasze czyny, abyśmy robili to, co czyni Bóg i prowadzili życie w okazywaniu szacunku i uważaniu innych za wyższych od siebie.

Galacjan 5:16 mówi nam, że jeśli chodzimy w Duchu, nie troszczymy się o pragnienia ciała. Kiedy w naszym życiu pojawiają się jakieś rzeczy, to możemy się uczyć otrzymywania Bożego wejrzenia na tę sytuację. Możemy pytać Boga co On myśli i jaki jest Jego plan na tę sytuację, z którą się zmagamy. Uczymy się żyć prowadzeni przez Ducha, a nie przez te rzeczy, które widzimy. Chodzenie ukierunkowane w ten sposób otworzy nam drzwi, da wzrost namaszczenia, względy, wyraźne wskazówki i uczyni nas widzialnym światłem w ciemnym świecie.

Nasze Modlitwy Muszą Mieć Cel

Ogłaszanie ma moc. Kiedy się modlimy i wierzymy w to, o co się modlimy i oczekujemy, to Bóg honoruje nasze modlitwy i odpowiada. Modlitwy wypełnione wiarą i zgodne z Bożym Słowem i planem mogą przynieść radykalną zmianę sytuacji. Bóg właśnie szuka tego rodzaju modlitw.

2 Kronik 16:9 mówi: „Bo oczy PANA badają całą ziemię, żeby On mógł wesprzeć tych, których serca są całkowicie Jego.”

Kiedy w modlitwie używamy tego autorytetu, który dał nam Jezus, staje się on niezrównaną mocą ku przemianie. Słowa, które wypowiadamy i ogłaszamy z wiarą, mają moc twórczą. Moc, żeby uzdrawiać, uwalniać, wskrzeszać, związywać, stwarzać, prorokować i zaopatrywać drogi dla wypełnienia się Bożej woli, aby tu na ziemi było tak, jak jest w niebie. Takim modlitwom towarzyszy chwała i niebiańskie manifestacje.

Musimy Być Ukierunkowani Na Jedność

Musimy się zdecydować na to, żeby się zgromadzać, aby się modlić w jedności, wspólnie jeść posiłki, dzielić się prawdą, uwielbiać i żyć. Pierwszy Kościół czynił te rzeczy, co jest opisane w Dziejach 2:41-47, a Bóg czynił pośród nich potężne znaki i cuda i codziennie dodawał do Kościoła tych, którzy mieli być zbawieni.

„Tak więc ci, którzy przyjęli Jego słowo zostali ochrzczeni; i tego dnia zostało przyłączonych około trzech tysięcy dusz. Trwali w nauce apostołów i społeczności, łamaniu chleba i w modlitwach. Wszyscy byli ogarnięci bojaźnią; a przez ręce apostołów dokonało się wiele cudów i znaków.

„A wszyscy ci, którzy uwierzyli byli razem i wszystko mieli wspólne; a zaczęli sprzedawać swoje własności i posiadłości i dzielili się ze wszystkimi, i nikomu nic nie brakowało. Dzień po dniu jednomyślnie trwali w świątyni, a łamiąc chleb od domu do domu, wspólnie spożywali posiłki, z radością i szczerym sercem, chwaląc Boga i ciesząc się względami u wszystkich ludzi. A Pan dzień po dniu pomnażał liczbę tych, którzy mieli być zbawieni.” Dzieje 2:41-47

Wspólne życie w jedności serca i ducha przynosi odświeżenie. Kiedy możemy usunąć mury i wzajemne urazy, a wybrać radość i prostotę, to zmieni się cała atmosfera, odejdą wszelkie napięcia, a my będziemy się nawzajem kochać. Faktem jest, że nikt z nas nie wie wszystkiego. Tylko Bóg wie wszystko, i kiedy się uniżamy i razem dochodzimy do jedności, to stwarza atmosferę, w której Bóg będzie nas błogosławił (Psalm 133).

Musimy Być Ukierunkowani Na Uwielbianie

Zostaliśmy stworzeni, aby uwielbiać. Nasz duch woła o uwielbienie Tego, który jest godzien uwielbienia. Kiedy wchodzimy w czas uwielbienia, kiedy w uwielbieniu przygotowujemy nasze serca na pełne poddanie Panu, to w objawionym świetle nasze życie ulega zmianie. Nasze uwielbienie jest tchnieniem do Boga, i dzieje się to w tym miejscu, dokąd On chce się zwrócić (Psalm 22).

Kiedy uwielbiamy Boga z całego serca, to przynosi rewolucję. Dokonują się Boże zmiany, a nasze serca są zmiękczane i uzdrawiane. Kiedy znajdujemy się w miejscu prawdziwego uwielbienia, to musi odejść złość, gorycz, depresja i tym podobne. Głębia przyzywa głębię a nasz duch łączy się z Duchem Świętym. Wyraźniej widzimy do czego zostaliśmy stworzeni, i kiedy On wlewa w nas swoją miłość – wzrasta nasza miłość do Niego.

Uwielbienie ma zasadnicze znaczenie dla wzrostu w Bogu i naszym duchowym chodzeniu. Na ile poddajemy się Bogu w uwielbieniu, na tyle uzyskamy prawdziwą wolność od wszelkiego rodzaju ciężarów, które trzymają nas w niewoli. Ktoś kiedyś powiedział: „Stajemy się podobni do tego, co uwielbiamy.” Uwielbiajmy Boga, a będziemy do Niego podobni.

Musimy Się Nastawić Na Życie W Bożym Pokoju

Bóg pokoju zmiażdży szatana pod naszymi stopami (Rzymian 16:20). Pokój jest naszym bezpiecznym przewodnikiem. Prawdziwy pokój mamy tylko wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że Bóg sprawuje pełną kontrolę. Bóg powiedział, że zachowa nas w doskonałym pokoju jeśli nasze umysły będą skupione na Nim (Izajasz 26:3). Pokój jest potężną bronią w naszej walce. O nic się nie troszcząc, możemy w pełni zaufać Bogu, że skoro rozpoczął w nas swoje dzieło, to z pewnością jest w stanie je ukończyć (Filipian 1:6).

„Nie bój się, bo Ja jestem z tobą, nie lękaj się o siebie, bo Ja jestem twoim Bogiem. Wzmocnię cię, na pewno ci pomogę, na pewno cię podeprę Moją prawicą sprawiedliwości.” Izajasz 41:10

To mogą być niepewne czasy, ale Bóg jest z nami i po naszej stronie. Jest więcej tych, którzy są z nami, niż tych przeciwko nam. Jeśli Bóg jest z nami i prowadzi nasze bitwy, to nie musimy pokonywać udręki lęku. Stoimy w pokoju, a zaufanie wyzwala niezwykłą ulgę i pozwala się nam skupić.

W nadchodzących dniach mamy wiele do zrobienia. To jest najlepsza godzina dla Kościoła. Ludzie szukają odpowiedzi, a my mamy ODPOWIEDŹ – Jezusa. W nadchodzących dniach będą miały miejsce powroty marnotrawnych, ludzie będą przychodzić do Pana, będą uzdrowienia, znaki, cuda, świeże objawienia, odkrywanie tajemnic, nowe nawiedzenia z nieba.

UKIERUNKUJMY nasze cele w tych nadchodzących dniach.

Błogosławię Cię,

Cindy McGill
Hope for the Harvest Ministries
Email: dreaminslc@hotmail.com

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: