Victoria Boyson – Bitwa o Twoją Ziemię Obiecaną

29 List


Od Steve’a Shultza:

Chyba nie znam NIKOGO, kto by nie toczył bitew w tym roku. Powiedzmy sobie jasno, że dla wielu z nas jest to bardzo trudny rok. ALE jest powód naszych walk – bez nich nie odniesiemy zwycięstwa, jak pisze nam tutaj Victoria Boyson. Potrzebujesz tego słowa i dobrze zrobisz, gdy przekażesz je też innym… to powinni przeczytać wszyscy.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Victoria Boyson

Bitwa o Twoją Ziemię Obiecaną

Obudziłam się ze snu i czułam wokół Bożą obecność. W tym śnie Bóg mi powiedział, żebym przekazała Jego dzieciom: „Wierzcie w większe rzeczy od Boga.”

Pan powiedział, że my, jako Jego Kościół nie mamy wystarczającej wiary. Spodziewamy się mniej, ponieważ obawiamy się w pełni zaufać Jego mocy. Bóg chce, żebyśmy dążyli do cudów – wierzyli o większe rzeczy od Niego. On chce pokazać światu do czego jest zdolny i potrzebuje nas, żebyśmy wierzyli w większe rzeczy – nie tylko dla nas samych, ale żeby objawić Jego moc zgubionym ludziom. On chce objawić światu swoją moc!

Świat staje się coraz bardziej cyniczny w stosunku do Boga, większą wiarę pokładając w „nauce” niż w Nim. On chce, żebyśmy to zmienili.

Mówisz, że to za trudne? To dlatego On chce, żebyśmy oczekiwali od Niego większych rzeczy.

Cel Bitwy

Wielu ludzi widzi narastające zło na świecie, w którym żyjemy i mówi: „Tak, tak już musi być. Nie możemy tego zatrzymać. Z każdym dniem świat staje się coraz ciemniejszy.” Ale to nie pierwszy raz ciemność narasta. Kiedy spojrzysz na historię, to zobaczysz, że ciemność narastała w wielu społeczeństwach i próbowała zniszczyć Boże dzieła. Ale zamiast pozwalać wrogowi działać swobodnie, ludzie powstawali i walczyli o prawdziwą Bożą moc. Musimy walczyć o Bożą moc w naszym życiu osobistym, w Kościele i także w świecie.

Często nie rozumiemy jaki jest cel naszych bitew. Bitwy nie są po to, żeby być w ucisku, ale żeby odnieść zwycięstwo. Nie można odnieść zwycięstwa bez bitwy. Kiedy Bóg posłał dzieci Izraela, aby zdobyli swoją ziemię obiecaną, musieli oni o nią walczyć. Tak, ona należała do nich, ale oni musieli zrobić krok i zdobyć ją – musieli walczyć z wrogiem. Ona należała do nich przez wiarę, a bitwa była ich sposobem na objęcie w posiadanie obietnicy, którą dał im Bóg.

Dzieci Izraela już spędziły czterysta lat w niewoli i czterdzieści lat na pustyni – wiele wycierpiały. Można by pomyśleć, że ziemia obiecana oznaczała dla nich wakacje od cierpienia. Jednakże Bóg miał dla nich zajęcie. Nie weszli tak po prostu do tej ziemi obiecanej  i nie postawili sobie domu. Nie. Musieli ją wywalczyć. Toczyli bitwę za bitwą, ale wiedzieli, że każda z nich oznacza większe zwycięstwo – i większe błogosławieństwo.

Kiedy dzieci Izraela weszły do ziemi obiecanej Kanaan – Bóg dał im zwycięstwo nad każdym wrogiem, jakiego spotkali. Sława Boga Izraelskiego przerażała mieszkańców Kanaanu do tego stopnia, że pięciu królów z południowego regionu postanowiło wspólnie stanąć do walki, ale zostali pokonani z kretesem. A w Jozuego 11 aż trzydziestu jeden królów z północnych regionów Kanaanu wystąpiło razem przeciwko Izraelowi, wierząc, że ich jedyną nadzieją na pokonanie Izraela jest zmasowany atak zjednoczonych sił. Ich wielkie armie się połączyły, aby go pokonać i stanowiły przerażającą siłę. Ale nadal te trzydzieści jeden armii nie miały szans w walce z Bogiem Izraela. W tej decydującej bitwie Jozue odniósł wyraźne zwycięstwo zabijając wszystkich tych królów i ich ludzi, ostatecznie niszcząc ich wszystkich.

Możemy rozejrzeć się wokół nas i zobaczyć zło, które ma miejsce w naszym pokoleniu i pomyśleć, że nie ma nadziei. Ale czy Bóg od nas tego oczekuje? Czy mamy sobie leżeć i patrzeć jak świat rozpada się na kawałki? Nie sądzę. Myślę, że szczególnie w tych dniach Bóg chce pokazać światu swoją moc. Podobnie jak Egipt w czasach Mojżesza, tak teraz świat ujrzy i rozpozna, że On jest jedynym prawdziwym Bogiem.

Bóg pragnie wylać swojego Ducha w potężny sposób – aby zademonstrować ludziom jak potężny jest naprawdę. Bez objawienia się Jego mocy ci, którzy zostali zwiedzeni przez ducha antychrysta panującego w dzisiejszym społeczeństwie, mogą nie mieć szansy na opowiedzenie się za Nim. To proste, ponieważ oni nigdy nie mieli okazji poznać Go takim, jaki jest naprawdę.

Czy wiedzą, że On jest Bogiem, który kocha, uzdrawia i uwalnia? Bóg chce, żeby poznali Jego moc i to Kim On jest. Musimy zrobić krok wiary i prowadzić walkę o objawienie światu Jego mocy.

„Moja wielka chwała będzie objawiona przez [bitwę, która jest przed tobą]. Kiedy Moja chwała zostanie objawiona przez nich, cały [świat] ujrzy Moją chwałę i pozna, że Ja Jestem Pan!” Wyjścia 14:17-18 (według angielskiej wersji NLT)

Nadchodzi Przebudzenie

Jako Kościół powinniśmy przygotować wszystkich naszych ludzi na kolejne wielkie przebudzenie. To przygotowanie jest kluczem do sukcesu ostatecznego wylania Ducha Bożego, ponieważ potrzebujemy wojowników, którzy będą walczyć o dusze ludzi – tych, którzy będą oczekiwać zwycięstwa w każdej bitwie.

Nadchodzi przebudzenie. Bóg jeszcze nie skończył. On jeszcze raz zsyła swojego Ducha, aby spenetrował ciemności i uratował tych, którzy Mu uwierzą. Musimy się na to przygotować. Musimy tego oczekiwać. Musimy dostroić nasze serca do Jego serca, aby się przygotować do bitwy.

Jeśli nie oczekujemy na Boże działanie, nie będziemy przygotowani, a jeśli się nie przygotujemy to poniesiemy ogromne straty. Pytaj Pana: „Co chcesz, żebyśmy zrobili, aby się przygotować?” Potem bądź blisko Niego i ufaj Mu całkowicie – polegaj na Jego mądrości, a nie na swojej własnej (zobacz Przypowieści 3:5), a odniesiesz wielkie zwycięstwo. Bądź posłuszny Jego prowadzeniu i nie zbaczaj od Jego rady (zobacz Jozuego 1:7).

Powinniśmy się otrząsnąć z bierności i WIERZYĆ, że On nas potrzebuje – każdego z nas. Nikt z nas nie został przeznaczony do siedzenia w ławce. Zostaliśmy powołani przez Boga, aby przygotować Jego lud na objawienie Jego mocy i miłości – żebyśmy Go znali i nauczali tych, którzy chcą Go poznać. Pan przyjdzie jeszcze raz, i przyjdzie wtedy po tych WSZYSTKICH, którzy chcą Go poznać – nikogo nie zostawi. Musimy się na to przygotować – musimy się przygotować na zebranie potężnego żniwa przed Jego powrotem.

Przygotowanie do Zwycięstwa

Tak więc pastorzy i przywódcy w kościołach, wstawiennicy i nauczyciele, prorocy i ewangeliści, matki i ojcowie, powiedzcie tym, którymi się opiekujecie, żeby się przygotowali. Teraz jest czas, żeby się przygotować – i nie zostało go wiele. Musimy skupić naszą uwagę na szkoleniu i budowaniu, bo Jego Królestwo przychodzi do tego pokolenia i musimy być czujni – nie wątpić – oczekiwać. Bo Bóg chce objawić swoją moc tak, jak to zrobił w czasie wyjścia z Egiptu (zobacz Wyjścia 3:19-22). Podążaj za Nim, a pokonasz swoich wrogów.

Pamiętasz co Bóg mówił o polach w Łukasza 10:2? „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, aby wysłał robotników na żniwo swoje.” Pola już są białe i potrzebujemy pracowników. Bóg CIĘ potrzebuje! Przygotuj się więc, bo przychodzi przebudzenie. Przychodzi zwycięstwo. Bitwa o zgubionych jest w zasięgu ręki i ty jesteś niezbędny. Królowie zaatakują i walka przyniesie nam kolejne wielkie zwycięstwo dla Królestwa Bożego.

Nie lękaj się, wierz o większe rzeczy! Bóg chce wylać swoją moc!

„Przejdźcie środkiem obozu i nakażcie ludowi: Przygotujcie sobie żywność na drogę…” (Jozue 1:11). To jest czas, żeby walczyć o naszą Ziemię Obiecaną.

 Victoria Boyson
Speaking Life Ministries
Email: victoria@boyson.org

   Victoria Boyson spotkała Jezusa w wieku siedmiu lat. Gdy miała 13 lat, zaczęła używać muzyki jako platformy do mówienia innym o Jezusie i śpiewała tak często, jak tylko miała słuchaczy. Po ukończeniu szkoły średniej otrzymała stypendium muzyczne w Trinity Bible College w Ellendale, Dakota Północna, gdzie spotkała swojego przyszłego męża, Steve’a Boysona. Wkrótce po ślubie, który miał miejsce w 1988 roku, zaczęli wspólnie usługiwać w różnych kościołach i służbach, ponownie używając muzyki jako środka wyrazu. W roku 1992 zostali oboje powołani na pastorów młodzieżowych i w następnych latach usługiwali w wielu kościołach. W 1999 roku Pan powiedział im, żeby się przeprowadzili do Cedar Rapids w stanie Iowa, żeby pracować u Francisa Frangipane’a, który wywarł ogromny wpływ na ich rozwój chrześcijański i służbę. Francis rozpoznał u Victorii dar pisarski i zachęcał, by go rozwijała. Steve i Victoria Boysonowie mają czworo dzieci: Cassandrę, Cody, Cole i CailieEllen.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: