John Belt – Droga do Zdobycia Ziemi—Jesteśmy w SEZONIE WYRUSZANIA DO PRZODU po Cele Królestwa Pana

30 List

 

Od Steve’a Shultza:

Nigdy nie odczuwałem takiego wzrostu zaufania Królestwu, które pojawia się nagle i gwałtownie przez post, modlitwę i walkę duchową!

W ciągu ostatnich dwóch do trzech lat prorocy prorokowali z narastającą intensywnością, że jest czas żeby WYRUSZYĆ! Pójść naprzód! Przyśpieszyć. Wziąć Ziemię.

Ale musimy to robić w mądrości. Czasami robimy dobrze UKRYWAJĄC SIĘ w Panu. Jak to opisuje poniżej John Belt „Wróg nie może wytropić naszych kroków, kiedy przebywamy w tym sekretnym miejscu. W tym miejscu jesteśmy ukryci w Jego cieniu. Wróg jest objawiony dzięki Bożemu światłu i możemy zobaczyć jego strategię i jego spisek.”

Są dwa sposoby walki. Jeden bez większej mądrości, kiedy kończysz bitwę zraniony, posiniaczony i zmiażdżony. Drugi zawiera wielką mądrość i cierpliwość, z szansą na odpoczynek, odświeżenie i strategiczne planowanie. Ten drugi sposób bardziej mi się podoba.

Raduj się tym słowem mądrości Johna Belta.

Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The ElijahList & ElijahRain magazine
http://www.elijahlist.com

 

John Belt

Droga do Zdobycia Ziemi—Jesteśmy w SEZONIE WYRUSZANIA DO PRZODU po Cele Królestwa Pana

 

Joz 2:22, „Odszedłszy stamtąd, przyszli do gór i pozostali tam trzy dni, aż powrócili ścigający. A szukali ich ścigający po wszystkich drogach, ale nie znaleźli.”

Dwaj Szpiedzy

Jozue wysłał dwóch szpiegów, aby przynieśli raport, czy jest to dobry czas na wejście do ziemi obiecanej im przez Boga. Po pobycie tam i uzyskaniu raportu od nierządnicy Rahab, że  „strach przed nimi padł na lud Jerycha,” odprawieni szpiedzy udali się w „góry” i przebywali tam trzy dni. W międzyczasie ścigający szukali ich. Ale ci dwaj szpiedzy byli ukryci przed nimi w górach.

Psalm 91:1, „Ten, kto przebywa w sekretnym miejscu Najwyższego pozostanie w cieniu Wszechmocnego.”

Góry

Kiedy Bóg zabiera nas na następny poziom, w miejsce zdobywania ziemi, którą nam obiecał, potrzebujemy mądrości, aby wiedzieć dokąd pójść i znaleźć w Nim to ukryte miejsce. Góry są symbolem tego ukrytego miejsca bezpieczeństwa i ucieczki, gdzie nie znajdzie nas żaden ścigający. Wróg nie może wytropić naszych kroków kiedy przebywamy w tym sekretnym miejscu. W tym miejscu jesteśmy ukryci w Jego cieniu. Wróg jest objawiony dzięki Bożemu światłu i możemy zobaczyć jego strategię i spisek.

Psalm 17:8-9, „Strzeż mnie jak źrenicy Twojego oka; ukryj mnie w cieniu Twoich skrzydeł, od złych, którzy mnie uciskają, od moich śmiertelnych wrogów, którzy mnie otaczają.”

Czas Uwolnienia

Trójka reprezentuje pełnię, tak jak Ojciec, Syn i Duch reprezentują Boże przywództwo (Kol 2:9). Stąd liczba trzy reprezentuje pełnię. Kiedy szpiedzy przebywali w górach przez trzy dni, wtedy byli zdolni do opuszczenia gór, aby zdać Jozuemu dobry raport. Nam nie wystarcza pozostawanie przez jakiś czas. To musi być okres czasu niezbędny do udaremnienia taktyki wroga. Gdyby szpiedzy odeszli nieco wcześniej, mogliby nie podołać zdaniu Jozuemu dobrego raportu. Skutkiem tego kraj nie zostałby zdobyty we właściwym czasie. Istnieją wyzwolenia, które pojawiają się dopiero po tym, jak wypełni się „pełnia czasu”. Kiedy Chrystus przyszedł na ziemię, stało się to w „tej” pełni czasu. Dla nas też istnieją sezony pewnych pełni i koordynacji w czasie w stosunku do pewnych obietnic, uwalnianych w naszym życiu.

Gal 4:4, „Ale gdy nadeszła pełnia czasu, Bóg posłał Swojego Syna, urodzonego z kobiety, urodzonego pod prawem.”

Heb 6:12, „Abyście się nie stali ociężałymi, ale byli naśladowcami tych, którzy przez wiarę i cierpliwość dziedziczą obietnice.”

Raport Zdany, Ziemia Zdobyta

Dzięki cierpliwości i zdolności oczekiwania, ci dwaj szpiedzy byli w stanie powrócić z dobrym raportem. Jozue zgodził się z tym i znamy resztę historii. Ale ci dwaj szpiedzy odegrali tu ogromną rolę, ponieważ oni widzieli ziemię i obietnicę dzięki niebiańskiej wizji—oczami Bożymi, albo oczami wiary. Ich raport wiary i zwycięstwa miał kluczowe znaczenie dla Jozuego i na jego podstawie podjął decyzję zdobycia ziemi.

Heb 11:6 „Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy Go szukają usilnie”.

Urzeczywistnione Zwycięstwo!

Jesteśmy teraz w sezonie, kiedy badanych jest wiele ziem obiecanych. Boży agenci/szpiedzy odeszli i powrócili z dobrym raportem. Ale ten raport jest dla nas dobry tylko wtedy, kiedy pozostajemy ukryci dla wroga. Tak jak wówczas, tak i teraz bardzo ważne jest pozostać ukrytym w Bożych górach. Istnieją pewne bardzo szczególe cele, plany i obietnice, które Bóg ma tylko dla nas. Pozostając ukrytymi w Bogu, naszych Górach Ucieczki, nie możemy być znalezieni przez wroga. Nasz klucz znajduje się w przebywaniu w Jego miejscu, życiu w prostym posłuszeństwie Jemu.

Joz 6:15-16, „Ale siódmego dnia wstali wcześnie, gdy wzeszła zorza poranna, i obeszli miasto w ten sam sposób, lecz siedem razy. Tylko tego dnia obeszli miasto siedem razy. Za siódmym razem, gdy kapłani zatrąbili na trąbach, rzekł Jozue do ludu: ‚Wznieście okrzyk bojowy, gdyż PAN dał wam to miasto!'”

Kiedy tylko dobiegnie końca ten sezon w górach, pojawi się okno uwolnienia, zaangażowania się i bezpiecznego zwycięstwa. Ten rok jest rokiem pomnożenia zwycięstw na wszystkich frontach. Ale to nie jest słowo o nieagresji. My mamy być agresywni w zdobywaniu ziemi przy pomocy strategii danej nam przez Pana. Ale musimy pamiętać, że nasze kroki, które podejmujemy będą skuteczne tylko wtedy, kiedy spędzamy z Nim czas w Jego Górach.

Zadamy wrogowi ciężkie ciosy i zdobędziemy ziemię, sprawiając, że będzie ślepy, kiedy z wiarą, śmiałością i namaszczeniem opuścimy nasze sekretne miejsce. Diabeł ma ślepe strony! Tylko Bóg widzi wszystko! W Starym Testamencie ciągle widzimy przykłady jak Bóg poraża lękiem w obóz wroga. Jesteśmy w stanie oślepić wroga i ustawić się z Panem w okręgach niebieskich. Przebywając w Jego chwale, możemy uwalniać Jego moc i światło, przynosząc zamęt wrogowi.

Iz 57:13, „Ale ten, kto położy we Mnie swoją ufność zdobędzie ziemię i odziedziczy Moją świętą górę.”

Jesteśmy w sezonie wyruszania do przodu po cele Królestwa Pana. Bądź zachęcony kiedy w tym czasie szukasz Jego oblicza, bo chwała Pana będzie twoją tylną strażą.

Iz 58:8, „Potem twoje światło wzejdzie jak poranek, twoje uzdrowienie szybko się pojawi, a twoja sprawiedliwość będzie przed tobą; chwała PANA będzie twoją tylną strażą.”

Chwała Królowi!

John Belt
Live In His Presence Ministries
Email: admin@liveinhispresence.com

 

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: