John Belt – Podążaj za Snem Od Boga

15 Gru


Od Steve’a Shultza:

Wielu ludzi doświadcza snów w tej godzinie. Nasz Bóg daje nam bardzo ważne sny – On mówi nam coś o nas samych i Jego planach na przyszłość. John Belt dzieli się tu bardzo praktycznym słowem na temat chodzenia w marzeniach danych nam od Boga.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Załozyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

John Belt

Podążaj za Snem Od Boga

Sny, sny, marzenia… Bóg kocha marzycieli! Nie tylko tych, którzy śnią, ale tych, którzy odpowiedzą na sen, który dostają. Dostać sen to dopiero połowa równania. Ta druga połowa to odpowiedzieć na niego, pozwolić Bogu na niego tchnąć. To tchnienie od Boga przyniesie życie do twojego snu! Dzisiaj poczyń kroki w kierunku twojego marzenia. Bo twój sen może być kluczem otwierającym drzwi do twojego przeznaczenia i zaspokoi twoje serce.

Bóg każdemu z nas daje sny, wizje na temat tego jacy mamy być i co mamy robić. Wraz z nimi przychodzi wyzwanie jak dojść z „Punktu A” do „Punktu B”? Sen jest jak zaproszenie. Na każde zaproszenie trzeba odpowiedzieć, tam jest taki dopisek: Proszę o odpowiedź. Pytanie brzmi: Jak odpowiemy na sen, który dostaliśmy? Wow! Wspaniały sen! Ale co teraz? Czy tylko czekamy aż to się stanie tu na ziemi? Nic nie robimy?

Gdy jesteśmy mądrzy, podejmujemy działanie, kroki w kierunku tego snu. Jak wszystko w Bożym Królestwie, to co Bóg nam pokazuje zawiera elementy poddania, gotowości i przełamania się do nich. Ta granica pomiędzy tym gdzie jesteśmy, a tym gdzie chcemy być jest często bardzo cieniutka; ale w duchu jest bardzo wyraźna. Najpierw musimy się przebić do realności wiary i uwierzyć, aby widzieć, jak rzeczy posuwają się do przodu, aby nasz sen w pełni zakwitł i się spełnił. To jest kwestia naszego własnego poświęcenia Panu, zaangażowania w sprawy Jego serca, ceny, jaką chcemy zapłacić i determinacji, jaką musimy mieć, aby zdobyć tę nową ziemię.

1. Czym jest Mój Sen?

Zastanawiasz się więc dlaczego Bóg dał ci sen. Twój sen w wielu przypadkach będzie połączony z tym, co cię pasjonuje. Czasami ludzie mają sny o czymś co ich pasjonuje, ale nie widzą „formy” tego jak będzie wyglądał owoc ich pasji. Inaczej mówiąc, próbujemy przedstawić to jak ten sen będzie wyglądał w takiej formie, której można dotknąć. Moja sugestia jest taka, że gdy szukasz Pana, w miejscu Jego namacalnej obecności zapisz 10 możliwych sposobów, w jakie ten sen może działać w twoim życiu.

Zapisz to jak mógłby wyglądać w skonkretyzowanej formie. Potem zawęź tę listę do dwóch lub trzech rzeczy. Miejmy nadzieję, że w tym czasie będziesz już miał lepszy pomysł na temat możliwości wypełnienia tego snu. Wielokrotnie najlepsze pomysły przychodzą wtedy, kiedy ich nie szukamy. Obecność Boża wyzwala kreatywność, ponieważ stwarzanie jest w Jego naturze. Podążaj za Jego Obecnością. W tym miejscu On objawi ci to, czego poszukujesz, prosisz i pukasz.

Mateusz 7:7-8 „Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą.”

Jeśli nie masz pasji, powinieneś po prostu spędzać czas szukając Boga aż da ci świeżą pasję. Albo może powinieneś powrócić do czegoś, co kiedyś cię pasjonowało. Może to zostało zniszczone i utracone. Może trzeba się schylić i podnieść tę pasję. To, co sprawia nam największą radość może być kluczem do naszej pasji. To, co robimy z radością jest drogą do spełnienia naszego snu.

2. Poddać się Bogu

Jak wygląda nasze poddanie Bogu? Czas jest darem, który dostaliśmy wszyscy. Czas jest naszym najcenniejszym dobrem. I z wykorzystania czasu zdamy Bogu sprawę. Jeśli spędzamy wolny czas oglądając „I Love Lucy,” to go trwonimy. Nasze poddanie się Bogu musi iść głębiej. Nasze poddanie się Bogu odzwierciedla nasz sposób spędzania czasu. Czy spędzamy czas ucząc się jego dróg, otrzymując Jego słowa w Jego obecności, napełniając się Jego Duchem? Intymność z Bogiem i poddanie idą ręka w rękę. Nie ma jednego bez drugiego. To, co robimy dzisiaj, przesądzi o tym jakie będzie jutro.

Galacjan 6:7-8 Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie. Bo kto sieje dla ciała swego, z ciała żąć będzie skażenie, a kto sieje dla Ducha, z Ducha żąć będzie żywot wieczny.

3. Gotowość Ducha & Umysłu/Zrobienie Planu

W naszym poddaniu się Bogu powinniśmy być przygotowani. Część z tego czasu, który jest nam dany powinniśmy spędzać twórczo planując sen. Dobrze jest przelewać swoje myśli na papier. Im bardziej konkretny będzie twój sen, tym bardziej będziesz w stanie dołączyć do niego. Z tego powodu twój umysł i serce będą często do niego wracać. Uczyń swój sen widocznym we wszelki możliwy sposób. Nie czekaj aż twój sen spadnie z nieba; zacznij posuwać się do przodu w jego kierunku.

Habakuk 2:2 I odpowiedział mi Pan, mówiąc: Zapisz to, co widziałeś, i wyryj to na tablicach, aby to można szybko przeczytać.

Obojętne czy dotyczy on służby, biznesu czy jakiejś kreatywnej przygody, studiuj Słowo Boże, aby znaleźć klucze, które wyjaśnią twój sen i potwierdzą go w twoim sercu. Co stanowi podstawę twojego snu? Zacznij studiować w tym kierunku. Jezus powiedział nam, że nasze życie budujemy na Skale, Jego Słowie. Jego Słowo jest tym solidnym fundamentem, na którym powinniśmy budować nasze sny.

4. Ogień, Inspiracja & Motywacja do Przełomu

Zdobądź inspirację. Ona jest też połączona z twoją intymnością z Bogiem. Nie oczekuj inspiracji jeśli nie spędzasz czasu z Bogiem. Życie bez Boga jest nudne. Nie będziesz miał ognia, pragnienia i będziesz chodzić drogą głupich. Zdobądź boską inspirację i odkryj „warunki” spełnienia się twojego snu od Boga. Wiele razy nasze sny nie spełniają się w taki sposób, jakiego oczekujemy, ponieważ Bóg stawia swoje warunki. To jest świetne. Bądź elastyczny w relacji z Bogiem. Czasami On da ci nowy i lepszy sen. Ale do tego czasu, idź za tym, co umieścił w twoim sercu. Po prostu pozwól Mu mówić do ciebie, przyjmuj Jego ogień i pragnienie, by spełnić to, co On umieszcza w twoim wnętrzu.

2 Tymoteusz 1:6 Z tego powodu przypominam ci, abyś rozniecił na nowo dar łaski Bożej, którego udzieliłem ci przez włożenie rąk moich.

Spójrzmy na ten werset pod kątem tego, że jesteśmy tu napominani, aby „rozniecić dar” wewnątrz nas. Szukając Pana, modląc się w Duchu i spędzając czas na uwielbieniu uaktywniamy nasze duchowe zmysły. Kiedy to czynimy wtedy przebijamy się do miejsca objawienia, wyraźnych myśli i inspiracji. Utrzymuj ogień wewnątrz siebie.

5. Doskonałość

Inspiruje mnie uporządkowane pomieszczenie. Kiedy w pomieszczeniu jest chaos, to czasami mogę się czuć tak samo. Ale wiem, że łatwiej mnie zainspirować kiedy jest porządek i ład. Doskonałość to nie to samo co perfekcjonizm. Nie myl tych rzeczy. Doskonałość to piękna rzecz. Chcemy być doskonali we wszystkim, co robimy. Chcemy robić wszystko jak najlepiej, a Bóg niech czyni resztę. Chcemy dać Panu to, co najlepsze, bo On jest doskonały. Bądź doskonały w tym, co robisz. Bądź lepszy. Bądź najlepszy. Nie w duchu rywalizacji, ale czyń to przed Panem. On ma w tym upodobanie.

Kiedy robimy coś ponad zwykłą normę, wówczas działamy w duchu doskonałości. Wykraczamy „ponad” wymagany obowiązek. Pismo mówi, żeby się dowiadywać co się Bogu podoba. Inaczej mówiąc, możemy odkryć co się podoba Bogu zamiast czekać aż usłyszymy, że On nam powie co robić w wielu wypadkach. Jezus powiedział, że największy będzie sługą wszystkich. Kryje się za tym ogromna gama sposobów na to, żebyśmy mogli być błogosławieństwem dla innych. Zaangażuj się w to, żeby się stać doskonałą osobą, zacznij gromadzić nagrody w Niebie. Z taką postawą w sercu będziemy żęli także na ziemi.

Przypowieści 12:24 Ręka pracowitych będzie rządziła, lecz ręka gnuśna musi odrabiać pańszczyznę.

Podążaj za swoim snem. Dla Boga nie ma za dużych snów. Gdy twój sen jest większy niż to, co możesz zrobić swoimi siłami, to znaczy, że Bóg musi zostać włączony w to równanie! Tak zaczyna się wiara.

Niech On cię wypełni do przepływu!

John Belt
Live In His Presence Ministries
Email: admin@liveinhispresence.com

John Belt i jego żona Brandi byli przez blisko dwa lata w posłudze duszpasterskiej. W tym czasie John odkrył, że „najważniejszą rzeczą” jest znalezienie swojej tożsamości jedynie w Chrystusie. Przez minioną dekadę John zajmował się zarówno pisaniem jak i muzyką. W bardzo młodym wieku, bo mając 12 lat nauczył się grać na różnych instrumentach, w tym gitarze i klawiszach. John w końcu mógł nagrać swoja płytę CD zatytułowaną Nasiąkanie Obecnością, która stanowi początek serii utworów z muzyką instrumentalną, stanowiących inspirację do modlitwy i poddania się Bogu.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: