Mahesh i Bonnie Chavda – Nastaw się na Zwycięstwo

18 Gru

 

Od Steve’a Shultza:

To słowo, które nadesłali Chavdowie idzie w parze ze słowem Victorii Boyson, które niedawno opublikowaliśmy (kliknij tutaj, aby przeczytać). W OGNIU bitwy łatwo jest się poddać i wypowiadać negatywne słowa porażki. A co jeśli zamiast tego wybierzemy „nastawienie na zwycięstwo”? Taka postawa doprowadzi nas tam, gdzie Bóg chce nas mieć.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Mahesh i Bonnie Chavda

Nastaw się na Zwycięstwo

A gdy zachodziło słońce, ogarnął Abrama twardy sen, wtedy też opadły go lęk i głęboka ciemność. I rzekł do Abrama: Wiedz dobrze, że potomstwo twoje przebywać będzie jako przychodnie w ziemi, która do nich należeć nie będzie i będą tam niewolnikami, i będą ich ciemiężyć przez czterysta lat. Lecz Ja także sądzić będę naród, któremu jako niewolnicy służyć będą; a potem wyjdą z wielkim dobytkiem. Rodzaju 15:12-14

Chciałbyś otrzymać takie słowo prorocze? Czterysta lat ucisku nie jest dla nas najważniejszą z obietnic biblijnych! Ale pod koniec tego tunelu jest światełko – obietnica, że po całym tym zmaganiu i trudach Bóg wyprowadzi potomków Abrama z wielkim dobytkiem!

Ta obietnica jest dla nas, dla każdego, kto stoi przed wyzwaniem. Stanowi wzór, który został najpierw objawiony Abrahamowi, ale dotyczy każdego z nas, którzy przychodzimy do Niego w wierze. Każdy z nas żyje w swego rodzaju krainie cienia pomiędzy zwycięstwem Krzyża, a odkupieniem naszych ciał przy powtórnym przyjściu Chrystusa. Jesteśmy pomiędzy „już” i „jeszcze nie.” W tym stanie zawieszenia mamy misję „Zajmowania do czasu, gdy przyjdę.” Greckie znaczenie tego słowa „zajmować” dosłownie dotyczy wywłaszczania i brania w posiadanie. Co to oznacza?

To znaczy, że mamy przeciwnika, który chciałby posiąść nasze dziedzictwo i obietnice. To znaczy, że będą bitwy i wyzwania. To znaczy, że zostaliśmy powołani do działania. Ale to także oznacza, że mamy autorytet i moc z Nieba, żeby wykopać diabła i odebrać mu wszystko, co ukradł nam, naszej rodzinie, Kościołowi, naszemu narodowi i innym narodom. Trzymaj się Bożej obietnicy dla ciebie na dzisiaj: „Wyjdziecie z wielkim dobytkiem!”

Jeden z naszych przyjaciół w służbie powiedział kiedyś: „Wzrost aktywności demonicznej przeciwko tobie jest znakiem, że szatan odkrył twoje przeznaczenie i właśnie wchodzisz w najlepszy sezon w swoim życiu.” Jak wielu z was czuje się tak jakbyś właśnie został „odkryty”? Indywidualnie jak i zbiorowo wielu z nas przechodzi właśnie przez sezon ogromnych wyzwań. Nasz naród jest w niewoli ekonomicznej. Świat wokół nas jest potrząsany. Ale powinniśmy patrzeć na to z perspektywy królów i kapłanów Najwyższego Boga. Powinniśmy widzieć nasze życie, nasz naród, naszą przyszłość i nasze przeznaczenie na podstawie tego, co mówi Bóg a nie świat.

Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa Ani synem człowieczym, aby żałował. Czy On powiada, a nie czyni, I mówi, a nie spełnia? Liczb 23:19

Kiedy narasta ciemność, Jego światło będzie świecić coraz jaśniej. Kiedy Bóg był gotowy wypełnić swoją obietnicę daną Abrahamowi, wtedy wszystko stawało się gorsze. Od plag przez narastający ucisk niewolników, aż do finałowych wydarzeń w Morzu Czerwonym, Izrael nie miał korzystnej perspektywy na uwolnienie. Ale Bóg dał obietnicę. A te prawdziwe trudności, które wydawały się narastać w sezonie ich uwolnienia stały się tymi instrumentami, których Bóg użył, żeby pobłogosławić Izrael i zniszczyć jego wrogów.

Strategia Bożej Bitwy

Na to rzekł Mojżesz do ludu: Nie bójcie się, wytrwajcie, a zobaczycie pomoc Pana, której udzieli wam dzisiaj! Egipcjan, których dzisiaj oglądacie, nie będziecie już nigdy oglądali. Pan za was walczyć będzie, wy zaś milczcie! Wyjścia 14:13-14

Nie bój się! Pierwszą strategią, której wróg zawsze użyje przeciwko nam jest lęk. Kiedy więc lęk cię ogarnia, zamknij drzwi przed diabłem i powiedz: „Nie wejdziesz!” Podejmij decyzję odeprzeć wszelki lęk w imieniu Jezusa. Przeciwstawienie się lękowi nie oznacza, że negujesz okoliczności, ale znaczy, że zgadzasz się z wiarą, a nie z lękiem. Kiedy otwierasz drzwi lękowi, wtedy także różne inne lęki będą próbowały wejść. Lęk się pomnaża i nasila. Nie rób mu miejsca, zamiast tego zaproś wiarę.

Możesz powiedzieć: „A co jeśli akurat nie mam wiary w mojej sytuacji?” Jest dobra nowina. Wiara nie jest czymś, co masz sam wyprodukować. Wiara jest darem od Boga i zawsze możesz dostać więcej. Rzymian 10:17 mówi: „Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe”, więc zdobywaj wiarę. Czytaj Biblię. Słuchaj namaszczonych poselstw. Uwielbiaj. Módl się językami i rozniecaj swoją wiarę skupiając się na Bożej Obecności i nie dopuszczaj wroga do głosu.

Wiara prowadzi do Obecności. Obecność prowadzi do obietnicy. Wiara w naszego niesamowitego, zwycięskiego, niezmiennego, potężnego, kochającego, miłosiernego Boga jest naszym najbardziej podstawowym wyposażeniem w walce o objęcie naszego dziedzictwa

Stój spokojnie. Kiedy znajdujemy się w trudnym położeniu, naszą pierwszą reakcją jest często próba rozwiązania problemu naszym sposobem. Jeden głos będzie mówił: „Biegnij, Forrest, biegnij!” Inny ci powie: „Musisz coś zrobić.” Ale co powiedział Pan? Abraham miał obietnicę od Boga i miał jej potwierdzenie, ale gdy uznał, że już długo czeka, i gdy widział, że on i Saraj nie stają się młodsi, postanowił swoim sposobem doprowadzić do wypełnienia obietnicy. Sprawił, że rzeczywiście coś się wydarzyło, ale to nie była ta obietnica, którą Bóg miał dla niego. Za to pojawiły się kłopoty. Ismael narodzony z ciała Abrama wciąż dręczy Izrael, dzieci obietnicy Boga. Tak się dzieje, gdy próbujemy pomóc Bogu. On wie co obiecał, i On jest wierny, aby to wypełnić.

Wielokrotnie stajemy się niecierpliwi, kiedy czekamy, nie dlatego, że Bóg nic nie robi, ale dlatego, że nie postępuje tak, jak sobie to wyobraziliśmy, gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy obietnicę. Izrael nie wiedział, że Bóg chciał nie tylko uwolnić ich z niewoli egipskiej, ale także zniszczyć całą egipską armię. Wydawali się sobie jak kaczki siedzące nad brzegiem wielkiego morza, w sytuacji bez wyjścia. Często tak się dzieje, gdy Bóg ma zamiar uczynić coś wielkiego i dać ci większe zwycięstwo. W tym najtrudniejszym momencie Bóg powiedział: „Egipcjan, których dzisiaj oglądacie, nie będziecie już nigdy oglądali!” To jest totalne zwycięstwo.

Zachowaj pokój. Inaczej mówiąc: „Zamknij buzię!” Lęk, próby, trudności i odwlekanie często kuszą nas, żeby wypowiadać cielesne słowa. Gdy znajdujesz się w środku bitwy, zwracaj uwagę na język. Twoje słowa mają moc, a to, co mówisz w czasie twoich zmagań będzie miało wpływ na twoją sytuację. Jeśli nie jesteś w stanie wypowiadać słów błogosławieństwa i wiary, to nie mów nic. Nie stwarzaj atmosfery dogodnej dla wroga przez otwieranie swoich ust i narzekanie, krytykowanie, oskarżanie, zrzucanie winy, atakowanie. Przypowieści 6:2 mówią: „…związany jesteś przez słowa swoich ust, schwytany przez własną mowę,” a 18:21 „Śmierć i życie są w mocy języka, lecz kto nim zyskuje przyjaciół, korzysta z jego owocu.”

Wiedz, że Bóg trzyma ciebie w swoim ręku. Nawet twoje negatywne strony staną się pozytywami kiedy się wycofasz, a pozwolisz działać Bogu, i staną się prawdziwymi instrumentami twojego uwolnienia. Tu przypomina mi się świadectwo Corrie ten Boom z jej pobytu w obozie koncentracyjnym, do którego trafiła za pomoc Żydom w ucieczce z nazistowskich obozów śmierci. Kiedy po raz pierwszy weszły do swojego baraku więziennego, odkryły, że roiło się w nich od pcheł. Obie z siostrą czytały przemyconą Biblię i dotknęły ich słowa Pawła: „We wszystkim się radujcie.”

Po zastanowieniu Corrie była wreszcie w stanie dziękować Bogu nawet za te pchły w baraku. Potem odkryła, że te pchły, które były dodatkowym utrudnieniem w tych i tak strasznych okolicznościach, uczyniły ich barak miejscem modlitwy i zgromadzeń, niebiańskiego bezpieczeństwa i wolności w uwielbianiu i dzieleniu się Ewangelią, gdzie nie były nękane przez strażników. Żaden strażnik nie chciał tam wejść i narazić się na atak ze strony pcheł. Pozostańmy więc w strefie chwały i dziękczynienia nawet w trudnych miejscach, i obserwujmy jak Bóg przynosi nam swoje uwolnienie.

Zostaw to, co martwe. Bóg powiedział: „Niech umarli grzebią umarłych.” Pochowaj to, co umarło i nie odkopuj. Kiedy Bóg powiedział: „Egipcjan, których dzisiaj oglądacie, nie będziecie już nigdy oglądali!”, wtedy miał to na myśli. On chce dać ci całkowite zwycięstwo. Jego odkupienie dotyczy wszystkich warunków, scenariuszy, całej historii, więc zastosuj je. Kiedy pojawiają się wyzwania, wtedy diabeł będzie próbował się skłonić do odkopania martwych kości z przeszłości – tych ludzi, którzy cię skrzywdzili, zdrady, zranienia, bóle, i wtedy będziesz mógł zdecydować czy chcesz tam pozostać, na cmentarzu twojej przeszłości, czy przejść przez wodę i dojść na drugi brzeg do ziemi obiecanej.

Jak można przejść? Po pierwsze: przebacz. Po drugie: chwal Boga za to, że jest w stanie sprawić, żeby wszystko działało ku dobremu. On ma dla ciebie plan, i to jest dobry plan. On dotrzymuje swoich obietnic. Skup się na tym, co może Bóg i przejdź przez morze. Kiedy to zrobisz, odetnij się od przeszłości i pogrzeb ją na zawsze, a wejdź do Bożej mocy zmartwychwstania, która czyni wszystko nowym.

Idź naprzód. Bez względu na wielkość impasu idź do przodu, w wierze w naszego niesamowitego Boga. Nie cofaj się. Boże słowo do Izraela jest Jego słowem dla ciebie: „Pan będzie walczył za was.” Ta bitwa, w której uczestniczysz nie rozgrywa się pomiędzy tobą a wrogiem. To walka pomiędzy twoim wrogiem a Bogiem! I jak myślisz, kto wygrywa? Bóg walczy o ciebie. On walczy o twoje dzieci. On walczy o twój naród. Ty masz tylko stać w wierze. On cię obdarza błogosławieństwem, dziedzictwem i podwójną porcją. Wprowadza cię w swoje obietnice.

Jesteśmy w sezonie uwolnienia. Jesteś na granicy przełomu. Tam, gdzie brakuje ci środków, a wróg szaleje, Bóg przynosi ci dzisiaj ogromne dziedzictwo, więc wejdź w Jego obietnice. Raduj się tym, co Bóg robi dla ciebie! Raduj się tym, co Bóg robi dla twojego narodu. Nie lamentuj, nie bądź przygnębiony; wyczekuj swojego odkupienia, bo jest blisko! Niech Jego Słowo kształtuje twoją przyszłość. Bóg zmieni te rzeczy wokół nas. On jest w drodze, aby odbudowywać, uwalniać i przynosić triumf. Nastaw się na zwycięstwo.

Mahesh i Bonnie Chavda
Chavda Ministries International
Email: info@chavdaministries.org

MaheshandBonnie_Chavda_11_150px Mając ponad trzydziestoletnie doświadczanie w obcowaniu z cudami, Mahesh i Bonnie Chavda prowadzą Chavda Ministries International, ogólnoświatową służbę apostolską. Wizją CMI jest ogłaszanie z mocą nadejścia Królestwa Chrystusa, wyposażanie wierzących do służby i zapoczątkowanie przebudzenia, przygotowując powrót Pana.

Przez ponad trzydzieści pięć lat Chavdowie docierają do narodów z Ewangelią, której towarzyszą znaki i cuda. Przez ich służbę setki tysięcy ludzi przyszły do zbawienia, a tysiące otrzymały uzdrowienie z nieuleczalnych chorób, takich jak AIDS i rak. Chavdowie są pastorami kościoła All Nations Church w dwóch miejscach: ANC w Charlotte, (Północna Karolina) i w Atlancie (Georgia). Poza tym rozprzestrzeniają po całym świecie ruch modlitewny The Watch of the Lord®, gdzie od ponad dziesięciu lat spotykają się na wspólnych zgromadzeniach modlitewnych.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Mahesh i Bonnie Chavda – Nastaw się na Zwycięstwo”

  1. ksiądz / niepelnosprawny.org 13 lipca 2013 @ 15:32 #

    często pomijane „szczegóły” walki duchowej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: