Tiffany Ann Lewis Jesteśmy Uzdrowieni Jego Przyjaźnią

8 Maj

Tiffany Ann Lewis

Jesteśmy Uzdrowieni Jego Przyjaźnią

Od Steve’a Shultza:

W przyjaźni z Jezusem jest MOC. Tak, bycie Jego przyjacielem może przynieść wspaniałe uzdrowienie. Jesteśmy zainteresowani umieszczaniem tu słów o uzdrowieniu, więc przeczytaj to słowo Tiffany Ann Lewis o uzdrowieniu i otrzymaj je dziś!

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Tiffany Ann Lewis

Jesteśmy Uzdrowieni Jego Przyjaźnią

Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Izajasz 53:5

Przez Boże namaszczenie i użycie nowoczesnej technologii, jesteśmy w stanie doświadczyć wypełnienia tego wersetu prawie tak jakbyśmy tam byli. Obrazy biczowania, obrazy korony cierniowej, obrazy gwoździ… sela. Te obrazy zostały wypalone w moim umyśle i zmieniają mnie za każdym razem kiedy rozmyślam o Krzyżu Chrystusa. Ciągle jestem pod wrażeniem tej Boskiej Miłości, która ofiarowała swoje życie za nasze przewinienia i stała się źródłem naszego zbawienia i uzdrowienia.

Lecz w tym roku, kiedy patrzyłam na hebrajskie litery tego wersetu, zobaczyłam coś więcej. Zobaczyłam przyjaźń Bożą w ranach na plecach Jezusa. Pozwól, że wyjaśnię.

„Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni.”

W hebrajskim słowo tłumaczone tutaj jako „rany” to chabbura (wymawiamy chab-bu-ra; Strong’s #2250). Tak jak się domyślamy, chabbura mówi o ranach czy znakach pozostawionych na skórze. Jednak rdzeń tego słowa znaczy coś zupełnie innego.

Chabbura pochodzi od rdzenia chabar (wymawiamy cha-war; Strong’s #2266). Chabar znaczy: jednoczyć, łączyć, związać razem, mieć społeczność z, zawierać przymierze z. We współczesnym hebrajskim tłumaczy się po prostu jako przyjaciel. Może już słyszałeś to słowo w popularnej izraelskiej piosence ludowej „Szalom Chawerim.” Chawerim jest liczbą mnogą rdzenia słowa, które studiujemy, oznaczającego „przyjaciela.”

Szalom Chawerim, szalom chawerim,
Szalom, szalom
Lehit-ra-ot, Lehit-ra-ot
Szalom, szalom

Szalom bracie mój, szalom siostro ma,
Szalom, szalom
Spotkamy się znów, spotkamy się znów
Szalom, szalom.

Widzicie, umiłowani, to nie tylko z powodu ran na Jego plecach zostaliśmy uzdrowieni… to stało się także z powodu także Jego przyjaźni. Pan, który cię uzdrawia jest twoim Przyjacielem!

Śmiech jest dobrym lekarstwem… och, ale prawdziwy przyjaciel… to jest bezcenne! Przyjaciel będzie cię kochał w twoich dobrych dniach, w twoich złych dniach, on/ona będzie cię kochać cały czas (Przypowieści 17:17). Ci przyjaciele będą bliżsi od brata (Przypowieści 18:24). Jak dobre by one nie były, to jednak ludzkie relacje są niedoskonałe, i czasami zawodzą. Jednak jak się właśnie nauczyliśmy, mamy Przyjaciela, który złożył za nas swoje życie i Jego miłość nigdy nie zawodzi. Ta Boska przyjaźń przyniesie nadprzyrodzone uzdrowienie.

Co Jest Tym Uzdrowieniem?

Ale czym właściwie jest to uzdrowienie? Uzdrowienie może się dokonać na wiele sposobów. W całym Piśmie grzesznicy są często widziani jako ludzie zmiażdżeni, złamani i posiniaczeni z powodu ciężaru swoich win. Więc usunięcie tego brzemienia jawi się jako Boski akt uzdrowienia. To wydaje się pasować do słów Izajasza: występki, nieprawości, ukaranie. Jednak trudno jest słyszeć słowo „uzdrowienie” i nie myśleć o uzdrowieniu fizycznym, którego wielu rozpaczliwie potrzebuje – to samo uzdrowienie fizyczne jest także pragnieniem Jezusa, podobnie jak robił to, kiedy chodził po ziemi.

Lecz są jeszcze rzeczy o uzdrowieniu, które, jak wierzę, jest oferowane w uzdrowieniu Bożej przyjaźni…uzdrowieniu emocjonalnym. W hebrajskim słowem na „uzdrowienie” jest rafa (wymawiamy ra-fa; Strong’s #7495). Rafa znaczy: uzdrawiać, czynić zdrowym, zszyć razem, naprawić, zreperować. W całym Piśmie jest używane do opisania uzdrowienia ludzi a nawet wody, kiedy była gorzka i szkodliwa (zobacz 2 Królewska 2:22). Rafa jest używane także, gdy jest mowa o osobistej rozpaczy i pocieszaniu tych, którzy mają złamane serca: „On uzdrawia złamane serca i przewiązuje ich rany” (Psalm 147:3).

Pomyśl o tym przez chwilę: Te rany, które rozdarły na strzępy plecy naszego Pana, zszywają z powrotem nasze złamanie. Uzdrowienie przychodzi do nas dosłownie przez Jego rany. To jest właśnie napisane w hebrajskim „dla nas.”

I nawet chociaż to opisuję, ciężko mi jest w pełni pojąć to, co Pismo tu objawia. Przez Jego przyjaźń zostaliśmy pocieszeni i uzdrowieni na ciele, duszy i duchu. Nie tylko nasze choroby, chociaż już to by wystarczyło. Pan uzdrawia wszystkie te dziedziny, gdzie ludzie są zrozpaczeni, zniechęceni, rozczarowani i złamani na duchu. Wszystkie te rzeczy są chorobami a nasz szalom/pokój jest zaopatrzeniem w zbawienie, które jest przynoszone przez tę uzdrawiającą przyjaźń z Bogiem. To wszystko jest zawarte w naszym zbawieniu. Alleluja!

Mocno wierzę, że ten pokój, który przewyższa wszelkie zrozumienie i ma moc strzec naszego serca, jest rodzajem uzdrowienia, którego duszy ludzkiej nic nie może dać poza przyjaźnią z Bogiem. Nie mam zamiaru minimalizować tych osobistych rzeczy, które dotykają nas wszystkich, lecz jest napisane, że ta kara dla naszego pokoju/szalom spadła na Niego. Jego jarzmo jest miłe, Jego brzemię jest lekkie. Gdy stale wpatrujemy się w Krzyż i bierzemy Jego jarzmo na siebie, możemy otrzymać odpocznienie dla naszych dusz.

Spełniony, Uzdrowiony, Bezpieczny, Zadowolony i Pełen Pokoju

Na zakończenie spójrzmy jeszcze raz na słowa pieśni Szalom Chawerim. Szalom znaczy: spełnienie, zdrowie, bezpieczeństwo, zadowolenie i pokój. Kiedy będziesz czytać te słowa, wyobraź sobie, że to Pan Jezus śpiewa do ciebie. Jesteś Jego przyjacielem i to dzięki Jego przyjaźni jesteś uzdrowiony na ciele, duszy i duchu.

Szalom Chawerim, szalom chawerim,
Szalom, szalom
Lehit-ra-ot, Lehit-ra-ot
Szalom, szalom

Szalom bracie mój, szalom siostro ma,
Szalom, szalom
Spotkamy się znów, spotkamy się znów
Szalom, szalom.

Znowu się z Nim spotkamy, chawerim! Pewnego dnia każda łza będzie starta. Ale do tego dnia boskie uzdrowienie i pokój są osiągalne dla nas w formie przyjaźni z Bogiem. Odpocznij w Jego obecności.

„Większej miłości nikt nie ma nad tę, jak gdy kto życie swoje kładzie za przyjaciół swoich.” (Jana 15:13). Amen, Amen.

Tiffany Ann Lewis
Dancing with the Flame of the Lord Ministries
Email: tiffanyann@tiffanyannlewis.com

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: