NIE nowej definicji płci. Wyślij list do PREMIERA.

22 Maj
Oto list z Fundacji Mamy i Taty:

Szanowni Państwo

W najbliższych godzinach i dniach ważyć się będą losy ewentualnego podpisania przez Polskę Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet
 i przemocy domowej.
Dokument ten oprócz słusznych regulacji zwalczających przemoc wobec obywateli zawiera szereg zapisów sprzecznych z polskim porządkiem konstytucyjnym a motywowanych  ideologiczną chęcią forsowania szkodliwych społecznie zmian obyczajowych mających na celu redefinicję pojęcia płci i w konsekwencji destrukcję klasycznej definicji małżeństwa i rodziny.
Stoimy na stanowisku, że Polska jest krajem, w którym niemal wszystkie regulowane w Konwencji zagadnienia prawne mają swoje pozytywne odzwierciedlenie w prawie krajowym, stąd wprowadzanie sprzecznych z zasadami ustrojowymi przepisów i definicji z Konwencji może mieć wyłącznie negatywne następstwa dla polskiego porządku prawnego.
Zaciekłość z jaką walczą o podpisanie konwencji jej zwolennicy, każe przypuszczać, że mamy niestety do czynienia z kolejną próbą manipulacji podstawowym i powszechnie w Polsce obowiązującym systemem wartości, w którym małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny a płeć jest przede wszystkim wymiarem biologicznym a nie narzędziem walki z tzw. patriarchalnym porządkiem społecznym.
Chciałbym zachęcić do wyrażenia stanowiska w tej sprawie i wspólnego powiedzenia „NIE” planom osłabiania instytucji małżeństwa w polskim porządku prawnym. Wystarczy wysłać mailem swoją opinię do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnika ds. Równego Traktowania oraz Ministerstwa Sprawiedliwości. Propozycję treści listu oraz potrzebne adresy można znaleźć tutaj.
Zachęcam gorąco do sformułowania, w oparciu o nasz wzór, własnego listu i koniecznie nadanie własnego tematu wysyłanej wiadomości. Prosimy też pamiętać o podpisie imieniem i nazwiskiem.
Jako że docierają do nas głosy, że maile zawierające nasz adres są automatycznie odrzucane na serwerach rządowych prosimy wysłać list bez kopii do Fundacji i powiadomić nas o swoim czynnym udziale w akcji w oddzielnej wiadomości.
Każdy głos się liczy ! Tylko dzięki licznemu zaangażowaniu jakikolwiek społeczny nacisk może być skuteczny.
Serdecznie pozdrawiam.
Paweł Woliński
Dołącz do nas na Facebooku i Twitterze.

© 2012 Fundacja Mamy i Taty, Długa 23/25, 00-238 Warszawa, tel. +48519366644

Alior Bank 40249000050000452034412862, KRS 356995
Reklamy

Jedna odpowiedź to “NIE nowej definicji płci. Wyślij list do PREMIERA.”

  1. niezatrzymywalna 22 Maj 2012 @ 22:04 #

    Serwer premiera odrzucił także mój list. 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: