Kathi Pelton – Klucze do Osiągnięcia Pokoju

29 Czer

 

Od Steve’a Shultza:

Każdy chce pokoju – nawet świat walczy o pokój. Ale doskonały pokój… to miejsce przebywania z NIM. Kathy Pelton jak zwykle dzieli się swoim osobistym doświadczeniem i jest ogromną zachętą dla tych wszystkich, którzy zmagają się o pokój w swoim życiu. Rozważmy to słowo Pisma:

Temu, którego umysł jest stały, zachowujesz pokój, pokój mówię; bo tobie zaufał. Izajasz 26:3

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Kathi Pelton

Klucze do Osiągnięcia Pokoju

Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka. Jana 14:27

Kiedy badamy stan dzisiejszego świata i życie ludzi wokół nas, to jest nam niezwykle trudno znaleźć tych, którzy żyją w pokoju. Pokój jest czymś, czego każdy z nas rozpaczliwie pragnie, lecz dla wielu jest on nieosiągalny. Ale ten pokój Jezus obiecał swoim uczniom zanim poszedł na Krzyż. Jego rada i pocieszenie były zapewnieniem, że Jego pokój jest za darmo udzielany tym, którzy Go znają. On wiedział, że staną twarzą w twarz wobec trudności i prób, ale obiecał im, że zachowają pokój pośród trudności na świecie.

Nie Jak Świat Daje

Bardzo bym chciała powiedzieć, że niewierzący patrząc na Bożych ludzi powinni ich postrzegać jako ludzi pokoju; niestety, często najbardziej zestresowani ludzie, których znam to właśnie wierzący. Ale Jezus powiedział: „… nie jak świat daje, Ja wam daję ” (Jana 14:27).

Jak świat określa pokój? Zazwyczaj pokój, który „świat daje” jest postrzegany przez pryzmat zewnętrznych oznak sukcesu i bezpieczeństwa, a nie pokój wewnętrzny. Bezpieczeństwo finansowe, względny brak konfliktów, dobre zdrowie, życie bez krzywd i przemocy – wszyscy tego pragną, ale Pan nie mówił o tym, żebyśmy od tego uzależniali nasz „pokój”. Te rzeczy zależą od okoliczności w naszym życiu; zatem przynoszą „pokój warunkowy” czy „okolicznościowy.” Prawdziwy pokój pochodzi z jednego źródła, i tym źródłem jest Jezus!

Możemy zatem zapytać: „Jeżeli należę do Jezusa, to dlaczego nie mam pokoju?”

Jednym z kluczy do osiągnięcia pokoju jest zaufanie (jest to prawdopodobnie główny klucz do posiadania pokoju). Wiara i zaufanie temu, co Jezus obiecał nam są naszymi głównymi środkami do zdobycia prawdziwego i trwałego pokoju. Finanse mogą się wahać razem z wahaniami gospodarki, nasze relacje z ludźmi mogą przynosić nam radość lub smutek, zdrowie może się niespodziewanie pogorszyć; nawet świat wokół nas może ulec zmianie w jednym momencie. Dlatego tak ważne jest, żeby nasz pokój był ugruntowany na wierze i zaufaniu Jemu.

Moja rodzina często żyje w miejscu wiary w niewidzialną rękę Boga. Jesteśmy całkowicie uzależnieni od tego, co Bóg dla nas zrobi. Kiedy zdajemy się na Boże prowadzenie, to okoliczności naszego życia wymagają od nas wiary, ponieważ potrzebujemy zaopatrzenia, które zawsze przekracza nasze naturalne możliwości. Wielu z was żyje podobnie: stawiając kroki w wierze i posłuszeństwie, które przekracza wasze „znane sposoby”. Taki styl życia może sprawić, że ludzie tracą pokój, jeśli naprawdę nie zaufali Bogu, że On ich zaopatrzy. Ale Bóg nie poprosi cię o rozpoczęcie czegoś, jeśli nie ma zamiaru dać ci potem zaopatrzenia, abyś mógł dokończyć dzieła. Jeśli głęboko w swoim sercu nie masz przekonania, że to prawda, to twoje życie będzie bardzo trudne.

Chcę, żebyś wiedział, że pisząc to nie sugeruję, że ja już doszłam do tego miejsca doskonałego pokoju, ale ciągle ćwiczę swoją wiarę i zmagam się, aby żyć według ducha, a nie rozumu – co może sprawić, że czasem czujesz się jakbyś naprawdę „tracił rozum”!

Dążmy więc do tego, co służy ku pokojowi i ku wzajemnemu zbudowaniu. Rzymian 14:19

Jeśli masz już się zmagać o coś… to niech to będzie właśnie pokój!

Wiara Jest Twoją Pewnością

Biblia w wersji Amplified tak mówi o wierze:

Teraz wiara jest pewnością (przeświadczeniem, aktem własności) rzeczy, na które mamy nadzieję, dowodem na rzeczy, których nie widzimy i przekonaniem o ich realności [wiara postrzega jako prawdziwy fakt coś, czego nie możemy odebrać naszymi zmysłami] (Hebrajczyków 11:1).

Naprawdę wierzę, że ten „brak pokoju” (będący wynikiem braku wiary i zaufania w Bożą dobroć i Jego obietnice) wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie, relacje, nasze powodzenie i jakość życia. Jeśli Boży lud zacznie chodzić w takim pokoju, jaki On nam oferuje, to sądzę, że wskaźnik rozwodów w Kościele zdecydowanie obniży się w porównaniu ze świeckimi statystykami. Wierzę też, że bylibyśmy dużo zdrowsi, ponieważ pokój przynosi tylko dobre rzeczy. Stres przyspiesza starzenie się i pozbawia nas zdrowia fizycznego, umysłowego i emocjonalnego.

Niestety, wielu z nas wciąż domaga się od Boga, aby zapewnił nam (i naszym naturalnym zmysłom) spełnienie czy dostarczenie nam tego, na co mamy nadzieję, czy potrzebujemy, aby wejść do miejsca pokoju. Ale jeśli Bóg by w ten sposób postępował, to nie byłaby potrzebna wiara. Nasz cały chrześcijański system wierzenia jest oparty na niewidzialnym Bogu, ale kiedy chodzi o nasze życie codzienne to wydaje się nam, że Bóg nas wyroluje i zostawi bez pomocy.

Jako chrześcijanie polegamy na Kimś, kto jest całkowicie niewidzialny dla ludzkiego oka i niezrozumiały dla ludzkiego umysłu. Cała nasza pewność jest oparta na wierze – w Tego, który jest niewidzialny, ale historycznie udowodniony – i możemy zachować pokój, ponieważ wiara jest gwarancją (pewnością) naszej nadziei. Świat nie może dać tego rodzaju wiary, ponieważ nie widzi w tym żadnego sensu.

Ufaj Swojemu Tatusiowi

Niezależnie od tego czy w dzieciństwie miałeś kochającego ojca, na którym mogłeś polegać, mogę cię zapewnić, że masz godnego zaufania i nieprzemijającego Tatusia w Niebie. Twój Niebiański Ojciec nie kłamie i nigdy cię nie porzuci. Jeśli kiedykolwiek obserwowałeś małe dziecko z dobrym i opiekuńczym tatusiem, to musiałeś odczuć ich pokój. Takie dziecko nie kładzie się spać zastanawiając się czy jest bezpieczne, lub czy rano będzie miało się w co ubrać i co zjeść; po prostu wie, że tatuś ma wszystko, czego potrzebuje. To samo odnosi się do nas.

Ufać będą tobie ci, którzy znają imię twoje, Bo nie opuszczasz, Panie, tych, którzy cię szukają. Psalm 9:11

Bóg zaprasza cię do komfortowego miejsca Jego pokoju i bezpieczeństwa w Jego Ojcostwie. Pomimo, że świat żyje w ciągłym zgiełku, On zaprasza cię do miejsca odpocznienia i pokoju w Jego obecności. On jest zawsze gotowy cię pocieszyć, pomóc ci, poprowadzić cię, poradzić, przeprowadzić cię przez to, z czym się zmagasz. On jest z nami w naszych radościach i smutkach. Nie jesteś sam, możesz mieć pokój. Niezależnie od tego z czym się zmagasz, On tam jest i Jego pokój jest osiągalny. Wiara i zaufanie stanowią pomost do pokoju! Przekrocz go i spotkaj się ze swoim Ojcem, który oczekuje na ciebie z tym wszystkim, czego potrzebujesz.

Namaszczenie Pokoju

Wierzę, że istnieje coś takiego jak namaszczenie pokoju, które niesiemy na sobie jako Jego synowie i córki. Jedna z największych bitew, które jako wierzący toczymy każdego dnia dotyczy właśnie tego, że zostaliśmy powołani do niesienia pokoju. Kiedy się nauczymy ufać Mu naprawdę i chodzić w wierze, otrzymamy namaszczenie pokoju, które jest potrzebne nam osobiście, ale także tym, którzy żyją w tym świecie opartym na niepewności. Kiedy uzyskamy pokój w naszym osobistym życiu wtedy zaniesiemy go w miejsca publiczne. To namaszczenie pokoju będzie narzędziem przyprowadzającym ludzi do poznania Pana, ale też będzie niosło uzdrowienie i uwolnienie wielu ludzi z przytłaczającego ich stresu i lęku.

Pokój jest i obietnicą i darem od Boga. Ci, którzy otrzymali ten obiecany dar będą zmieniać atmosferę, w której panują lęk i chaos, i wprowadzać atmosferę, w której Boży pokój zmienia ludzi i miejsca.

Toczy się bitwa o to, żeby trzymać Boży lud z dala od prawdziwego pokoju, ale przeciwko tym siłom występuje zwycięska moc, która do życia wielu z was wniesie pełnię naszego Księcia Pokoju. Nieś Jego pokój.

Pamiętaj o słowach, które On wypowiedział do swoich uczniów: „Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam.” Ja także wypowiadam te słowa nad tobą: „Niech pokój Jezusa będzie twoim udziałem w całej pełni!”

Kathi Pelton
Compassion Arise
Email: jkpelton@sbcglobal.net

Kathi Pelton ma pasję zachęcania, podnoszenia i służenia. Jest także pisarką i intensywnie podróżuje z Watchmen for the Nations, przemawia na konferencjach, jest członkinią narodowego okrągłego stołu proroków i współ-dyrektorką domu modlitwy. Jej ulubiony sposób spędzania wolnego czasu to przebywanie z mężem i dziećmi.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

 

Reklamy

Komentarze 2 to “Kathi Pelton – Klucze do Osiągnięcia Pokoju”

 1. Mon@ 1 lipca 2012 @ 11:33 #

  Ten tekst jest dla mnie jakby dalszym ciągiem tego, o czym Bóg ostatnio do mnie mówi 😀 Dziękuję 🙂

  • niezatrzymywalna 1 lipca 2012 @ 15:04 #

   Chwała Bogu za to, że do nas mówi!
   Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za komentarz, cieszę się, że się odezwałaś.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: