Rick Joyner – Najwyższe Powołanie

3 Lip

 

Kiedy mówimy o tym dlaczego powinniśmy mieć osobistą relację z Panem, a nie tylko naśladować innych, zauważamy zachętę w Pieśni nad Pieśniami. Ta księga została napisana specjalnie dla tych, którzy pragną stać się taką Oblubienicą, która będzie godna Króla. Kluczowym wersetem, którego muszą się oni nauczyć jest Pieśń nad Pieśniami 1:7:

„Powiedz mi ty, którego miłuje moja dusza, gdzie pasiesz swoje stada, gdzie postój wyznaczasz w południe, abym nie musiała błąkać się (w ang. ukrywać się [za zasłoną]) wśród stad twoich towarzyszy?”

Jeśli jesteśmy tylko w stadzie Jego towarzyszy, te zasłony pozostają, i będziemy oglądać Jego chwałę w ograniczonym zakresie i w ograniczonym stopniu zmieniać się pod wpływem tej chwały. To dlatego celem mojej służby nigdy nie było czynienie ludzi moimi osobistymi uczniami, ale pomoc każdemu, komu tylko mogę, stać się osobistym uczniem Samego Chrystusa Jezusa.

Jak możemy zauważyć w Jana 10, to Jego owce znają Jego głos, nie Jego baranki. Kiedy jesteśmy młodzi w Panu, będziemy musieli naśladować innych zanim nauczymy się poznawać Jego głos, ale mam nadzieję, że moje zasłony zostaną usunięte i będę mógł pomóc tym wszystkim ludziom na ich drogach. Musimy Go widzieć, abyśmy mogli być zmieniani na Jego obraz, a nie stawali się podobni do jednego z Jego przyjaciół.

Co by sobie pomyślał człowiek, gdyby wszystkie jego dzieci były podobne do jego najlepszego przyjaciela? Powinniśmy się zastanowić co robimy, kiedy jesteśmy przywódcami, którzy próbują dostosować ludzi do siebie zamiast do Niego. Nasze życie może i powinno być dobrym przykładem dla innych, ale apostoł Paweł stwierdził, że miał bóle porodowe do czasu aż Chrystus będzie uformowany w Jego ludziach. Taki jest nasz cel.

Jedną z zachęcających rzeczy jakie dwadzieścia pięć lat temu miałem pokazane podczas Wizji Żniwa, było to, że pojawi się pokolenie najpotężniejszych posłańców jacy kiedykolwiek chodzili po ziemi i wszyscy oni będą „eunuchami ze względu na Królestwo.” Tu nie chodzi o wymiar naturalny, lecz duchowy. Tak jak naturalni eunuchowie nawet nie pragną oblubienicy, ale całą satysfakcję czerpią z oglądania jak król ma w niej upodobanie, takie będzie to pokolenie wobec Pana. Ich jedynym pragnieniem będzie oglądanie upodobania Króla w Jego Oblubienicy – Kościele. Poświęcą się, aby widzieć Kościół, który staje się taki, jak On chce, a nie jak chcą oni czy ktokolwiek inny. To są prawdziwi przyjaciele Oblubieńca.

Czy zauważyłeś, że w Piśmie nie ma Bożych wnuków? Dla Niego każdy jest tym pierwszym pokoleniem. Nadrzędnym celem naszej służby bez względu na to co się z nami stanie, czy umrzemy albo odpadniemy, jest to, żeby ci, których nauczaliśmy nigdy nie zeszli z drogi za Bogiem. Oni pozostaną niewzruszeni, o ile nie budowali na fundamencie naszego nauczania, ale na relacji z Nim, Tym, który nigdy nie upadnie ani nie zawiedzie.

Jak powiedziano, baranki, czyli młodzi wierzący, powinni podążać za innymi owcami dopóki sami nie poznają dostatecznie dobrze Pasterza i Jego głosu, więc naśladowanie innych nie jest czymś złym dopóki nie staniemy się dojrzali. Aczkolwiek dojrzałość jest wynikiem bliskiej relacji z Nim, a nie z Jego ludźmi.

Z tego powodu próbuję pisać i nauczać w taki sposób, aby każdy na swoim poziomie dojrzałości mógł to zrozumieć i przyjąć, ale niemal w każdym poselstwie zasiane jest powołanie dla tych, którzy dążą do tego, co apostoł Paweł nazwał „tym najwyższym powołaniem Bożym w Chrystusie Jezusie” (zobacz Filipian 3:14). Jak wcześniej powiedziałem, kiedy Paweł pisał w Filipian 3, że on nie myśli, iż już to osiągnął, ale dąży do tego. I tu nie ma mowy o zbawieniu czy odkupieniu, które otrzymał w dniu, kiedy uwierzył w odkupieńczą ofiarę Chrystusa. Nawet pod koniec swojego życia nie uważał, że już osiągnął to wysokie powołanie, które dostrzega niewielu chrześcijan. Dla tych, którzy są go pewni jest ono największym skarbem, jaki mogą osiągnąć w tym życiu. To jest sprawa najwyższej wagi, najważniejsze odkrycie w tym życiu.

Rick Joyner
MorningStar Ministries
Email: info@morningstarministries.org

Rick Joyner jest założycielem i dyrektorem generalnym MorningStar Ministries, Heritage International Ministries i głównym pastorem kościoła MorningStar Fellowship. Jest autorem ponad czterdziestu książek, m. in. Ostatnia Bitwa, Historia Prorocza i Historia Kościoła. Jest także przewodniczącym The OAK Initiative – ruchu ponad-denominacyjnego, który mobilizuje tysiące chrześcijan do zaangażowania się w wielkie dzieła naszych czasów, aby się stali solą i światłem, bo do tego zostali powołani. Rick i jego żona Julie mają pięcioro dzieci: Annę, Aaryn, Amber, Bena, i Sama.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: