Rick Joyner – Skup się na Świetle

17 Lip

 

Od Steve’a Shultza:

Żyjemy w świecie głębokiej ciemności pokrywającej ziemię, ale tym więcej CHWAŁY Pana zostanie objawione. Doceniam to, że Rick Joyner mówi nam, iż bez względu na to jak zwiększy się ciemność, mamy skupić się na Świetle Chrystusa i na tym, co ON robi.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Rick Joyner

Skup Się na Świetle

Wiemy z Pisma, że wraz z jednością przychodzi pomnożenie duchowego autorytetu. W Biblii jest takie świadectwo, że jeden pogoni tysiąc, a dwóch dziesięć tysięcy. Także Pan nauczał, że jeśli dwóch się zgodzi ze sobą, to dostaną o co poproszą. Oczywiście ta zgoda to coś więcej niż tylko intelektualne porozumienie w jakiejś sprawie; chodzi tu raczej o głęboką jedność pomiędzy tą dwójką. Ta jedność co do sprawy i jedność z ludźmi wymaga inwestycji, bo to nie jest coś powierzchownego.

Tak jak Eliasz, prorok i widzący, został zwiedziony i myślał, że został sam i tylko on jeden stoi przed Panem, podczas gdy w rzeczywistości Pan miał jeszcze tysiące ludzi, tak samo i my nie jesteśmy sami. Pan ma o wiele więcej ludzi niż nam się wydaje, którzy stoją za Jego prawdą. Jednakże nawet jeśli jesteśmy sami i umieramy za swoje przekonania, to czy jest lepszy sposób by umrzeć? Widzimy jak niezwykły cud miał ostatnio miejsce w Ciele Chrystusa w Ameryce – Ciało Chrystusa zaczyna łączyć się w jedno. To wciąż jeszcze jest być może dalekie od ideału, ale to się dzieje.

Przed nami największa szansa, jaką kiedykolwiek mieliśmy – możemy być tym do czego zostaliśmy powołani – wiernymi świadkami, którzy prawdę Ewangelii cenią wyżej niż własne życie. Zobaczymy tych, których uznawaliśmy za słabych, jak okażą się niezwykłą odwagą i siłą. W tych narastających ciemnościach ujrzymy jak Kościół powstaje w bezprecedensowej światłości i chwale. Ujrzymy wypełnienie się Izajasza 60:1-5:

„Powstań, zajaśnij, gdyż zjawiła się twoja światłość, a chwała Pańska rozbłysła nad tobą. Bo oto ciemność okrywa ziemię i mrok narody, lecz nad tobą zabłyśnie Pan, a jego chwała ukaże się nad tobą. I pójdą narody do twojej światłości, a królowie do blasku, który jaśnieje nad tobą. Podnieś oczy i spojrzyj wokoło: Wszyscy gromadnie przychodzą do ciebie, twoi synowie przychodzą z daleka, a twoje córki niesione są na rękach. Wtedy, widząc to, rozpromienisz się radością i twoje serce bić będzie z radości, gdyż bogactwo morza przypłynie ku tobie, mienie narodów tobie przypadnie.”

Jak tu widzimy, to w czasach wielkiej ciemności chwała Pana ukaże się na Jego ludziach. W wersecie 3 Biblia mówi, że światło zwycięży i narody przyjdą do ciemności, i już nie będą w ciemności.

W Psalmie 97:2 jest powiedziane: „Obłok i ciemność wokół niego…” Z tego powodu, gdy w narodach widzimy narastającą ciemność i zamieszanie, powinniśmy zacząć patrzeć na Pana. Tak jak Pan nas zachęcał, żebyśmy „baczyli jak słuchamy” (zobacz Łukasz 8:18), tak też powinniśmy uważać na co patrzymy. Komu poświęcamy więcej uwagi – Panu czy diabłu?

Jeśli mamy mieć zrozumienie czasów, musimy więcej uwagi poświęcać na to, co czyni Chrystus niż antychryst. Dobrze jest rozumieć podstępy wroga, ale nie powinno to pochłaniać naszej uwagi. Czy zauważyliście, że większość książek o Księdze Objawienia dotyczy antychrysta, a niektóre są wyłącznie o nim? W pierwszym wersecie Objawienia mamy powiedziane, że jest to „objawienie Jezusa Chrystusa”, a nie antychrysta. Czy nasza wizja nie uległa wypaczeniu?

Żeby być światłością, musimy się skupić na świetle. To nie znaczy, że nie będziemy świadomi ciemności i nie będziemy mieć zrozumienia planów diabła, lecz patrząc będziemy się zmieniać, jak mówi 2 Koryntian 3:18:

„My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana, zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, jak to sprawia Pan, który jest Duchem.”

Jeśli będziemy się przyglądać chwale Pana, zostaniemy przemienieni na Jego obraz. Jeśli spędzamy więcej czasu na przyglądanie się diabłu, staniemy się podobni do niego. Czy zauważyłeś jak wielu strażników kultu zaczęło nabierać coraz więcej cech oskarżyciela braci zamiast przybierać naturę Chrystusa? Ich pierwotna intencja ochrony Ciała Chrystusa przed zwiedzeniem mogła być szlachetna i szczera. Jednak gdy będą coraz więcej czasu spędzali na poszukiwaniach tego, co robi diabeł, zaczną się bardziej upodabniać do diabła, a nie do Chrystusa. Jeśli więcej czasu poświęcają na szukanie tego, co jest złe, a nie dobre, zostaną wciągnięci przez te wypaczenia, którym się przyglądają.

Wielu wpadło w tę pułapkę zbytniego skupiania się na przeciwniku, a wielu nie może słuchać niczego negatywnego. To są ci, przed którymi przestrzegał Apostoł Paweł: „według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce” (zobacz 2 Tym 4:3), czyli ci, którzy mogą słuchać jedynie o tym, co uważają za rzeczy pozytywne. Oni są także narażeni na zwiedzenie. Kluczem do chodzenia w Światłości jest skupienie uwagi na Nim i pozwolenie, aby nami kierował w sytuacjach, kiedy powinniśmy zrozumieć plany diabła.

Kolejny klucz widzimy w Danielu 2, kiedy światowe mocarstwa upadają, Królestwo wzrasta. Kiedy wszystko inne upada, my budujemy. Co zatem robimy – budujemy czy burzymy?

Rick Joyner
MorningStar Ministries
Email: info@morningstarministries.org

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: