Garris Elkins – Żyjąc na Zielonym Świetle: „Na Co Czekasz?”

31 Lip

 

Od Steve’a Shultza:

Mam tylko jedno słowo: „NAPRZÓD!”

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Garris Elkins

Żyjąc na Zielonym Świetle: „Na Co Czekasz?”

Kilka lat temu, moja żona Jan i ja mieliśmy przywilej spożywania obiadu z Davidem i Deborą Crone’ami, którzy są pastorami The Mission, kościele w Vacaville w Kalifornii. Kiedy spotykam takich przywódców jak Crone’owie, często zadaję im pytanie o to jak są prowadzeni w służbie. Kiedy zadałem to pytanie Davidowi, ten odpowiedział bez wahania: „Żyjemy na zielonym świetle od Boga.”

Słowa Davida głęboko dotknęły mojego ducha, wydawało mi się, że zawisły nad stołem i przewartościowały mój życiowy paradygmat. Deborah uzupełniła słowa Davida mówiąc, że Bóg jest wierny w tym, aby dawać nam czerwone światło, kiedy powinniśmy się zatrzymać, ale normalnie mamy żyć na Jego zielonym świetle.

Kiedy po obiedzie jechaliśmy z Jan do domu, słowa Davida przestrajały pewne obszary mojego życia i służby. Wiedziałem, że dotknęła mnie prawda.

„Na Co Czekasz?”

Czasem nasze życie przypomina piękny i pełen mocy samochód, który czeka na skrzyżowaniu na jałowym biegu, nawet wtedy, kiedy ma zielone światło. Od Dnia Pięćdziesiątnicy dano nam zielone światło „zielone – jedź”, ale niektórzy z nas ciągle czekają, trwają w gnuśności i nie jadą nigdzie. Odczuwam, że Bóg pyta swój Kościół: „Na co czekasz?” Prawda jest taka, że Niebo jest otwarte i Duch jest nam dany. Zasiadamy w Niebiosach po prawicy Ojca dla pewnego celu. To zielone światło od Boga jest obecne w Jego ludziach. Jest czas, żeby zaprosić Ducha Świętego, aby nam objawił dlaczego niektórzy z nas się zatrzymali zamiast iść do przodu. Jest czas, aby odnowić też nasze umysły i żyć jak ludzie ustanowieni przez Boga do tego, aby zrobili więcej niż tylko czekali na skrzyżowaniach i rozleniwiali swoje silniki wiary.

Wielu z nas zapomniało, że naprawdę jesteśmy dziećmi Najwyższego Boga. Pozwoliliśmy kłamstwom umocnić się i zająć niekwestionowaną pozycję w naszym życiu. Stworzyliśmy sobie więzi z Dawcą Łaski oparte na osiągnięciach i wydajności. Żyjemy w strachu przed niepowodzeniem, a więc unikamy wybijania się w wierze, myślimy, że niepowodzenie oznacza odrzucenie. Niektórzy z nas obawiają się odważnie posuwać do przodu ponieważ wciąż sądzimy, że Bóg może kochać nas tylko wtedy, kiedy nasze osiągnięcia są bez zarzutu.

U niektórych osób ten lęk unieruchomił modlitwę wiary; zaślepił na postrzeganie zielonego światła i naciśnięcia na pedał przyśpieszenia i poruszanie się naprzód. Wypieramy to kłamstwo wtedy, kiedy pamiętamy, że jesteśmy kochani nie z powodu naszych osiągnięć, ale dlatego, że taka jest natura Boga. On może tylko kochać. On jest miłością. On jest niezmienny w swojej miłości.

Lęk przed porażką i odrzuceniem może zmienić kierunek naszych modlitw skupiając je na nas samych, a kiedy to się stanie – stajemy się odpowiedzialni za wyniki naszych modlitw. Bierzemy na siebie brzemię odpowiedzialności za rezultaty.

„A co jeśli się pomodlę o jakąś osobę, a ona nie zostanie uzdrowiona?” „A co jeśli podejdę do kogoś mówiąc, że Bóg dał mi dla niego słowo, a on je odrzuci?” Jeśli czujemy, że jesteśmy odpowiedzialni za wyniki naszej wiary, niechybnie będziemy żyć w więzieniu naszych osiągnięć, ponieważ źródła mocy dopatrujemy się w nas, a nie w Bogu. To więzienie trzyma nasze życie i wiarę w niewoli osobistego zwątpienia, zamiast żyć na otwartej drodze wolności, która pochodzi z życia na zielonym świetle od Boga.

Czy Jesteś Przyjacielem?

W Jana 15 Jezus powiedział, że już nie będzie traktował uczniów jak sługi, ale jak przyjaciół. Ta zmiana nie dotyczyła po prostu użycia nowego słowa na opisanie ich relacji, a raczej tego jak bycie przyjacielem może radykalnie zmienić sposób w jaki uczniowie zmienią swoją relację z Jezusem w przyszłości.

Pamiętaj: słudzy żyją z listą rzeczy do zrobienia. Słudzy wykonują zadania z listy, a po ich ukończeniu, wracają na kwaterę dla służących. Inaczej rzecz się ma z przyjacielem. Przyjaciel żyje w oczekiwaniu na pragnienia swojego przyjaciela. Taka relacja jest umacniana przez intymność i jedność. Przyjaciele widzą otwartą drogę i zielone światło relacji i wolności.

Wszystkie Boże obietnice są „tak” w Jezusie.

Jak wierny jest Bóg, tak słowo nasze do was nie jest równocześnie „Tak” i „Nie”. Albowiem Syn Boży Chrystus Jezus, którego wam zwiastowaliśmy, ja i Sylwan, i Tymoteusz, nie był równocześnie „Tak” i „Nie”, lecz w nim było tylko „Tak”. Bo obietnice Boże, ile ich było, w nim znalazły swoje „Tak”; dlatego też przez niego mówimy „Amen” ku chwale Bożej. 2 Koryntian 1:18-20

Ten rodzaj relacji z Bogiem, który opisał Paweł, i modlitwy, które z niego wypływają, wyglądają na lekkomyślne dla tych, którzy jeszcze nie pozostają z Bogiem w relacji przyjaźni. Przyjaźń z Bogiem wygląda na lekkomyślność, ponieważ kończysz z rozpamiętywaniem przeszłości z ludźmi, którzy ciągle stoją na skrzyżowaniu ze stopą na pedale hamulca. Przyjaciele Boga jadą prosto przez skrzyżowania ponieważ są przepełnieni oczekiwanymi pragnieniami Mistrza: żyjąc na zielonym świetle Boga.

W stanie Oregon, gdzie mieszkam, pojazdy policji i straży pożarnej są wyposażone w urządzenia, które emitują sygnały mogące zmienić sygnalizację świetlną z czerwonej na zieloną, aby odpowiednie służby mogły dojechać na czas na miejsce zdarzenia. Te pojazdy maja taką zdolność, oddziałują na sygnalizację świetlną. Ty i ja niesiemy obecność Jezusa Chrystusa. Ta obecność zmienia wszystko.
Naśladowcy Jezusa Chrystusa żyją na zielonym świetle Bożych obietnic. Wszystkie Boże obietnice są „tak.” „Obietnica” jest słowem, które można przetłumaczyć jako „zapowiedź.” Jezus powiedział uczniom w Łuksza 24:49: „A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości.” Kiedy Jezus wypowiedział te słowa, zapewnił swoich uczniów, że w niedalekiej przyszłości Bóg da im „zapowiadanego” Ducha.

Prorok Joel zapowiedział obietnicę przyszłego wylania Ducha w dniach ostatecznych. W Dniu Pięćdziesiątnicy nieograniczona czasem wieczność zapowiedziała prawdziwość proroctwa Joela na ziemi.

A teraz Bóg zapowiada swoje obietnice dla ziemi poprzez swój Kościół. To jest naprawdę nowy dzień. Ognie przebudzenia iskrzą się i zapalają na każdym kontynencie na ziemi. Ta Boża obietnica była zapowiedziana nam, Jego przyjaciołom, i to my zostaliśmy wybrani jako głosy Nieba, aby wypowiadać prawdę do naszego świata przez wiarę, że wszystkie te obietnice są „tak” w Chrystusie i mamy wypowiadać to „tak” do tego wylęknionego i niezdecydowanego świata.

Żyjemy na zielonym świetle od Boga.

Garris Elkins, Senior Leader
Living Waters Church – Medford, Oregon
Email: prophetichorizons@gmail.com

Służba Garrisa Elkinsa, Prophetic Horizons, jest służbą nauczania, pisania i prorokowania mającą na celu wzbudzenie proroczego pokolenia przemawiającego głosem z Nieba do kultur naszego świata. Garris i jego żona Jan są Starszymi Przywódcami Kościoła Żywych Wód w Medford, w stanie Oregon, i mają dwoje dorosłych dzieci, Annę i Davida.

 

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: