Rick Joyner – Nie Wyolbrzymiaj Błędów

2 Wrz

Od Steve’a Shultza:

To najświeższe słowo przekazane przez Ricka Joynera naprawdę ci pomoże i cię zachęci. Tak, żyjemy w trudnych czasach, nie można temu zaprzeczyć! ALE urodziliśmy się właśnie na ten czas, aby być Jego światłem, jak mówi o tym Rick Joyner, bo żyjemy w czasach Izajasza 60:

Powstań, zajaśnij, gdyż zjawiła się twoja światłość, a chwała Pańska rozbłysła nad tobą. Bo oto ciemność okrywa ziemię i mrok narody, lecz nad tobą zabłyśnie Pan, a jego chwała ukaże się nad tobą. I pójdą narody do twojej światłości, a królowie do blasku, który jaśnieje nad tobą. Izajasz 60:1-3

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Rick Joyner

Nie Wyolbrzymiaj Błędów

Prawie każda prorocza osoba, jaką znam twierdziła, że rok 2012 będzie „najgorszym z czasów i najlepszym z czasów.” Myślę, że to się potwierdziło, ale sądzę, że to będzie narastać z każdym rokiem. Wchodzimy w czasy największych wyzwań w historii świata i w najlepsze czasy do tego, aby poznawać Pana i chodzić z Nim. Jak już mówiłem wielokrotnie, żyjemy w czasach Izajasza 60.

Wchodzimy w czasy, kiedy będziemy musieli stanąć twarzą w twarz w najważniejszymi kwestiami w Ameryce i każdym innym narodzie. W Piśmie Świętym jest to nazwane „Doliną Decyzji.” Każdy, kto żyje w tym czasie na ziemi musi przejść przez tę dolinę, ale teraz jest czas, aby postanowić w sercu jaka będzie ta decyzja –  że nigdy nie pójdziemy na kompromis wobec prawdy, której zostaliśmy powierzeni i nigdy nie zaprzemy się Pana, który zapłacił taką cenę za nasze zbawienie. Jeśli pozostaniemy w prawdzie, to nie możemy przegrać, i mamy obietnicę, że ujrzymy Jego chwałę.

Pan powiedział, że to, co robimy dla tych Jego najmniejszych braci, robimy dla Niego. Dlatego, gdy do któregokolwiek z Jego ludzi jesteśmy skierowani, musimy powstać i stać z nimi właśnie tak, jakbyśmy stali z Nim. Gdy jako chrześcijanie nauczymy się to robić, nasza wzajemna miłość objawi się w ten oto sposób, wtedy świat ją zobaczy i wkrótce się dowie, że Jezus nie tylko został wysłany przez Ojca, ale On jest wciąż tutaj w swoich ludziach.

Kiedy diabeł widzi, że nie może czemuś przeszkodzić wtedy często naciska na to, żeby zaszło za daleko. Jego pierwszym celem jest powstrzymanie ludzi przed oglądaniem światłości Chrystusa, ale kiedy oni już ją zobaczą, wtedy nadal może zniszczyć ich wiarę wciągając ich w skrajności.

Po obu stronach drogi życia znajdują się rowy. Po jednej stronie jest legalizm, a po drugiej rozwiązłość. Droga życia znajduje się pomiędzy tymi skrajnościami. Z powodu tendencji do wyolbrzymiania błędów czy porażek wielu chrześcijan spędza życie miotając się pomiędzy tymi dwoma rowami. Kluczem jest tu słowo „wyolbrzymiać” (w ang. użyte jest tu słowo overreact – przesadnie reagować). Jeśli już znaleźliśmy się w jakiejś skrajności, to pewna reakcja jest konieczna, ale kluczem tutaj jest nie popadać w przesadę, w wyniku czego moglibyśmy popaść w drugą skrajność.

Oczywiście, mamy problem z oczekiwaniem na Pana. W Piśmie Świętym jest wiele zachęty, żeby oczekiwać na Pana, a nie znam żadnego słowa o tym, żeby się spieszyć. Wielu bardzo gorliwych ludzi często wypala się wychodząc przed Pana. Kluczem nie jest tutaj utrata naszej gorliwości i stanie się tak niezdecydowanym, że w ogóle trudno się nam ruszyć z miejsca. Głównym powodem dla którego Jezus dał Piotrowi klucze Królestwa była jego skłonność do upadku czy popełniania większych błędów, ale potem powstawanie i pójście dalej.

Przypowieści 24:16 mówią: „…bo choć sprawiedliwy siedem razy upadnie, jednak znowu się podniesie.” Wiele osób uważa, że sprawiedliwy w ogóle nie może upaść, ale Jakub zapewnia nas, że „dopuszczamy się bowiem wszyscy wielu uchybień” (zobacz List Jakuba 3:2). My wszyscy będziemy popełniać błędy, ale „sprawiedliwy” nie pozwoli się przez te błędy pogrążyć. Odczuwam, że Pan wyjaśnił mi to, iż nasze upadki nie wywołują u Niego aż takiego niezadowolenia jak to, że po naszym potknięciu powstajemy i staramy się Mu przypodobać.

Ponieważ pracowałem dziesiątki lat z proroczo obdarowanymi ludźmi, zauważyłem, że ci, którym powierzono największe dary i duchowy autorytet, to także ci, którzy czasami popełniali największe i najbardziej żenujące błędy. Uniżyli się, nie zrezygnowali, ale wzięli z nich naukę i poszli dalej. I wydaje się, że Pan powierzył im większe objawienie i autorytet dopiero po tym, jak zostali zawstydzeni. Niektórzy szybko powstaną, żeby zrozumieć, że Bóg daje łaskę pokornym, więc z radością się ukorzą i pójdą dalej.

Często słyszę jak ludzie mówią, że mogliby wyjść i spróbować działać w swoich darach, ale nie chcą upaść, gdyż nie chcą zniszczyć czyjejś wiary. Nauczyłem się, że mają oni tak dużo pychy czy braku poczucia bezpieczeństwa, że to przeszkadza im podjąć ryzyko bycia zażenowanym, lub zbyt obawiają się ryzyka porażki. W ten sposób pokazują, że bardziej niż Panu ufają samym sobie. Jeśli nasze wyrwanie się i brak racji zniszczą czyjąś wiarę to znaczy, że ich wiara była źle umiejscowiona. Powinni pozbyć się złudzeń czyli wyobrażeń co do naszej osoby. Bo złudzeniem jest pokładanie ufności w ludziach zamiast w Panu.

Nikt nie chce też wpaść do rowu po drugiej stronie i zgrzeszyć arogancją i bezdusznością wobec darów Boga. Jak nam mówią Przypowieści 14:26: „Kto się boi Pana, ma mocną ostoję, i jeszcze jego dzieci mają w niej ucieczkę.” To jest niesamowite, że Bóg używa nas do tego, żebyśmy reprezentowali Króla królów, i tego przywileju i odpowiedzialności nie chcemy uważać za rzecz oczywistą. Jeśli będziemy mogli pozostać między tymi skrajnościami, to będziemy sobie dobrze radzić.

Rick Joyner
MorningStar Ministries
Email: info@morningstarministries.org

 

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: