Kathi Pelton – Bezmierny

3 Paźdź

Kathi Pelton

Bezmierny
Od Steve’a Shultza:

Służymy nieograniczonemu Bogu – bez miary… tak! Ten najnowszy artykuł Kathi Pelton pomoże ci wznieść się na wyższy poziom i myśleć bez ograniczeń odnośnie tego, co MY możemy zrobić dzięki Niemu i Jego mocy.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News
http://www.elijahlist.com

 

 

Kathi Pelton

Bezmierny

Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię, by sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku, żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych, a wy, wkorzenieni i ugruntowani w miłości, zdołali pojąć ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość i długość, i wysokość, i głębokość, i mogli poznać miłość Chrystusową, która przewyższa wszelkie poznanie, abyście zostali wypełnieni całkowicie pełnią Bożą. Efezjan 3:14-19

Kiedy spojrzymy na ludzka miłość, bez względu na jej głębokość, to zawsze jest to taka jakość, którą można zmierzyć. Bardzo się starałam rozważać wymiar mojej miłości i bez względu na rodzaj rozważanej kwestii, zawsze dochodziłam do takiego miejsca, w którym moja miłość mogłaby zawieść. Tak dzieje się zawsze, ponieważ jako ludzie jesteśmy ograniczeni. Dzięki Bogu, że Duch Święty przebywa we mnie z pełnią Jego miłości, więc nie jestem zdana na moje ograniczenia.

Kiedy rozmyślam nad miłością, przebaczeniem, współczuciem, łaską i innymi atrybutami Boga, okazuje się, że bez względu na to jak postrzegam moje osobiste zdolności do tych spraw, to zawsze mogę je zawrzeć w takiej formie, którą można zmierzyć. Kiedy rozmyślam nad Bożą miłością, przebaczeniem, współczuciem i łaską, to wiem, że nie sposób ich zmierzyć. Każdy Boży atrybut jest wieczny i nie można go ograniczyć ani zmierzyć.

Jego miłość nie ma początku ani końca; jest wieczna w każdym aspekcie. Jego miłość była skierowana do nas zanim zostaliśmy ukształtowani i będzie trwać przez całą wieczność. Ludzka miłość zależy często od czyichś uczynków, ale miłość Boża jest niezależna i nie ma oczekiwań wobec innych. Nie ustaje i nie ulega zachwianiu. Nawet kiedy grzeszymy i ciągle się wahamy w naszych uczuciach, Jego miłość jest bezmierna i niezachwiana.

To samo dotyczy każdego Bożego atrybutu. Jego przebaczenie jest wieczne w każdym sensie. Jego łaska, miłosierdzie, mądrość, moc, sprawiedliwość i dobroć są absolutnie bezmierne i nieograniczone w czasie czy przestrzeni. Często nie rozumiemy właściwie Jego sposobów postępowania z nami i błędnie sadzimy, że nas opuścił (odnośnie uzdrowienia, zaopatrzenia, błogosławieństwa, etc.). Powinniśmy zrozumieć, że w swojej ogromnej mądrości On wie to, czego my nie wiemy i widzi to, czego my nie widzimy. Moje zrozumienie jest ograniczone do moich doświadczeń i mojej zdolności do wyobrażenia sobie Bożych sposobów działania, ale nadal to wszystko co wiem, czy sobie wyobrażam, zawiera się w granicach mojego człowieczeństwa. Nie mogę tego porównać z tym, co jest nieporównywalne.

Jako istoty ludzkie żyjemy w granicach czasu i przestrzeni; Bóg jest jedyną znaną nam Osobą, która jest niczym nieograniczona. Jak więc działać w oparciu o Efezjan 3:14-19? Jak mamy pojąć jak długa, wysoka czy głęboka jest miłość Boża jeśli jest ona nieograniczona i nie daje się jej zamknąć w ramki? Myślę, że możemy ją pojąć jedynie dzięki zrozumieniu wersetu 19: „poznać miłość Chrystusową, która przewyższa wszelkie poznanie Musimy przyjąć tę prawdę, że Jego miłość zawsze będzie przewyższać nasze zrozumienie i nasze ograniczone pojmowanie.

Bezkres

W swojej książce Poznanie Świętego A.W. Tozer pisze o nieograniczonym Bożym przebaczeniu:

…Nigdy nie poznamy ogromu grzechu, i nawet nie jest to konieczne. Ale powinniśmy wiedzieć, że „gdzie obfitował grzech, tam jeszcze bardziej obfitowała łaska.” „Obfitować” w grzech to najgorsza rzecz jaka może się przydarzyć.

Słowo obfitować oznacza granice naszej ograniczonej zdolności; i chociaż odczuwamy, że nasze nieprawości wyrosły jak góry, to góry mają jednak swoje określone granice: ich wielkość, wysokość, waga są pewnymi liczbami i nic ponadto. Ale kto może określić nieograniczoną Bożą łaskę? To, że jest ona „daleko większa” zatapia nasze myśli w bezmiarze i wprawia je tam w zakłopotanie. Bogu niech będą dzięki za obfitość Jego łaski.

Mogę w kółko czytać ten fragment i wciąż wprawia mnie on w zakłopotanie i odbiera mowę. Spędzamy tak wiele czasu zdołowani przez nasz grzech i nasze słabości, ale mamy Niebiańskiego Ojca, którego łaska zacienia i zakrywa każde niedociągnięcie tak, że nic po nich nie pozostaje, a nawet nie pamięta się, że się wydarzyły. Ale chociaż to nie jest zaproszenie do beztroskiego życia, to codziennie możemy kłaść się spać wiedząc, że nasze słabości i niedociągnięcia są całkowicie zakryte przez ogrom Jego łaski i przebaczenia.

Bezmiar oznacza brak wszelkich ograniczeń. Nasz grzech i nasze ograniczenia związują nas na wiele sposobów, ale Jego bezmierna łaska i miłość uwalniają nas od tego wszystkiego co nas związuje i ogranicza. Jego bezmierna łaska daje nam pokój w naszym człowieczeństwie. „Bóg w nas…nadzieja chwały!”

Fale Miłosierdzia i Łaski

Wierzę, że Bóg odnawia nasze umysły dając nową nadzieję, która jest oparta na prawdzie Jego nieskończonej miłości i przebaczenia. Mamy tę nadzieję, ponieważ On codziennie nas obmywa, odnawia, przebacza i kocha. Dla Niego nie ma zbyt wielkich grzechów, aby przebaczyć czy uwolnić nas od nich. Nic nie może nas oddzielić od miłości Chrystusa! Nic!

Kiedy przez wiarę przyjmujemy tę prawdę, która przekracza nasze poznanie i zrozumienie, to wierzę, że Pan będzie zsyłał na nas fale miłosierdzia i łaski i da nam taką nadzieję, jakiej dotąd nie znaliśmy. Kiedy wchodzimy w ten nowy sezon, modlę się, żebyśmy przyjęli obmycie dokonane przez Jego Ducha, które zatopi nas w prawdziwej wolności.

Zostawiam cię z dwoma ostatnimi wersetami z Listu do Efezjan 3:20-21:

„Temu zaś, który według mocy działającej w nas potrafi daleko więcej uczynić ponad to wszystko, o co prosimy albo o czym myślimy, temu niech będzie chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia na wieki wieków. Amen.”

Doświadcz Jego bezkresnej mocy, która działa w tobie!

Kathi Pelton
Compassion Arise
Email: jkpelton@sbcglobal.net

Kathi Pelton ma pasję, żeby zachęcać, podnosić i służyć. Jest też pisarką, a także podróżuje z zespołem Watchmen for the Nations przemawiając na konferencjach, jest członkinią narodowego okrągłego stołu w dziedzinie proroczej oraz współ-dyrektorką domu modlitwy. Wolny czas najbardziej lubi spędzać z mężem i dziećmi.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: