Bill Yount – Czy Czujesz się Nieważny? Widzisz Jedynie Wierzchołek Góry Lodowej

31 Gru

Od Steve’a Shultza:

To najświeższe słowo Billa Younta naprawdę cię zachęci. Pamiętaj, że wierzchołek góry lodowej stanowi jej niewielką część, około 90 procent znajduje się pod wodą, więc nawet nie myśl, że to, co robisz nie ma znaczenia w Królestwie Bożym.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News

http://www.elijahlist.com

 

 

Bill Yount

Czy Czujesz się Nieważny? Widzisz Jedynie Wierzchołek Góry Lodowej

1 Samuel 15:17 Więc Samuel powiedział: Czy nie jest tak, że chociaż we własnych oczach wydałeś się sobie mały, zostałeś naczelnikiem plemion izraelskich i Pan namaścił cię na króla nad Izraelem?

W tym momencie, kiedy król Saul stał się zarozumiały, Bóg upatrzył sobie na króla chłopca z sercem pasterza, o imieniu Dawid. Ten był tak mało znaczący, że ojciec nie przywołał go do domu, kiedy przybył tam prorok Samuel, aby namaścić jednego z jego synów na kolejnego króla Izraela. Samuel początkowo myślał po ludzku i sądził po wyglądzie.

A gdy przyszli, zobaczył Eliaba i pomyślał: Zapewne ten jest pomazańcem Pana. 1 Samuel 16:6

Gdyby Bóg nie powiedział wtedy Samuelowi: „to nie ten”, Samuel mógłby namaścić niewłaściwego człowieka. Pismo mówi: I przyprowadził Isaj siedmiu swoich synów przed Samuela. Ale Samuel rzekł do Isajego: Nie wybrał ich Pan. Potem rzekł Samuel do Isajego: Czy to już wszyscy młodzieńcy? A ten odrzekł: Pozostał jeszcze najmłodszy, lecz on pasie trzodę. Rzekł więc Samuel do Isajego: Poślij po niego i sprowadź go. Nie zasiądziemy do stołu, aż przyjdzie tutaj. 1 Samuel 16:10-11

W całym tym podnieceniu oglądaniem jak jeden z jego synów jest namaszczany na króla, Jesse zapomina o chłopcu, który pasie owce. Wreszcie Dawida przywołano do domu i kiedy przyszedł pachniał jak owca, ale słodki zapach olejku namaszczenia rozszedł się w pomieszczeniu, wywołując zazdrość jego starszych braci. Późniejsze lekceważenie Dawida przez niedźwiedzia, lwa i olbrzyma stało się jego atutem w walce z przeciwnikiem.

Życie Dawida przypomniało mi innego chłopca, którego niedawno spotkałem.

Kiedy byłem w Kansas i głosiłem o dziecięcej wierze, zauważyłem jedenastoletniego chłopca imieniem Brody, który przysłuchiwał się temu z taką uwagą, jakby wyjadał to poselstwo z talerzy wszystkich słuchaczy. Dwa tygodnie później otrzymałem wiadomość Brody’ego.

Brody udał się ze swoim kuzynem na polowanie przy pomocy łuku. Kiedy szli w kierunku tego miejsca, gdzie polowanie miało się odbywać, Brody myślał o tym jak trudno mu będzie zabić jelenia. Wiał wiatr, a chłopiec jego wzrostu nie miał tyle siły, żeby dobrze napiąć łuk. Powiedział potem swojej mamie, że kiedy tak myślał, Bóg powiedział mu, że upoluje jelenia. Jego mama zapytała go co Bóg mu powiedział, a Brody odrzekł, że było to takie zdanie: „Brody, dam ci dzisiaj jedno z Moich zwierząt.”

Zaraz potem Brody dostrzegł jelenia w odległości około 30 jardów (27,5 m; za duża odległość dla Brody’ego i jego łuku). Wypuścił strzałę i zobaczył, że chybił, ale w ostatniej chwili silny podmuch wiatru zmienił bieg strzały i posłał ją w samo serce zwierzęcia. Doskonały strzał.

Kiedy usłyszałem to świadectwo, nie mogłem przestać myśleć o tym jak wielu z nas doświadcza silnych wiatrów przeciwności, które pozbawiają nas siły i sprawiają, że czujemy się nieznaczni w dążeniu do naszych celów i marzeń. Ale potem ujrzałem w Duchu, że te same silne wiatry wieją na wielu z nas, naprowadzając nas na właściwy kierunek. Te przeciwne wiatry stają się dla wielu przyjaciółmi, doprowadzając ich do Bożego przeznaczenia.

Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie – mówi Pan Zastępów. Zachariasz 4:6

Czasami czuję, że nic nie znaczę. Czy moje istnienie ma jakiś sens dla tego świata, który jest w stanie upadku? Zauważyłem pewnego rodzaju prawidłowość w moim życiu. Po okresach życia w zapomnieniu wydarzało się coś takiego, co przenosiło mnie na wyższy poziom, do bardziej zaszczytnego miejsca. I dopiero w tym zaszczytnym miejscu odkrywałem, że Bóg używał mnie cały czas, a może nawet bardziej w tym czasie, kiedy miałem ochotę zrezygnować.

Widzisz Jedynie Wierzchołek Góry Lodowej Tego, Jak Bóg Cię Używa

Ja widzę jedynie wierzchołek Królestwa Niebios. Dziesięć procent góry lodowej jest widoczne, a dziewięćdziesiąt procent znajduje się pod wodą i jest niewidoczne dla naturalnych oczu. I te dziewięćdziesiąt procent jest najpotężniejsze. Te dziewięćdziesiąt procent Królestwa Bożego działa teraz w głębi ciemnych wód na ziemi. Nie dowiesz się o nich oglądając wiadomości. Ujrzysz je tylko wtedy, gdy skupisz się na Panu. Wielu z nas nie czuje się taką światłością jaką powinni być. Ale widzisz jedynie 10 procent tego, jak Bóg cię używa. Dziewięćdziesiąt procent twojego światła świeci i dotyka życia innych ludzi w taki sposób, którego nie można teraz zobaczyć. Bóg wspaniale cię używa.

Za to wielu z nas widzi nie ten wierzchołek góry lodowej zła na tym świecie, ale skupiają się jak zahipnotyzowani na tych dziewięćdziesięciu procentach, które są pod spodem. Ale zło proporcji Titanica (tego świata – przyp. tłum.) właśnie ma na celu wskazywać na wierzchołek góry lodowej Królestwa Niebieskiego, lecz na Titanicu będzie płacz zgubionych ludzi, który sprawi, że wielu z nich przyjdzie do ciebie, gdyż zobaczy w tobie te dziesięć procent twojego światła. Odkryjesz, że Bóg używał cię od samego początku w życiu wielu ludzi, tylko ty o tym nie wiedziałeś.

I pójdą narody do twojej światłości, a królowie do blasku, który jaśnieje nad tobą. Izajasz 60:3

Bill Yount
Blowing the Shofar Ministries
Email: theshofarhasblown@juno.com

 

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: