Garris Elkins – 2013 – Namaszczenie Józefa

13 Sty

Od Steve’a Shultza:

Z życia Józefa można się tak wiele nauczyć… był on prawdziwym zwiastunem nadchodzących rzeczy, nawet dla naszych czasów. Pamiętaj, że Bóg wzbudza prawdziwych przywódców na dni ciemności, jakie nadchodzą.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News

http://www.elijahlist.com

Garris Elkins

2013 – Namaszczenie Józefa

2013 będzie rokiem, w którym Kościół zacznie doświadczać Namaszczenia Józefa. To Namaszczenie Józefa będzie podobne do tego w opisie z Księgi Rodzaju, kiedy Bóg wyciągnął Józefa z dołu i przeniósł go do pałacu, żeby pomóc Izraelowi i okolicznym narodom przetrwać nadchodzący okres głodu. Bóg wylewa to namaszczenie na swoich ludzi, więc możemy się stać nadprzyrodzonym błogosławieństwem mądrości i zasobów dla narodów świata.

Józef był wybitną osobistością w historii Izraela. Bóg wezwał Józefa, aby stanął za Izraelem w wyłomie pomiędzy unicestwieniem a jego przyszłym przeznaczeniem. Józef doszedł do tej pozycji nie mając nic. Został wrzucony do dołu i pozostawiony, aby umarł. Później został wyciągnięty z tego dołu i sprzedany w niewolę przez ludzi, którzy powinni go kochać – swoich braci. Po tym jak został fałszywie oskarżony o molestowanie seksualne, wtrącono go do więzienia i przebywał tam do czasu, aż Bóg wyniósł go do miejsca zaszczytu i władzy jako druga osoba po faraonie. Bóg nigdy nie opuścił Józefa we wszystkich jego utrapieniach i trudnościach, których doświadczał.

W Księdze Rodzaju, gdzie zapisano życie Józefa, zauważyłem trzy składowe jego namaszczenia – Interpretacja Snów, Apostolskie Zarządzanie i Pojednanie. Te składowe mogą funkcjonować przez pojedynczą osobę, albo mogą działać przez grupę wierzących zjednoczonych na podstawie wspólnej wizji.

Strategiczna Pozycja Interpretacji Snów

Interpretatorzy snów będą wzrastać w tym namaszczeniu zdobywając wysokie pozycje. Zarówno w celi więziennej, jak i na dworze faraona, ta zdolność Józefa do wykładania snów sprawiła, że władze dały mu posłuch. Niektórzy z tych ludzi, którzy będą otrzymywać te sny, będą pochodzić ze sfer rządowych, inni będą pracować na wysokich stanowiskach w różnych korporacjach, gdzie dostęp do nich jest ograniczony. I właśnie sny takich osób i potrzeba ich zrozumienia stanie się pomostem, który połączy osobę mającą sen z tą, która dostała od Boga dar wykładania snów.

Wzrost w Apostolskim Zarządzaniu

Zostanie wyzwolony i rozeznany nadprzyrodzony aspekt daru zarządzania. Niektórzy postrzegają dar zarządzania jako coś mniej ważnego niż Bóg to zaplanował. Powstaną Apostołowie Zarządzający.

W domu Potyfara, w więzieniu i przed faraonem, ten dar do zarządzania obecny w Józefie był tym darem, którego Bóg użył, aby wylać swoje błogosławieństwo na narody. Ten szczegółowy plan administracyjny, którym Józef podzielił się z faraonem stał się nadprzyrodzonym zaopatrzeniem od Boga i wyjaśnieniem snu faraona. Dzięki niemu powstały struktury umożliwiające narodowi egipskiemu i okolicznym narodom przeżycie podczas klęski głodu.

Pojednanie Narodów przez Rodziny

Po tym, jak doświadczył głębokiego bólu i odrzucenia, Józef chciał znaleźć sposób, dzięki któremu jego rodzina mogłaby przeżyć klęskę głodu. Nie pozwolił sobie na to, żeby jego bolesne doświadczenia osobiste stały się przeszkodą do tego, co Bóg zaplanował dla jego rodziny i dzięki temu naród izraelski został zachowany od głodowania.

To zaspokojenie fizycznych potrzeb było narzędziem, którego Bóg użył do odbudowania i pojednania w rodzinie Józefa, czyli w Izraelu. Namaszczenie Józefa mogło płynąć ponieważ chciał on się pojednać z tymi, którzy go skrzywdzili.

Jedną z największych przeszkód dla działania Bożego Ducha wśród Bożego ludu jest niechęć do pozbycia się urazy. Ludzie dążący do pojednania podejmują praktyczne i namacalne kroki w kierunku pojednania bez względu na koszt. To oni inicjują plany uzdrowienia i odbudowy.

Józef płakał kiedy się pojednał ze swoją rodziną – takie jest serce osoby dążącej do pojednania. Za każdym takim aktem pojednania w rodzinie stoi miasto czy naród oczekujący na uwolnienie. Izrael i okoliczne narody przetrwały klęskę głodu, ponieważ jeden człowiek chciał się pojednać z tymi, którzy go skrzywdzili.

Słowo Pana na Rok 2013

Kiedy Pan przekazywał mi to słowo na nadchodzący rok, objawił mi jak to namaszczenie będzie funkcjonować:

„Tak jak postanowiłem zapisać dzieła Mojego sługi Józefa w księdze o nowych początkach, tak Moja obecność w tobie stanie się miejscem narodzin nowego początku. To namaszczenie przyniesie Mojemu Kościołowi doświadczenie Księgi Rodzaju.

„Kształtuję w tobie miejsce nadprzyrodzonego zaopatrzenia. Umieściłem w tobie Moją Obecność, abyś się stał silosem obfitości podobnym do silosu rolnika, przechowującego ziarno na przyszły zasiew. Podobnie jak Józef dojdziesz do tego miejsca zaopatrzenia nic z sobą nie przynosząc, poza Moją Obecnością. To pokłady Mojej Obecności w tobie będą tym, z czego wypłynie to błogosławieństwo dla narodów.

„To namaszczenie nie będzie polegało na dodawaniu, ale na nadprzyrodzonym pomnożeniu. Sprawię, że ono się w tobie narodzi, podobnie jak rozmnożyłem chleb i ryby, którymi nakarmiłem tysiące. Moje zaopatrzenie będzie przepływać z tego, co dla naturalnych oczu będzie wyglądało na miejsce, w którym nie ma niczego. Stanie się cudownym zaopatrzeniem, które będzie zaskoczeniem nie tylko dla tych, którzy je otrzymają, ale także dla Mojego ludu. Będziecie mówić: ‘Skąd to się wzięło? Jak taka obfitość mogła wyjść z niczego?’

„Przyciągnę do ciebie narody tak, jak przyciągnąłem je do Józefa, kiedy go wywyższyłem w Egipcie. Narody przyjdą po nadprzyrodzone zaopatrzenie, ale Ja zaplanowałem dla nich coś więcej niż tylko przetrwanie. Użyję cię do tego, byś ich prowadził w ich przeznaczenie.

„Namaszczenie Józefa zamieni głód w ucztowanie; brak zamieni w urodzaj, a wycofanie się w skok do przodu. Narody ujrzą, że Ja jestem pośród was. Zastawiajcie stoły – uczta i zaopatrzenie nadchodzi.”

Próby i doświadczenia, przez które przechodziłeś w swoim życiu są używane przez Boga do tego, abyś zajął pozycję, na której będziesz miał większy wpływ. Tak jak Józef przemawiał do swoich braci, tak również Pan przemówi przez ciebie do tych, którzy w przeszłości występowali przeciwko tobie. Kiedy zostaniesz namaszczony, powiesz podobnie jak Józef:

„Bóg posłał mnie przed wami, aby zapewnić wam przetrwanie na ziemi i aby wielu zostało zachowanych przy życiu. Tak więc nie wyście mnie tu posłali, ale Bóg, który mnie ustanowił opiekunem faraona i panem jego domu, i władcą całej ziemi egipskiej.” Rodzaju 45:7-8

Garris Elkins, Senior Leader
Living Waters Church – Medford, Oregon
Email: info@prophetichorizons.com

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: