John Belt – Serce Baranka Bożego

19 Lu

Od Steve’a Shultza:

Bóg jest miłością. Kiedy czytałem to słowo Johna Belta na temat miłości Chrystusa, przypomniał mi się werset Jana 3:16. Myślę, że to dobry dzień na rozważenie tych słów:

„Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.”

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News

http://www.elijahlist.com

John Belt

Serce Baranka Bożego

Bojaźnią napawa mnie myśl, że Bóg zszedł z nieba i przyjął postać człowieka, Jezusa. Zniżył się do naszego poziomu, aby nas uratować od ciemności. Jezus nie przyszedł tu, żeby promować Siebie czy założyć religię, ale zbawić i uwolnić ludzkość od przekleństwa grzechu. W tym wszystkim widzimy Bożą miłość objawioną przez Jezusa Chrystusa. On był i jest „doskonałym człowiekiem”.

Jezus codziennie poddawał swoje życie woli Ojca. Składał swoje życie wielokrotnie zanim poszedł na Krzyż. Jego zależność od Ducha i Ojca uzdolniły Go do wypełnienia zadania, do którego został powołany. Ponieważ On Sam uczynił się Sługą, ukorzył się, żeby wypełnić plan Ojca, stał się Sługą całej ludzkości kiedy ostatecznie złożył Swoje życie w ofierze jako Baranek Boży.

Izajasz 53:7 Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust.

Bóg szuka w naszym życiu pewnej cechy, która występuje dość rzadko. Jest to taki rodzaj wiary w Boga, w którym dobrowolnie oddajemy Mu ster naszego życia. Zazwyczaj kiedy nasza wiara jest najbardziej wypróbowywana przychodzi pokusa, żeby zadziałać w odwecie czy powiedzieć coś, czego nie powinniśmy. Życie w uległości Duchowi uczy nas, że istnieje tylko jedna odpowiedź. Jest to modlitwa do Boga i pozwolenie Mu na panowanie nad tą sytuacją.

Kiedy prowadzimy życie w łączności z Duchem Świętym, dochodzi do takiego przepływu łaski, że już automatycznie reagujemy miłością, którą Bóg nam daje. Ponieważ nasze życie jest podłączone do zbiornika łaski, z którego możemy czerpać. Kiedy ten zbiornik jest pusty, wtedy nie ma z czego czerpać; i tacy ludzie nie reagują w taki sposób, który zadowala Boga. Jezus znał ten zbiornik łaski, ponieważ Jego życie było przykładem jak czerpać z Ducha Świętego.

Czułe Serca

Niektórzy ludzie zatwardzili swoje sumienia w pewnych obszarach życia, ciągle usprawiedliwiając swoje czyny. W gruncie rzeczy zamknęli drzwi Duchowi Świętemu w tych obszarach, czyniąc siebie ślepymi na prawdę odnośnie tego jak powinni żyć i myśleć.

W naszych sercach mamy różne komnaty. Decydujemy dokąd pozwolimy Bogu wejść, a dokąd nie. Gdy postanawiamy usprawiedliwić swoje czyny w pewnych obszarach przez dłuższe okresy czasu, wtedy ten obszar serca twardnieje, co zamyka drzwi tej komnaty i utrudnia Duchowi działanie tym obszarze. Na tym polega zatwardzanie sumienia i robienie złych rzeczy już nie wygląda na złe.

Ważne jest, żebyśmy w tym sezonie prosili Ducha, aby zmiękczył nasze serca, żebyśmy przyjęli „pełnię” tego Kim jest w nas Chrystus, nie tylko w takim aspekcie, który lubimy. Ojciec miał do dyspozycji całe serce Jezusa, nie tylko część. To dlatego był w stanie całkowicie wypełnić plan Ojca. Jezus był w pełni człowiekiem i w pełni Bogiem, ale Sam zrezygnował z boskich atrybutów, stając się człowiekiem w pełni zależnym od Ducha Świętego w celu wykonania dzieła Ojca.

Życie poddane Duchowi jest niezbędne dla chodzenia w pełni tego, co Bóg ma dla naszego życia. On ma dla nas tylko dobre rzeczy o ile zrezygnujemy z rzeczy, których się trzymaliśmy i pozwolimy Mu wykonywać w nas Jego doskonałe dzieło. W ten sposób stajemy się uczestnikami „Baranka Bożego”, który był zabity przed założeniem świata.

Bożych Błogosławieństw,

John & Brandi Belt
Overflow Global Ministries
Email: office@overflowglobal.com

Overflow Global Ministries jest służbą Johna & Brandi Belt. Sercem ich przesłania jest to, że największym pragnieniem Boga jest przebywanie wśród Bożego ludu z całą Jego obecnością. Wierzą, że człowiek został stworzony, aby przebywać z Bogiem przez Jego Ducha. W szczerym poświęceniu się Bogu przez Ducha Świętego, ludzie mogą żyć w miejscu przepływu Jego Obecności. Ten przepływ jest tłumaczony jako dotykanie życia innych przez żywe spotkania z Bogiem. Kiedy John i Brandi usługują, objawia się intymna Obecność Boga – a towarzyszy jej Boża moc ku uzdrowieniu, ożywieniu i odbudowaniu.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: