Kim Clement – Odnalezienie Józefa – Twojej Utraconej Obietnicy

26 Lu

Od Steve’a Shultza:

Jeśli mówimy o proroku w dzisiejszym świecie, to jest to mężczyzna lub kobieta, osoba obeznana z Pismem Świętym; która bierze stare i nowe historie, i łączy je ze sobą w jedno świeże Słowo Rema pochodzące z Sali Tronowej Boga.

Tutaj Kim Clement, współczesny prorok bierze Abrahama, który był prorokiem w swoim pokoleniu, i wnuka Abrahama, Józefa, łączy w jedno „opowiadanie o wyjściu z Egiptu”. Opowiadanie o obietnicy ochrony Józefa i całego Izraela w czasie głodu i następującym potem wyjściu z Egiptu jest tłem dla proroczego słowa DLA CIEBIE na tę obecną godzinę. Weź siebie i obietnice, o których WIESZ, że są od Boga, i umieść to wszystko w „opowiadaniu o Józefie”.

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News

http://www.elijahlist.com

 

 

Kim Clement

Odnalezienie Józefa – Twojej Utraconej Obietnicy

„2013 jest rokiem przyspieszenia, awansu i progresji.”

Bóg Zawsze Dotrzymuje Swoich Obietnic

Przeczytaj to ze mną:

I wyruszył Izrael w drogę ze wszystkim, co miał, a gdy przybyli do Beer-Szeby, złożył rzeźne ofiary Bogu ojca swego, Izaaka. Wtedy rzekł Bóg do Izraela w widzeniach nocnych, mówiąc: Jakubie! Jakubie! A on odpowiedział: Oto jestem. Rzekł: Jam jest Bóg, Bóg ojca twego! Nie bój się iść do Egiptu, bo tam uczynię cię wielkim narodem. Ja pójdę z tobą do Egiptu, Ja cię stamtąd wyprowadzę, a Józef zamknie ci oczy. (Rodzaju 46:1-4).

Czy to nie jest dziwne? Bóg uczynił z Izraela wielki naród podczas ucisku, w niedoli, pod panowaniem okrutnego faraona, który nie znał Józefa. Wydaje się, że to stało się znakiem rozpoznawczym Izraela – staje się wielki, gdy jest otoczony przez okrutnych i pełnych nienawiści wrogów. Pomyśl o historii Jakuba. Przez większość swego życia był w podróży, z wyjątkiem 20 lat, które spędził służąc swojej przyszłości.

Gdy Jakub uciekł na pola aramejskie, Izrael musiał służyć za kobietę i za kobietę pilnować trzód. Lecz potem Pan przez proroka wyprowadził Izraela z Egiptu, prorok także go strzegł. Ozeasz 12:13-14

Boża obietnica zawsze wyzwalała i chroniła Izrael.

Byłem w Izraelu nie po to, żeby prorokować coś nowego, ale raczej wzmocnić te cenne obietnice ogłaszając je od Jeruzalem do Masady – „IZRAEL JEST NA ZAWSZE!” Usta współczesnych proroków mogą po prostu przypominać Bogu i Jego ludowi, że bez względu na to, co i kto wystąpi przeciwko Izraelowi, on pozostaje Jego działem. Pan ogłaszał od samego początku: „Mój lud jest Moim działem”.

Bóg powiedział Jakubowi, żeby opuścił swój dom i udał się w drogę do dalekiego i obcego kraju. Ale Bóg przypomniał mu o swoich obietnicach, że pójdzie z nim i się o niego zatroszczy. Bóg przypomniał Jakubowi obietnicę przymierza, którą dał Abrahamowi: On będzie ojcem wielkiego narodu (zobacz Rodzaju 15:1-6). Podczas pobytu w Egipcie Izraelici stali się wielkim narodem, a potomkowie Jakuba wreszcie powrócili do Kanaanu. Jakub nie wrócił do Kanaanu, ale Bóg obiecał, że powrócą jego potomkowie. To, że Jakub umarł w Egipcie z Józefem u swego boku było wypełnieniem Bożej obietnicy, że nie zazna już więcej bólu samotności.

Księga Wyjścia opisuje 400-letnią historię niewolnictwa Izraela w Egipcie (wypełnienie Bożych słów danych Abramowi w Księdze Rodzju 15:13-16):

I rzekł do Abrama: Wiedz dobrze, że potomstwo twoje przebywać będzie jako przychodnie w ziemi, która do nich należeć nie będzie i będą tam niewolnikami, i będą ich ciemiężyć przez czterysta lat. Lecz Ja także sądzić będę naród, któremu jako niewolnicy służyć będą; a potem wyjdą z wielkim dobytkiem. A ty odejdziesz do ojców swoich w pokoju i będziesz pogrzebany w późnej starości. Lecz dopiero czwarte pokolenie wróci tutaj, gdyż przed tym czasem nie dopełni się wina Amorytów.

Bóg dał kilka obietnic Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi, i wszystkie się wypełniły, nawet pomimo tego, że ci mężczyźni wahali się w wierze i nie zawsze postępowali tak, jak powinni. Na szczęście Boże działania w świecie wypełnią się, nawet jeśli z nimi walczymy. On ma plany i je zrealizuje – Bóg zawsze dotrzymuje swoich obietnic.

Józef Reprezentuje Proroczy Głos w Twojej Rodzinie

Kiedy wraz z moim proroczym zespołem staliśmy na Masadzie chwaląc Pana i ogłaszając Jego obietnice, poczułem ciepłą obecność Boga dla przyszłości Jego ludu, zarówno chrześcijan jak i Żydów. Jesteśmy otoczeni przez wrogów, ale…”TWOJĄ RODZINĘ UCZYNIĘ WIELKIM NARODEM.”

Wojownicy, odnajdźcie Józefa! To jest wypełnienie Bożej obietnicy dla ciebie. Co reprezentował Józef? Pamiętaj, Józef nosił obietnicę wielkości. Miał sny o wielkości, panowaniu, zwycięstwie i wpływie. Bracia go sprzedali – w wyniku zazdrości pozbyli się nosiciela ich przyszłości. Józef reprezentuje proroczy głos w twojej rodzinie.

Nie sprzedawaj swojej wielkości, swojej przyszłości; nie próbuj zabijać głosów, które niosą pozytywne poselstwo i jasną przyszłość, tylko dlatego, że od czasu do czasu narasta w tobie niewiara. Jeśli zwątpiłeś w to, że możesz się kiedykolwiek stać „wielkim narodem” czy inaczej mówiąc osobą wpływu i władzy, i wrzuciłeś to do dołu, to idź i odnajdź to – ponieważ to przeniesie cię ze stanu niewolnictwa do królowania.

Kiedy Izrael sprzedał do Egiptu swojego brata, głos proroczy, wtedy przeszedł ze stanu królewskiego do niewolniczego. A Egipt skorzystał na darze Józefa i jego obecności.

Wejdź do stanu wielkości i stań się wielkim narodem. Zdobądź góry; 2013 jest naszym rokiem przyśpieszenia, awansu i postępu.

Złóż Panu Ofiarę

Zastanów się chwilę i zrób to, co zrobił Jakub zanim Bóg pokazał mu co On uczyni, gdy Jakub dołączy do swojego Józefa.

Kiedy Jakub dowiedział się, że Józef żyje, wyruszył z całą swoją rodziną z Kanaanu do Egiptu.

I wyruszył Izrael w drogę ze wszystkim, co miał, a gdy przybyli do Beer-Szeby, złożył rzeźne ofiary Bogu ojca swego, Izaaka. Wtedy rzekł Bóg do Izraela w widzeniach nocnych, mówiąc: Jakubie! Jakubie! A on odpowiedział: Oto jestem. Rzekł: Jam jest Bóg, Bóg ojca twego! Nie bój się iść do Egiptu, bo tam uczynię cię wielkim narodem. Ja pójdę z tobą do Egiptu, Ja cię stamtąd wyprowadzę, a Józef zamknie ci oczy. Rodzaju 46:1-4

Modlę się, żeby Bóg przemówił do ciebie, kiedy będziesz Mu składać swoje ofiary, i żeby cię zaprowadził do miejsca, gdzie dojdziesz do wielkości.

Kim Clement
Prophetic Image Expressions
Email: hope@kimclement.com
Website: kimclement.com

Kim Clement: Kima Clementa można określić jako “proroka” na współczesne czasy. Jego życie jest jedyne w swoim rodzaju; jego poselstwa trafiają do szkół i uczelni, do kościołów i synagog, do zaułków i cel więziennych. Obdarowanie prorocze Kima jest magnesem, który przyciąga szeroką publiczność, od królów do więźniów, jego życie to ekscytująca przygoda. Jego różnorodna i spontaniczna perspektywa życiowa zdobyła mu rozgłos, który wykracza poza jedną kulturę, rasę czy religię, stawiając go na światowej scenie. Kim Clement występował na stadionie Rose Bowl w Kalifornii, w Times Square w New York City, na Górze Karmel w Izraelu, a nawet na schodach Capitolu w Washington, D.C.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: