Marilyn Hickey Naucza o Objawieniu Św. Jana

10 Mar

Nauczyciele Biblijni spierają się o to, kiedy nastąpi pochwycenie zapowiadane w Piśmie – przed czy w trakcie wielkiego ucisku. Marilyn Hickey w nauczaniu przedstawionym na tym filmie godzi obie grupy.


http://www.youtube.com/watch?v=ymjl2Htxpb0

Ponieważ nauczanie jest po angielsku, zrobiłam trochę notatek po polsku.

Marilyn Hickey Naucza o Objawieniu Św. Jana

Objawienie jest objawieniem Jezusa. Pamiętaj o tym. To Jezus mówi do nas. I jest tu mowa o czasach ostatecznych.

Zaraz w pierwszym rozdziale widzimy Jezusa pełnego chwały. Widzimy chwałę Jezusa.

Ja widzę Objawienie jako dom. Pokażę wam jak to wygląda. Przed laty Pan powiedział do mnie, że mam nauczać o Objawieniu. Odpowiedziałam: Panie, jak mam nauczać o Objawieniu skoro nie mam objawienia Objawienia? W księgarniach jest pełno książek o Objawieniu. Pan powiedział mi wtedy, żebym się nauczyła Objawienia na pamięć.

Wracajmy do tego domu. W pierwszym pokoju widzimy Jezusa. Zmartwychwstałego Jezusa. To mamy w rozdziale pierwszym.

Teraz idziemy do rozdziałów 2-3. Tu jest siedem kościołów. Widzimy tu historię Kościoła Chrześcijańskiego. Widzimy świecznik. Powinniśmy być światłem dla świata w naszych czasach. Widzimy aniołów, którzy są przydzieleni do wszystkich kościołów. Widzimy także jak działa pokuta. A w kościele w Filadelfii widzimy pochwycenie. Mówimy: Tak, to jest bardzo ciekawe!

A teraz idziemy do rozdziałów 4-11. Jan został zabrany do nieba i ogląda siedem lat ucisku z niebiańskiego punktu widzenia. Jeszcze wrócimy do niebiańskiego punktu widzenia.

Teraz idziemy do rozdziałów 12-16, gdzie Jan widzi siedem lat ucisku z ziemskiego punktu widzenia. Na ziemię będzie wylany straszny gniew. Tak więc widzimy te wydarzenia z nieba, a potem z ziemi.

A teraz w Objawieniu 17 i 18 widzimy to z perspektywy piekła, ponieważ upadnie światowy system religijny i ekonomiczny.

Dlaczego widzimy to aż trzy razy? Ponieważ wszystko opiera się na dwóch lub trzech świadkach.

Teraz udajemy się do szóstego pokoju, to rozdziały 19 i 20. Tutaj Pan ustanawia swoje panowanie i my z Nim królujemy i panujemy.

A potem idziemy do rozdziału 22, który mówi o wieczności. Bardzo lubię ten rozdział, ponieważ słowo „przyjdź” jest tam powtórzone siedem razy. Duch i Oblubienica mówią Przyjdź!

Marilyn, czy wierzysz w pochwycenie?

O tak!

Czy będziemy przechodzić przez ucisk?

Wierzę, że będzie więcej niż jedno pochwycenie. Wierzę, że zwycięski Kościół zostanie zabrany przed wielkim uciskiem. Zostanie wezwany na powietrze, aby spotkać się z Nim. I ja mówię ludziom: Bądźcie gotowi na pochwycenie. Nie planujcie zostać tu na ziemi. Potem się zacznie wylewać gniew. Wierzę, że Duch Święty nie zostanie wtedy zabrany. Ludzie będą mogli się jeszcze nawracać. I w połowie wielkiego ucisku, po trzech i pół roku, przed wylaniem czasz gniewu, nastąpi pochwycenie… kolejne.

Naprawdę?

Tak. A potem będzie jeszcze pochwycenie tych dwóch świadków. Zostaną zabici, cały świat to będzie oglądał, a potem zostaną wzbudzeni z martwych i ogłoszą Jezusa. I ja uważam, że tych dwóch świadków to Mojżesz i Eliasz, ponieważ o tym jest mowa pod koniec Księgi Malachiasza. I to są dwaj prorocy najbardziej ulubieni przez Żydów.

W Piśmie jest sześć pochwyceń. To cudowne.

Tak. Henoch, Eliasz, Jezus. A potem jeszcze będzie miał miejsce sąd z Wielkiego Białego Tronu. Wtedy nastąpi zmartwychwstanie złych umarłych. I będą oni sądzeni według księgi uczynków. Twoje czyny idą za tobą, tak jest powiedziane w Liście do Tymoteusza. Jeśli ktoś jest pijakiem i zabił kogoś, to jego syn też staje się pijakiem i trafia do więzienia, a wnuk zabija kogoś. Uczynki idą za człowiekiem, i one wszystkie są w tej księdze. Ale kiedy czytamy o wierzących, to nie widzimy ich złych uczynków, ponieważ tutaj księga jest cała czerwona…

Marilyn urodziła się w rodzinie metodystów, którzy tylko czasem chodzili do kościoła. Jako nastolatka narodziła się na nowo. Uczyła się języka hiszpańskiego i chciała uczyć w szkole średniej. Ale spotkała swojego przyszłego męża, pastora zielonoświątkowego Wallace’a Hickeya. Po ślubie założyli w Denver w Teksasie Kościół Pełnej Ewangelii. Teraz nosi on nazwę Orchard Road Christian Center, jest jednym z największych kościołów w okolicy i aktualnie spotyka się w dawnym centrum handlowym w Greenwood Village. Pastorami w tym kościele są obecnie ich córka Sarah i zięć Reece Bowling.

„Niesie zachętę, optymizm, zawsze jest w dobrym nastroju i pełna energii” mimo, że jest po osiemdziesiątce, Marilyn Hickey jest nadal w pełni sił. W ciągu ostatnich lat usługiwała w Sudanie, Izraelu, Jordanii, Egipcie, Indiach, Chinach i Pakistanie. Wszystko to stanowi uzupełnienie podróży do miast w Stanach Zjednoczonych na Spotkania Biblijne, głoszenie i inne konferencje.
Marilyn usługiwała przed widownią składającą się z przywódców rządów i głów państw z całego świata. Jest pierwszą kobietą zaproszoną do Rady Nadzorczej największego kościoła na świecie – Kościoła Davida Yonggi Growth International w Korei Południowej. Podróżowała do prawie 130 krajów i wierzy, że w nadchodzących latach odwiedzi o wiele więcej.

Marilyn jest pierwszą kobietą, która głosiła Jezusa w meczecie i Pan potwierdzał jej słowa cudami uzdrowień. Opowiada o tym w programie Sida Rotha (kliknij TUTAJ).

Strona internetowa Marilyn http://www.marilynandsarah.org/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: