Rick Joyner – Ostateczne Zwycięstwo

27 Mar

Od Steve’a Shultza:

Jedną z najtrudniejszych rzeczy dla wszystkich chrześcijan – rzeczą, którą po prostu najtrudniej zrobić – jest życie w „podstawach chrześcijaństwa.”

Teraz jest dobre miejsce, żeby się zatrzymać i podziękować Jezusowi ZA KRZYŻ, bo bez Krzyża Golgoty i bez naszego Zbawiciela, który dał nam swoje życie – żaden człowiek na ziemi nie mógłby żyć świętym życiem. ŻADEN CZŁOWIEK!

Rzekł do niego Jezus: Dlaczego zwiesz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg. Łukasz 18:19

Przeczytaj to słowo dla Ciała Chrystusa przekazane przez Ricka Joynera, to jest słowo „na teraz”, i każdy czytelnik może je zastosować TERAZ!

A tak przy okazji, czy trudno ci komuś przebaczyć – albo może nawet wielu osobom? Jeśli tak, to ten artykuł JEST DLA CIEBIE!

Błogosławieństwa,
Steve Shultz, Założyciel i Wydawca
The Elijah List & Breaking Christian News

http://www.elijahlist.com

 

Rick Joyner

Ostateczne Zwycięstwo

Prawdziwe słowo prorocze objawia, że w szybkim tempie zdążamy w kierunku ostatecznej bitwy pomiędzy światłem i ciemnością. To największy przywilej i zaszczyt, że żyjemy w tych czasach, ale mamy o wiele wyższy cel niż tylko przetrwać – jesteśmy tu po to, żeby uczestniczyć w największym zwycięstwie od czasu Krzyża – w ostatecznym zwycięstwie światła nad ciemnością.

Widzimy to w takich miejscach jak Izajasz 60:1-3:

Powstań, zajaśnij, gdyż zjawiła się twoja światłość, a chwała Pańska rozbłysła nad tobą. Bo oto ciemność okrywa ziemię i mrok narody, lecz nad tobą zabłyśnie Pan, a jego chwała ukaże się nad tobą. I pójdą narody do twojej światłości, a królowie do blasku, który jaśnieje nad tobą.

Widzimy więc, że w czasie kiedy ciemność okrywa ziemię, a ludzie żyją w tej ciemności, chwała Pańska będzie wzrastać na Jego ludziach. W wyniku tego narody zwrócą się do światła. Światło zwycięża, nie ciemność. Przyczynią się do tego najmocniejsi chrześcijanie, których życie zostało zbudowane na najmocniejszych podstawach, które nie będą potrząśnięte podczas tego wszystkiego, co nadchodzi. Najmocniejsi chrześcijanie zawsze będą najlepszymi uczniami, ponieważ taka jest droga do dojrzałości w Chrystusie.

Największym zwycięstwem światła nad ciemnością na zawsze będzie Krzyż Jezusa. Nigdy nie będzie lepszego przykładu Bożej miłości i Jego charakteru niż Krzyż. Jeśli mamy być podobni do Niego i wykonywać dzieła, które On wykonywał, to także musimy codziennie brać na siebie swój krzyż i naśladować Go, składając swoje życie ze względu na Niego i ze względu na tych, za których umarł (zobacz Łukasz 9:23).

Ostatecznym znakiem Bożej miłości i mocy dobra pokonującego zło jest Krzyż. Jak widzimy w Księdze Objawienia, Jezus będzie na zawsze znany jako Baranek. On powiedział, że nie ma większej miłości niż gdy ktoś składa swoje życie za swoich przyjaciół (zobacz Jana 15:13), ale Jezus zrobił coś jeszcze poza tym, że złożył swoje życie. On Sam zrezygnował ze swojej boskiej natury, aby stać się jednym z nas i żyć w jednym z najtrudniejszych miejsc, w jednym z najmniejszych i najbardziej pogardzanych narodów. Każdy dzień, który przeżył na ziemi był ogromną ofiarą, a potem złożył tę ostateczną ofiarę, poddał się torturom i poniżeniu, które zniósł za nas.

Oczywiście, utożsamienie z Jezusem i Jego ofiarą jest najwyższym uhonorowaniem, jakie może nas spotkać nie tylko na ziemi, ale w całej historii Bożego stworzenia i w wieczności. To jest nasze najwyższe powołanie, honor i podstawowa odpowiedzialność jako Jego uczniów. Jak powiedział On w Łukasza 14:27:

Kto nie dźwiga krzyża swojego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim.

To prawdziwe życie chrześcijańskie, które jest życiem ucznia Chrystusa, jest życiem poświęcenia. To jest życie w najbardziej podstawowym zobowiązaniu poszukiwania i wykonywania Jego woli, nie naszej własnej. To właśnie na Krzyżu Jezus wycierpiał największą niesprawiedliwość, ale nie szukał odwetu, nie prosił Ojca o odwet, ale o przebaczenie. To jedno z najtrudniejszych zadań dla każdej ludzkiej istoty, ale to jest podstawowa odpowiedzialność uczniostwa – wyzbyć się szukania odwetu, gdy wydaje się to sprawiedliwe, a zamiast tego przebaczać.

 Kiedy rozwija się bitwa pomiędzy światłem a ciemnością, nasze zwycięstwo nie służy zniszczeniu naszych wrogów, ale raczej ich zbawieniu. Jezus poszedł na Krzyż, żeby tak naprawdę zbawić tych, którzy Go prześladowali, a nawet tych, którzy Go torturowali. Jako chrześcijanie często możemy zdecydować się przebaczyć, ale w ukryciu zachowujemy nadzieję na sprawiedliwość od Pana, a Jezus poszedł dalej. Nie chciał, żeby Ojciec ujął się za Nim, ale poprosił Go, żeby im przebaczył. To jest najwyższe przebaczenie i najwyższa miłość.

Przebaczenie może być jedną z najtrudniejszych rzeczy do wykonania, ale jest najbardziej podstawową dyscypliną chrześcijaństwa i najpewniejszym znakiem chrześcijańskiej dojrzałości. Tak jak mamy powiedziane, żeby codziennie brać nasz krzyż i naśladować Go, tak powinniśmy codziennie szukać okazji do przebaczania.

Wielu sądzi, że nie musi przebaczyć, jeżeli osoba, która im wyrządziła krzywdę nie pokutuje. Jezus tak nie robił. Przebaczył nam, kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami. Niektórzy poznali potem Jego ogromne miłosierdzie, a inni nie, ale On i tak im przebaczył, i my mamy tak robić.

Przebaczenie komuś nie oznacza, że tamta osoba nie poniesie konsekwencji za swój grzech. Ma tu zastosowanie inne duchowe prawo, jakie znajdujemy w Galatów 6:7 Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie. Jednakże naszym podstawowym powołaniem jako kapłanów jest wstawiennictwo za tymi, którzy nas skrzywdzili, szukanie łaski i miłosierdzia w ich imieniu.

To prawo, że będziemy zbierać to, co zasiejemy działa również w naszej sprawie, kiedy przebaczamy innym. Jeśli zbieramy miłosierdzie, musimy się nauczyć siać miłosierdzie kiedy tylko mamy ku temu okazję. Jeśli chcemy zbierać łaskę, musimy siać łaskę kiedy tylko mamy na to szansę. Życie Krzyża daje nam codzienne okazje do siania łaski i miłosierdzia, i kiedy będziemy w stanie to robić, to samo też zbierzemy.

Rick Joyner
MorningStar Ministries
Email: info@morningstarministries.org
Website: morningstarministries.org

 Rick Joyner jest założycielem i dyrektorem naczelnym MorningStar Ministries i Heritage International Ministries, i głównym pastorem Kościoła MorningStar Fellowship. Jest autorem ponad czterdziestu książek, jak The Final Quest (Ostatnia Bitwa), A Prophetic History i Church History. Jest także przewodniczącym The OAK Initiative, międzynarodowego ruchu angażującego tysiące chrześcijan w największe sprawy naszych czasów, bycie solą i światłem, do czego zostali powołani. Rick i jego żona Julie mają pięcioro dzieci: Annę, Aaryn, Amber, Bena i Sama.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: