„…Królestwo Boże wewnątrz was jest”

28 Maj

 

Dzisiaj podzielę się krótkim świadectwem w rodzaju Opowiastek z bloga Iwony.

Przed około dwoma tygodniami dokonałam pewnego zakupu, którego koszt wynosił ponad tysiąc złotych. I wszystko byłoby w porządku, gdybym się nie dowiedziała, że w ostatni piątek drastycznie obniżono cenę tego produktu i można go teraz kupić dużo taniej.

Kiedy o tym przeczytałam, zrobiło mi się przykro, że musiałam zapłacić więcej. Mój smutek powoli zaczął się przekształcać w gniew, byłam zła na ludzi, że wprowadzili tę promocję, a także na Boga, że mnie nie pokierował tak, żebym zrobiła zakupy później.

Zdałam sobie sprawę, że dzieje się ze mną coś złego – utraciłam wewnętrzny pokój i radość. Szybko pobiegłam z tym do Pana, przeprosiłam Go za moje nastawienie i zaczęłam wyznawać pozytywnie, że mój Bóg jest wielki, potężny, jest Bogiem obfitości i w inny sposób wynagrodzi mi tę „stratę”, chociaż przecież nikt mnie nie oszukał. Ta sytuacja przypomniała mi opowieść Pana Jezusa o pracownikach najmowanych do pracy w winnicy, wszyscy dostali wynagrodzenie w wysokości jednego denara, chociaż jedni pracowali 12 godzin, a niektórzy tylko jedną.

 

Mt 20:8-15 A gdy nastał wieczór, mówi pan winnicy do rządcy swego: Zwołaj robotników i daj im zapłatę, a zacznij od ostatnich aż do pierwszych. Podeszli tedy najęci o godzinie jedenastej i otrzymali po denarze. A gdy podeszli pierwsi, sądzili, że wezmą więcej. Lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy tyle szemrali przeciwko gospodarzowi, mówiąc: Ci ostatni jedną tylko godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, cośmy znosili ciężar dnia i upał. A on odrzekł jednemu z nich: Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy. Czy nie ugodziłeś się ze mną na denara? Bierz, co twoje, i idź! Chcę bowiem temu ostatniemu dać, jak i tobie. Czy nie wolno mi czynić z tym, co moje, jak chcę? Albo czy oko twoje jest zawistne dlatego, iż ja jestem dobry?

 

Bóg jest dobry i pragnie błogosławić ludziom. Ta sytuacja uświadomiła mi jak łatwo dałam się podejść diabłu i utracić pokój i radość.

Teraz włączył się Duch Święty, który poprowadził mnie do wersetów o Królestwie Bożym.

 

Rz 14:17 „Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym.”

 

Łk 17:21 BG „Ani rzeką: Oto tu, albo oto tam jest: albowiem oto Królestwo Boże wewnątrz was jest.”

 

Diabeł wszelkimi sposobami usiłuje pozbawić nas tego Królestwa, które już jest w nas, kiedy jesteśmy pełni Ducha Świętego. Naszym zadaniem jest walczyć o utrzymanie tego Królestwa w nas, czyli pielęgnowanie sprawiedliwości, pokoju i radości, które umacniają się kiedy mamy bliską relację z Panem przez Ducha Świętego. Mamy też walczyć ze szkodnikami, którymi są różne demony usiłujące wykorzystać różne okoliczności życiowe, aby wtargnąć do Królestwa Bożego wewnątrz nas i zniszczyć je.

 

Teraz, kiedy używam tego produktu, już nie czuję żalu, ale cieszę się, że mam coś większego, czego nie można kupić za żadne pieniądze – mam w sobie Królestwo Boga, które dostałam od Niego za darmo, z łaski, przez wiarę. To On zapłacił za nie najwyższą cenę – ofiarę życia swojego Jednorodzonego Syna Jezusa Chrystusa. Dziękuję Ci, Panie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: