Informacje z Fundacji Mamy i Taty

19 Czer
Szanowni Państwo ,
w ostatnich dniach Premier Donald Tusk wycofał się z poparcia dla związków partnerskich. Zadeklarował, że nie wierzy by, w perspektywie 10-15 lat, w polskim parlamencie, było możliwe znalezienie większości konstytucyjnej dla wprowadzenia prawa zezwalającego na zawieranie związków tej samej płci. Naszym zdaniem ten zwrot nie jest przypadkowy i zawdzięczamy go zdecydowanym protestom wielu organizacji i środowisk, w tym także podpisanemu przez blisko 20 tysięcy osób naszemu listowi z podziękowaniami do posłów, którzy w styczniu głosowali w Sejmie przeciwko związkom partnerskim. To dowód, że warto mobilizować się do sprzeciwu i nigdy nie rezygnować ze zdecydowanego mówienia NIE w sprawach fundamentalnych.
Nasz ostatni apel o odwołanie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania podpisało już ponad 18.000 osób. W odpowiedzi na naszą akcję Pani Minister Kozłowska-Rajewicz musiała tłumaczyć się z patronatu udzielonego Paradzie Równości i w wyraźnej defensywie wyjaśniała, że udzieliła go tylko jednorazowo i warunkowo. Widać zatem, że moc społecznych protestów ma sens i że warto wkładać wysiłek w głośne wyrażanie swoich żądań.  Dlatego pragnę zwrócić się jeszcze raz z gorącą prośbą o podpisanie,  o ile nie zrobili Państwo tego wcześniej, przygotowanego na naszej stronie apelu
Jeśli jesteście Państwo już jego sygnatariuszem, prosimy o poinformowanie o akcji swoich znajomych i przyjaciół. Jeszcze tylko przez kilka dni będziemy kontynuować zbieranie, by na koniec wydrukować listy z podpisami i doręczyć je Premierowi. Warto pamiętać, że każdy podpis zwiększa wagę i siłę tego protestu.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Paweł Woliński
 
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: