Rick Joyner – Naprawdę? Czy Nasz Kurczący się Kościół Lokalny Może Być Czymś Dobrym?

27 Sier

 

Od Steve’a Shultza:

 

Naprawdę? Czy to pytanie i oświadczenie jest prawdziwe?

Rick Joyner pisze: „…Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że często nasze kościoły czy służby kurczą się po to, żebyśmy mogli wejść w większą jedność, aby mogła zostać wyzwolona większa chwała?”

Przeczytaj ten artykuł i słowo prorocze o nadchodzącej jedności „10 %” Kościoła?

To fascynujące słowo objawienia o nadchodzącej jedności wśród znaczącej liczby wewnątrz Kościoła (chociaż jest to mniejsza ilość niż myślałem). To mi przypomina armię Gedeona!

Czytaj dalej i zobacz co Pan objawił takim proroczym głosom jak Rick Joyner i Bob Jones!

Błogosławieństwa,

Steve Shultz, Założyciel i Wydawca

The Elijah List & Breaking Christian News

http://www.elijahlist.com

 

 

 

Rick Joyner

Prawdziwa Wiara Opiera się na Bogu, a nie na Tym, jak Wielu Ludzi Jest z Nami

 

Ostatniemu kościołowi w Księdze Objawienia, kościołowi w Laodycei, Pan dał wspaniałe obietnice. Te obietnice są aktualne dzisiaj dla Jego ludu. One są dla ciebie.

Kiedy większość ludzi myśli o kościele w Laodycei, to raczej myśli o negatywnych stronach niż pozytywach. Teraz jest czas, żeby rozważyć te wspaniałe obietnice. Po pierwsze, powinniśmy zobaczyć dlaczego są one takie wspaniałe. Potem powinniśmy zrozumieć jak pokonać te negatywne rzeczy w tym kościele, a to sprawi, że pojawią się wspaniali zwycięzcy, najwięksi święci, jakich kiedykolwiek oglądał świat.

Kościołowi w Laodycei powodziło się tak dobrze, jak powiedział kiedyś Francis Frangipane o współczesnym kościele: „Mieli wszystko czego potrzebowali, z wyjątkiem Boga.” To sprawiło, że stali się letni, a to przyprawiło Pana o takie mdłości, że mógłby ich zwymiotować. Bycie letnim jest najgorszym stanem, jaki może się przydarzyć chrześcijaninowi. Pokazuje ostateczną pogardę dla Pana. Obojętność jest największym afrontem w relacjach. Zatem poznanie Wszechmocnego Boga i bycie letnim wobec Niego jest największą zniewagą.

 

Gorliwość dla Pana

 

Pan wezwał kościół w Laodycei: „…bądź tedy gorliwy i upamiętaj się” (zobacz Objawienie 3:19). Musimy na nowo odkryć i utrzymać nasz zapał dla Pana jeśli chcemy przeżyć te czasy. Jak mamy to zrobić?

Pan zesłał ogień swojej obecności do zapalenia ognia na ołtarzu zarówno w Przybytku Mojżesza, jak i w wybudowanej świątyni Salomona. Potem nakazał kapłanom podtrzymywanie ognia. Bóg zapalił ogień w każdym sercu, które kiedykolwiek zwróciło się do Niego. Jednakże oczekuje, że to my będziemy go podtrzymywać. Robimy to przez modlitwę, uwielbienie, codzienne czytanie i studiowanie Jego spisanego Słowa, społeczność z innymi, którzy mają ten ogień i bycie świadkami, do czego zostaliśmy powołani.

Tracimy ten ogień wtedy, kiedy ulegamy grzechowi i nieprawości. To prowadzi do bezprawia opisanego w Rzymian 6. Pan ostrzega, że bezprawie może spowodować, że miłość większości ostygnie. To się potwierdziło w naszych czasach.

 

Zasada Resztki

 

Kiedy ostatnio jadłem lunch z Bobem Jonesem, moim proroczym przyjacielem, powiedział on zdumiewającą rzecz. Stwierdził, że nadchodząca jedność Kościoła będzie dotyczyła zaledwie około 10% chrześcijan. Wiem, że dla niektórych brzmi to jak rzecz nie do pomyślenia, ale to prawda. Nawet w świetle poznania, że wchodzimy w okres największego żniwa, rozbrzmiewa biblijna prawda o „zasadzie resztki.”

Ta reguła resztki zadziałała po zmartwychwstaniu Pana, kiedy powiedział On pięciuset osobom, aby przybyły do Jeruzalem i oczekiwały na obiecanego Ducha Świętego. A zaledwie kilka tygodni potem, zgromadziło się tam tylko 120. Ale ta resztka była w doskonałej „zgodzie” czyli w jedności. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że często nasze kościoły czy służby kurczą się po to, żebyśmy mogli wejść w większą jedność, aby mogła zostać wyzwolona większa chwała?

Jak pokazał to Abraham, prawdziwa wiara z czasem staje się silniejsza, nie słabsza. Okres czasu pomiędzy otrzymaniem obietnicy a jej wypełnieniem zazwyczaj przerzedzi tłum usuwając tych, którzy nie mają prawdziwej wiary, ale ulegli chwilowej ekscytacji.  faithgrowing_325px

To nie oznacza jednak, że ci, którzy mają prawdziwą wiarę nigdy się nie zachwieją, ale ogólnie rzecz biorąc prawdziwa wiara wzrasta z upływem czasu. Czy nasza wiara staje się silniejsza, czy też ześlizgujemy się w stronę większości, która odchodzi?

Ludzie mają tendencję do pokładania ufności w tym jak wielu ludzi znajduje się wokół nich. Prawdziwa wiara tak nie działa. Prawdziwa wiara opiera się na Bogu, nie na tym jak wielu ludzi jest z nami. Prawdziwa wiara objawia się w cierpliwości, dlatego mamy powiedziane, że przez „wiarę i cierpliwość” odziedziczymy obietnice (zobacz Hebrajczyków 6:12).

 

Rick Joyner

MorningStar Ministries

Email: info@morningstarministries.org

Website: morningstarministries.org

Rick_Joyner2_150px Rick Joyner jest założycielem i dyrektorem naczelnym MorningStar Ministries i Heritage International Ministries, i głównym pastorem Kościoła MorningStar Fellowship. Jest autorem ponad czterdziestu książek, jak The Final Quest (Ostatnia Bitwa), A Prophetic History i Church History. Jest także przewodniczącym The OAK Initiative, międzynarodowego ruchu angażującego tysiące chrześcijan w największe sprawy naszych czasów, bycie solą i światłem, do czego zostali powołani. Rick i jego żona Julie mają pięcioro dzieci: Annę, Aaryn, Amber, Bena i Sama.

ElijahList Publications

http://www.elijahlist.com

email: info@elijahlist.net

Mój Komentarz

Cieszy mnie to słowo 🙂 tym bardziej, że kilkanaście lat temu Rick pisał coś przeciwnego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: