Rick Joyner – Kościół to Rodzina, Nie Organizacja

5 Wrz

Koinonia – Więź Pomiędzy Świętymi

 

Cały świat zajmuje się teraz sprawami ostatecznymi. Jest to „Dolina Decyzji”, o której prorokował Joel (zobacz Joel 3:14). Fundamenty cywilizacji są teraz potrząsane. W tym samym czasie, kiedy ludzkie rządy upadają, Królestwo Boże rośnie.

 

Żyjemy w czasach, kiedy wypełnia się słowo z Daniela 2. Ten posąg, który reprezentuje królestwo człowieka jest kruszony, podczas gdy ten mały kamyk, który reprezentuje Królestwo Boże urasta do rozmiarów góry, czy rządu, i będzie wzrastał dopóki nie wypełni całej ziemi. Na czym budujemy nasze życie?

 

Jeśli mamy wypełnić Wielki Nakaz, uczynić narody uczniami, Kościół musi stać się takim miastem, do bycia którym został powołany – miastem położonym na górze, wyniesionym, żeby wszyscy widzieli jego światło. To właśnie miasto nakłoniło Abrahama do opuszczenia Ur Chaldejskiego, największej metropolii w kulturze tamtych czasów. Wędrował przez pustkowia, nie wiedząc nawet dokąd idzie, ale wiedział czego szukał – miasta, które wybudował Bóg, nie człowiek. Bycie wędrowcem ciągle leży w naturze prawdziwego chrześcijanina chodzącego w wierze. Fellowship

 

W grece istnieją dwa podstawowe słowa używane w Nowym Testamencie do określenia Kościoła. Jednym jest eklezja, co mówi o strukturze i rządzie Kościoła. Innym słowem jest koinonia, która jest związana z więzią pomiędzy świętymi, co można luźno przetłumaczyć jako „społeczność” czy „komunia.” To eklezja ma służyć koinonii, nie odwrotnie.

 

Społeczność i Komunia

 

Kościół jest powołany do tego, żeby być rodziną, nie tylko organizacją. Potrzebujemy organizacji, ale struktura nadana lokalnemu kościołowi w Nowym Testamencie była najprostsza do wyobrażenia – tam byli starsi i diakoni – to wszystko. Życie i moc Kościoła wypływały z jego koinonii, nie eklezji.

 

W 1 Koryntian 10 i 11 mamy podany jedyny w Biblii powód dlaczego chrześcijanin bywa słaby, chory, czy umiera przedwcześnie. Powodem jest brak koinonii. Apostoł Paweł ostrzega nas przed uczestniczeniem w rytuale koinonii (greckie słowo użyte w tym tekście dla określenia „komunii”) w sposób niegodny, ponieważ czyniąc to sprowadzamy na siebie sąd.

 

Uczestniczenie w tym rytuale w niegodny sposób ma miejsce nawet wtedy, gdy ludzie biorą udział, ale faktycznie nie mają tego, co ten rytuał symbolizuje i przypomina nam, żeby to mieć – koinonii. Godne uwagi jest też to, że nigdzie w Biblii nie dostaniemy takiego ostrzeżenia o nieposiadaniu eklezji.

 

Communion_Elements Koinonia jest czymś daleko większym niż tylko wymianą zdawkowych pozdrowień i żartobliwych uwag przed nabożeństwem raz czy dwa razy w tygodniu. To słowo reprezentuje takie wzajemne więzi, w których strony mogą zostać ze sobą rozdzielone tylko w wyniku śmierci. To dlatego apostoł ostrzega, że brak takich więzi w naszym życiu skutkuje osłabieniem, chorobami i śmiercią. To jest kluczowa sprawa w życiu chrześcijanina.

 

Niektórzy utrzymują, że mają społeczność z Panem i to im wystarcza, ale Pan mówi, że nie wystarcza. Nie możemy być prawidłowo związani z Głową jeśli nie jesteśmy jednocześnie właściwie połączeni z Jego Ciałem. Słyszałem wielu ludzi mówiących, że kochają Boga, ale nie lubią Jego ludzi. Jednakże Jan napisał, że nie kochamy Boga jeśli nie kochamy Jego ludzi. Jan napisał także:

 

„Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność (koinonia) mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.” (1 Jana 1:7).

 

Jeśli moja ręka zostanie odcięta od mojego ciała, szybko umrze, ponieważ nie może do niej dotrzeć życiodajna krew, gdyż nie jest połączona z ciałem. To samo jest prawdą w wymiarze duchowym. Musimy mieć koinonię, żeby mieć prawdziwe życie Chrystusa, płynące przez nas. Nie możemy mieć tego wszystkiego, co zawiera się w koinonii, kiedy jedynie odbywamy miłe pogawędki z przyjaciółmi przy kawie. Nie możemy jej mieć także wtedy, gdy na nabożeństwie oglądamy tył ich głowy. Ten poziom w relacjach jest kluczową częścią prawdziwego chrześcijaństwa, chociaż rzadko dzisiaj spotykany. Musimy go odnaleźć.

 

Rick Joyner

MorningStar Ministries

Email: info@morningstarministries.org

Website: morningstarministries.org

 

Rick_Joyner2_150px Rick Joyner jest założycielem i dyrektorem naczelnym MorningStar Ministries i Heritage International Ministries, i głównym pastorem Kościoła MorningStar Fellowship. Jest autorem ponad czterdziestu książek, jak The Final Quest (Ostatnia Bitwa), A Prophetic History i Church History. Jest także przewodniczącym The OAK Initiative, międzynarodowego ruchu angażującego tysiące chrześcijan w największe sprawy naszych czasów, bycie solą i światłem, do czego zostali powołani. Rick i jego żona Julie mają pięcioro dzieci: Annę, Aaryn, Amber, Bena i Sama.

 

ElijahList Publications

http://www.elijahlist.com

email: info@elijahlist.net

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: