Tiffany Ann Lewis – Doświadczanie Jego Prawdy w Czasach Wielkiego Ucisku i Burz

19 Wrz

 

Daniel, Mąż Wielce Umiłowany

 

Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia! Daniel 9:23

 

Kiedy życie zadaje ci cios za ciosem, kiedy trwa to długo, kiedy trwasz w modlitwie, a mimo to nie widać przełomu, łatwo jest uwierzyć w jedno z największych kłamstw wroga naszej duszy, które brzmią: Bóg cię nie słyszy, On się nie troszczy o ciebie… nie kocha cię.

 

Zastanawiam się, czy Daniel też tak się czuł; w końcu prawie całe swoje życie spędził w niewoli. Został wzięty do niewoli jako nastolatek, a badacze mówią nam, że miał prawdopodobnie około 84 lat kiedy odwiedził go ten niebiański posłaniec.

 

Pismo objawia nam, że Daniel rozumiał, iż naród znajdował się w niewoli w wyniku lekceważenia ostrzeżeń wielu proroków, których Pan do nich wysyłał z wezwaniem, aby do Niego powrócili. Daniel widział także wielkie wydarzenia, które mają nastąpić.

 

Chociaż kocham studiować proroctwa o czasach ostatecznych i wydarzenia historyczne, to nie są one przedmiotem moich codziennych, osobistych rozważań. Podstawowe rzeczy, które powinnam wiedzieć, to:

 

love-notes1) Bóg jest wierny Swojemu Słowu.

2) Nastanie koniec wszelkiego cierpienia i niesprawiedliwości.

3) Przechodząc przez ucisk nie muszę się lękać.

4) Bóg mnie słyszy.

5) Jestem kochana.

 

Wszystko to widzę pomiędzy wierszami proroctw i obrazów chwalebnych istot niebieskich. I nie tylko to, widzę też wytrwałość naszego wspaniałego Boga próbującego przekonać nas do Swojej miłości. Daniel trzykrotnie został nazwany wielce umiłowanym… nie tylko umiłowanym, WIELCE UMIŁOWANYM!

 

Daniel 9:23 Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia!

 

Daniel 10:11 I rzekł do mnie: Danielu, mężu miły, uważaj na słowa, które ja mówię do ciebie, i stań tam, gdzie stoisz, bo teraz jestem posłany do ciebie! A gdy wypowiedział do mnie te słowa, powstałem drżąc.

 

Daniel 10:19 …i rzekł: Nie bój się, mężu miły, pokój ci! Bądź mężny, bądź mężny! A gdy rozmawiał ze mną, poczułem siłę i rzekłem: Niech mówi mój Pan, bo mnie posiliłeś.

 

Prawda w Czasach Wielkiego Ucisku i Burz

 

Oczywiście, w trakcie tych wizytacji Daniel miał przekazane o wiele więcej, to były rzeczy, które się rozwijały w trakcie historii, i takie, które jeszcze się nie wypełniły. Ale największą Biblijną prawdą, która jest tu objawiona… jest to, że jesteśmy WIELCE umiłowani przez Boga. Nie wolno nam tracić oczu z tej prawdy w czasach wielkiego ucisku.

 

Pośród burz naszego życia desperacko potrzebujemy tej wiedzy, że jesteśmy kochani! Ta prawda jest naszym kołem ratunkowym. Zatem wróg naszych dusz próbuje ze wszystkich sił ją zagłuszyć. Spójrzmy na fragment Pisma, który jest nieco bardziej znany: wielki post Daniela z 10 rozdziału, a ja później coś wytłumaczę.

 

Pomiędzy wizją z rozdziału 9, a wydarzeniami z 10 rozdziału minęło kilka lat. Daniel trwał w modlitwie i poście przez trzy pełne tygodnie, a działo się to w okresie Paschy (zobacz Daniel 10:2-4), kiedy przyszła do niego w wizji pewna niebiańska istota. Ten posłaniec objawił mu, że od pierwszego dnia, kiedy Daniel zaczął szukać Pana, jego słowa zostały wysłuchane. I właściwie to z powodu tej modlitwy Daniela ten posłaniec się zjawia. Jednakże książę królestwa Perskiego powstrzymywał Bożego posłańca przez 21 dni.

Wtedy rzekł do mnie: Nie bój się, Danielu, gdyż od pierwszego dnia, gdy postanowiłeś zrozumieć i ukorzyć się przed swoim Bogiem, słowa twoje zostały wysłuchane, a ja przyszedłem z powodu twoich słów! Lecz książę anielski królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał, jeden z pierwszych książąt anielskich, przyszedł mi na pomoc, dlatego ja zostawiłem go tam przy księciu anielskim królestwa perskiego. Daniel 10:12-13

 

Czy widzisz co próbuje robić Książę Persji? Próbuje przeszkodzić Danielowi w usłyszeniu poselstwa od Boga. Umiłowany, mamy wroga na tym świecie, który atakuje nawet osoby największej wiary. Pismo nazywa tego wroga diabłem (zobacz Objawienie 12:9), ojcem kłamstwa (zobacz Jana 8:44), księciem działającym w powietrzu (zobacz Efezjan 2:2a), szatanem, tym, który staje przeciwko tobie. On i jego armia próbują przeszkodzić ci w usłyszeniu prawdopodobnie największej prawdy, której dziś potrzebujesz… Jesteś WIELCE umiłowany przez Boga.

 

Dzięki Bogu za to, że dzieła szatana zostały pokonane przez Krzyż Chrystusa i że mamy uszy, żeby usłyszeć, co Boży Duch do nas mówi. Pismo objawia, że Daniel został posilony, żeby usłyszeć prawdę; i rzekł: Nie bój się, mężu miły, pokój ci! Bądź mężny, bądź mężny! A gdy rozmawiał ze mną, poczułem siłę i rzekłem: Niech mówi mój Pan, bo mnie posiliłeś. (Daniel 10:19).

 

Wierzę, że Duch Święty jest tu dzisiaj, żeby nas posilić, abyśmy usłyszeli Bożą prawdę. Możemy mieć trudności z każdej strony, ale Jego łaska jest tutaj, żeby nas posilić, abyśmy ostali się w nadchodzących dniach. Bóg jest za nami i On nas kocha. Usłyszmy dzisiaj tę prawdę. Amen i amen.

 

Tiffany Ann Lewis

Dancing With the Flame of the Lord Ministries

Email: tiffanyann@tiffanyannlewis.com

Website: tiffanyannlewis.com

Tiffany_Ann_Lewis_2010_100px Tiffany Ann Lewis jest proroczym liderem uwielbienia i nauczycielem Biblii zwracającym uwagę na biblijny język hebrajski, i której serce zostało wypełnione pasją przez Boga, który widzi nas w naszych brakach, a mimo to kocha nas i wzywa, żebyśmy żyli tak, jak możemy (Ezechiel 16). Jej wizją jest stwarzanie takiej atmosfery w uwielbieniu, w której Duch Święty może działać w wolności, wyzwolenia emocjonalnego, duchowego i fizycznego uzdrowienia i rozniecania pasji dla naszego Niebiańskiego Oblubieńca, Jezusa. Tiffany Ann usługuje od ponad 10 lat w proroczym uwielbieniu w Ciele Chrystusa, obecnie w grupie uwielbienia w Kościele Northway w Malta, w stanie Nowy Jork.

 

ElijahList Publications

http://www.elijahlist.com

email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: