Rick Joyner – Czynić Uczniami: Znać Pełne Poselstwo Tego Życia

27 Wrz

 

Anioł, który uwolnił apostołów z więzienia powiedział do nich: „Idźcie i głoście w świątyni ludowi wszystkie słowa tego życia!” (Dzieje Apostolskie  5:20 BT). Znajomość „wszystkich słów tego życia” i posłuszeństwo tym słowom jest podstawą uczniostwa.

Uczeń to coś więcej niż student. Uczeń żyje, żeby się uczyć od swojego mistrza i stać się podobnym do niego. Każdy uczeń Chrystusa żyje po to, żeby się od Niego uczyć i stać się podobnym do Niego czyniąc dzieła, które On czynił. Jak już mówiłem, jedną z największych porażek chrześcijaństwa stało się zredukowanie Wielkiego Nakazu do samego nawracania zamiast do czynienia uczniami. Na końcu tego wieku nasze cele muszą się zmienić i musimy stać się uczniami i czynić uczniów.

Nawrócenie jest początkiem, ale często potem ponosimy porażkę w przekształcaniu osób nawróconych w uczniów. Uczeń Chrystusa ma być taki, jak określił to On sam. Poznanie tej definicji jest celem tego rozważania, więc zaczniemy od zbadania co On sam powiedział o swoich uczniach.

Pierwszy raz użyto słowa uczeń w Izajasza 50:4:

Pan Bóg Mnie obdarzył językiem wymownym, bym umiał przyjść z pomocą strudzonemu, przez słowo krzepiące. Każdego rana pobudza me ucho, bym słuchał jak uczniowie. BT

Uczniowie potrafią słowem podtrzymać znużonego. Czy to nie było podstawą tego, co czynił Jezus i Kim On jest? On jest Słowem Bożym, i przyszedł do tego znużonego świata z największym poselstwem nadziei na przyszłość, jakie kiedykolwiek słyszano albo kiedykolwiek będzie słyszane. Tak więc podstawową cechą prawdziwego ucznia jest posiadanie nadziei, która podtrzymuje na duchu i zdolność do przekazania jej innym.

Godne uwagi jest również to, że uczeń budzi się po to, żeby otrzymywać od Pana. To wskazałoby na to, że będzie to pierwszy cel ucznia w ciągu dnia. Zaczynamy od poszukiwania Go, a jeśli zaczynamy iść tą drogą, to bardzo prawdopodobne jest, że będziemy Go naśladować w ciągu dnia.

Uczniowie Będą Prześladowani

Potem Izajasz kontynuuje mówiąc o innym podstawowym aspekcie uczniostwa w wersetach 5-6:

Pan Bóg otworzył Mi ucho, a Ja się nie oparłem ani się cofnąłem. Podałem grzbiet mój bijącym i policzki moje rwącym Mi brodę. Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i opluciem. BT

Podstawą bycia uczniem Chrystusa jest to, że będziemy prześladowani, jak On sam wyjaśnia w Mateusza 10:24-25. Ta wypowiedź jest pierwszą wzmianką w tej Ewangelii o tym, co to znaczy być uczniem:

„Nie jest uczeń nad mistrza ani sługa nad swego pana; wystarczy uczniowi, aby był jak jego mistrz, a sługa jak jego pan; jeśli gospodarza Belzebubem nazwali, tym bardziej jego domowników!”

Jeśli mamy być Jego uczniami to prześladowanie będzie podstawową częścią naszego życia. Ci, którzy mają zrozumienie tego, na czym opiera się współczesny świat, zrozumieją też, że prześladowanie jest dopuszczone z jednego z najważniejszych Bożych powodów – doskonalenia i oczyszczenia Oblubienicy Chrystusa. To sprawia, że być prześladowanym staje się jednym z najwyższych celów i największym zaszczytem, którego możemy dostąpić w tym życiu. Podstawowym pytaniem, które musimy sobie zadać rozpoczynając naszą podróż do tego najwyższego celu, które stoi przed każdym, kto naśladuje Króla, brzmi: Czy kochamy Go i czy kochamy Jego prawdę bardziej niż aprobatę ludzi?

Rick Joyner
MorningStar Ministries
Email: info@morningstarministries.org
Website: morningstarministries.org

 Rick Joyner jest założycielem i dyrektorem naczelnym MorningStar Ministries i Heritage International Ministries, i głównym pastorem Kościoła MorningStar Fellowship. Jest autorem ponad czterdziestu książek, jak The Final Quest (Ostatnia Bitwa), A Prophetic History i Church History. Jest także przewodniczącym The OAK Initiative, międzynarodowego ruchu angażującego tysiące chrześcijan w największe sprawy naszych czasów, bycie solą i światłem, do czego zostali powołani. Rick i jego żona Julie mają pięcioro dzieci: Annę, Aaryn, Amber, Bena i Sama.

 

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: