Rick Joyner – Współcześni Uczeni w Piśmie[1] – Przynoszenie Nowych i Starych Skarbów

2 Paźdź

 

Od Steve’a Shultza:

 

Będę z wami szczery. Zanim przeczytałem ten artykuł Ricka Joynera, nie zastanawiałem się specjalnie nad współczesnymi uczonymi w Piśmie. Jezus wielokrotnie przemawiał do nich, czasem nawet używał wtedy słowa „BIADA”:

 

„Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać. Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda. Mateusz 23:23-24

 

Często myślimy o „obłudnikach i faryzeuszach” i nie chcemy postępować tak, jak oni. Ale Jezus dał uczonym w Piśmie pewne ostrzeżenia…

 

Wskazówka: Niektórzy z was, gdy będą to czytać, odkryją, że sami są UCZONYMI W PIŚMIE. Przeczytaj to więc, aby się przekonać czy tak nie jest z tobą… a jeśli tak, to jak wypełniasz swoje powołanie?

 

Steve-Shultz-150px-3dBłogosławieństwa,

Steve Shultz, Założyciel i Wydawca

The Elijah List & Breaking Christian News

http://www.elijahlist.com

 

 

 

Rick Joyner

Współcześni Uczeni w Piśmie – Przynoszenie Nowych i Starych Skarbów

 

Wydobywaj Skarby – Nowe i Stare

 

Apostoł Paweł napisał do Koryntian, że niewielu z nich, powołanych,  było mądrych czy silnych według tego świata. Jednakże nie jest tu powiedziane, że nie było tam nikogo takiego. Paweł należał do elity tamtego czasu zarówno pod względem wykształcenia, jak i majątku. Wszystko to poświęcił dla Ewangelii i uznał, że nie była to duża cena.

 

W czasach biblijnych, uczony w Piśmie był osobą o uznanym autorytecie, zarówno przez Imperium Rzymskie, jak i w narodzie Izraela. Skrybowie byli pisarzami, którzy pisali dekrety wydawane przez władców. W Izraelu dotyczyło to także przepisywania Pisma Świętego. To ciekawe, że Jezus zwraca się do tej szczególnej grupy ze słowami odnośnie uczniostwa w Mateusza 13:52:

 

scribe1_300px„A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem Królestwa Niebios, podobny jest do gospodarza, który dobywa ze swego skarbca nowe i stare rzeczy.”

 

Widzimy tutaj, że Jezus oczekiwał, iż uczeni w Piśmie staną się uczniami Królestwa, i w samej rzeczy, wielu nimi zostało. To właśnie ich Pan zachęca, żeby wyciągali ze skarbca zarówno nowe jak i stare rzeczy. To bardzo ważne stwierdzenie w świetle Wielkiego Nakazu, ponieważ jest to jedyna, szczególna grupa ludzi, do której Pan zwraca się w odniesieniu do stawania się uczniami Królestwa.

 

Współcześni Uczeni w Piśmie i Kazalnica

 

W wyniku rozwoju technologicznego nie mamy już dzisiaj skrybów, ale jest pewna grupa ludzi, którzy są przynajmniej luźno powiązani z nimi, są to dziennikarze i pisarze. Dzisiaj media mają olbrzymia władzę i możliwość kształtowania kultury, a nawet polityki rządu. Niektórzy uważają, że ich wpływ jest nawet większy niż rządu. Jak nasza kultura mogłaby być kształtowana, gdyby współcześni pisarze stali się uczniami Królestwa?

 

Musimy także uznać autorytet współczesnych skrybów w Kościele. Wpływ świeckich mediów jest ogromy i wart osobnej dyskusji, ale teraz mówię o chrześcijańskich mediach. Wpływ chrześcijańskiej telewizji ma olbrzymie znaczenie na całym świecie. Nagrania wideo mają niesamowity wpływ, tak samo strony internetowe, blogi, i oczywiście książki i radio. Współczesna kazalnica już nie jest drewnianym meblem w miejscu naszych spotkań — jest elektroniczna.

 

W pierwszym wieku Ewangelia rozprzestrzeniała się na tradycyjnych szlakach, które służyły w tamtych czasach do komunikacji. Reformacja tliła się na przestrzeni wieków, ale dopiero wynalezienie druku i dostęp do Biblii sprawił, że ogień przebudzenia ogarnął całą Europę. Technologia i środki przekazu umożliwiały rozprzestrzenianie Ewangelii od samego początku, tak będzie do końca. Tylko ważne jest kto ich używa—kaznodzieje stojący za współczesnym pulpitem—dzisiejsi skrybowie.

 

Współczesna kazalnica ma wiele stron pozytywnych i wiele negatywnych. Oczywiście, że możemy teraz dotrzeć do większej grupy ludzi i jest to znacznie szybsze, ale z czym do nich docieramy? Wielu ludzi, nie mając rozeznania, wierzy we wszystko, co jest w internecie. Wiele z serwowanych tam rzeczy to pokarm duchowo niezdrowy, delikatnie mówiąc. Niektóre zawierają truciznę.

 

Jednocześnie jest niewielu strażników czy pasterzy na arenie międzynarodowej, którzy odnoszą się do kluczowych wydarzeń naszych czasów. I jak zwykle, ta próżnia jest wypełniana przez tych, którzy nie są powołani, nie mają autorytetu, a często dokonują takich zniszczeń jak wrogowie Ewangelii.

 

Słyszenie Jego Głosu Poprzez Skarby

 

Co więc mamy robić? Po pierwsze, jako uczniowie Chrystusa musimy nauczyć się odbierać wskazówki od Niego. Z tego powodu już nie tak szukamy słów Pana, co szukamy Słowa, Jego Samego. On musi być naszym Nauczycielem, a my musimy znać Jego głos na tyle dobrze, żeby podążać jedynie za Nim. Czy słyszymy Jego głos w tych, od których otrzymujemy instrukcje?

 

Mamy teraz ludzi, którzy w internecie mają wielu naśladowców, a którzy nie mogą nawet poprowadzić grupy domowej w uznanym kościele czy społeczności. Dziennikarze mogą pretendować do roli autorytetów w pewnych dziedzinach, w których nie mają ani doświadczenia, ani wyszkolenia, tylko dlatego, że potrafią o tym dobrze napisać. Wielu ludzi w Kościele czy chrześcijańskich mediach sądzi, że ma autorytet, ponieważ są dobrzy w przekazywaniu słów, w mowie czy piśmie. Jeśli mamy być uczniami Królestwa, musimy nauczyć się rozeznawać prawdziwy autorytet Królestwa, i nauczyć się kiedy go mamy, a kiedy nie.

 

Musimy zacząć od tego napomnienia, jakie Pan skierował do uczonych w Piśmie, którzy mieli się stać uczniami Królestwa Niebios. Mieli oni wyciągać skarby—nie niezdrowe jedzenie, lecz tylko najlepsze rzeczy znajdujące się w domu Bożym. Musimy zatem przynosić skarby, które są i nowe i stare. Ci skrybowie Królestwa Niebios będą głęboko zakorzenieni w biblijnych prawdach, i z historycznej perspektywy oddadzą szacunek duchowym ojcom i matkom, ponieważ jest to podstawowa cecha Królestwa. Co więcej, będą oni potrafili śmiało przedstawiać nowe punkty widzenia w takiej jakości, że one też staną się „skarbami”.

 

Rick Joyner

MorningStar Ministries

Email: info@morningstarministries.org

Website: morningstarministries.org

 

 Rick Joyner jest założycielem i dyrektorem naczelnym MorningStar Ministries i Heritage International Ministries, i głównym pastorem Kościoła MorningStar Fellowship. Jest autorem ponad czterdziestu książek, jak The Final Quest (Ostatnia Bitwa), A Prophetic History i Church History. Jest także przewodniczącym The OAK Initiative, międzynarodowego ruchu angażującego tysiące chrześcijan w największe sprawy naszych czasów, bycie solą i światłem, do czego zostali powołani. Rick i jego żona Julie mają pięcioro dzieci: Annę, Aaryn, Amber, Bena i Sama.

 

ElijahList Publications

http://www.elijahlist.com

email: info@elijahlist.net

 


[1] W języku angielskim występuje tu słowo scribe, które znaczy skryba, pisarz, a w Biblii także uczony w Piśmie (przyp. tłum.).

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Rick Joyner – Współcześni Uczeni w Piśmie[1] – Przynoszenie Nowych i Starych Skarbów”

  1. Mon@ 3 października 2013 @ 16:19 #

    Zgadza się…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: