7 Duchów Narodów – Girgaszyci

8 Paźdź

Ten artykuł jest pierwszym z serii 7 artykułów o 7 „kategoriach” złych duchów opisanych w Piśmie. Ten artykuł dotyczy „Girgaszytów”, najbardziej rozpowszechnionego rodzaju złych duchów. Zrozumienie działania tych złych duchów jest ważne, aby rozeznać, czy nasze serca nie są aktualnie „zainfekowane” którymś z nich, i rozróżnić ich w sercach innych ludzi. Te duchy są realne i realne są niszczące skutki ich oddziaływania, więc warto rozpoznać ich modus operandi.

Ponieważ o każdym z tych złych duchów można napisać całą książkę, nie wyczerpiemy tematu w tym artykule. Każdy artykuł z tej serii będzie więc służył jako skrócony wgląd w każdy rodzaj poszczególnego ducha.

Przez całą serię będziemy używać zwrotu „Girgaszyta”, stosując go do ducha lub osoby „zainfekowanej” tym rodzajem ducha.

7 typów złych duchów

Ponieważ jest to pierwszy z 7 siedmiu typów złych duchów, poświęćmy czas na wysłuchanie listy tych duchów:

1Kiedy PAN twój Bóg wprowadzi cię do ziemi, do której idziesz, aby ją objąć w posiadanie, wypędzi przed tobą wiele narodów: Chetytów, Girgaszytów, Amorytów, Kanaanejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów, siedem narodów liczniejszych i potężniejszych niż ty; 2I wyda je PAN, twój Bóg, tobie, i ty je wytracisz: obłożysz je klątwą, nie zawrzesz z nimi przymierza ani się nad nimi nie zlitujesz.” (Powt. Prawa – 5 Moj 7:1-2)

To była Boża instrukcja dla ludu Izraela zanim posiedli Ziemię Obiecaną. To znaczy, że każdy z nas osobno i Kościół jako całość, aby wejść do naszego duchowego dziedzictwa, musimy pokonać 7 narodów: Chetytów, Girgaszytów, Amorytów, Kanaanejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów, i Jebusytów. Te siedem narodów, które w przeszłości były złożone z naturalnych ludzi, teraz reprezentuje 7 „rodzajów” złych duchów, Które są złymi odpowiednikami 7 Duchów Bożych (Objawienie 3:1, Objawienie 5:6, Zachariasz 4:10).

Kiedy patrzymy na znaczenie nazw tych narodów, możemy zacząć wyciągać wnioski odnośnie rodzajów duchów, które reprezentują:

Imiona duchów

Znaczenie imion

Skrócony opis skutków działania

Chetyci Synowie terroru Podprogowe dręczenie, fobie, zastraszanie, depresja, zwiedzenie
Girgaszyci Mieszkańcy ziemianek Skupienie uwagi na rzeczach ziemskich, niewiara w to, czego nie można zobaczyć
Amoryci Ludzie gór; renomowani Obsesja na punkcie ziemskiej sławy i chwały, dominowanie
Kanaanejczycy Lud z nizin Uzależnienia, perwersje, przesadne dogadzanie sobie
Peryzyci Należący do wsi Ograniczenie wizji, lenistwo, niska samoocena
Chiwwici Wieśniacy Wizja ograniczona do czerpania radości z ziemskiego dziedzictwa, hedonizm
Jebusyci Młocarze Ograniczanie duchowego autorytetu w społeczności wierzących, legalizm

W tym artykule będziemy studiować o „Girgaszytach”.

Co jest w imieniu?

Ze znaczenia słowa „Girgaszyta” można już wyciągnąć pewne wnioski. Jak widzimy, „Girgaszyta” znaczy „mieszkający w ziemiance”, co wskazuje na „mieszkanie w rzeczach ziemskich „. Ten rodzaj ducha skupia się na rzeczach ziemskich, doczesnych, a gardzi rzeczami „duchowymi” i wiecznymi, zaprzeczając prawdzie następującego wersetu:

„Bo my wiemy, że nasz ziemski dom tego przybytku zniknie, mamy budowlę Bożą, dom nie uczyniony rękami, wieczny, w niebie.” (2 Kor 5:1)

Zauważ jak powyższy werset jest w sprzeczności z duchem Girgaszytów. To słowo rozeznaje doczesność naszego ziemskiego przybytku i kieruje wzrok na rzeczy, które są wieczne w niebie. Wcześniej też jest werset, który objawia interesującą cechę ducha Girgaszytów:

„Nam, którzy nie patrzymy na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne.” (2 Kor 4:18)

Girgaszyci (tzn. ludzie zainfekowani tym rodzajem ducha) mają tendencję do skupiania się na rzeczach widzialnych. Greckie słowo tłumaczone w tym wersecie jako „widzialny” to blepo, które znaczy „rozeznać umysłem, zrozumieć, nastawić umysł na myślenie o rzeczach, rozważyć”. Girgaszyci są bardzo analitycznymi ludźmi, opierającymi swoje decyzje na za i przeciw, które można rozważyć w umyśle…

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ 

Źródło http://shamah-elim.info/girgash.htm#The_Girgashite

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: