7 Duchów Narodów – Jebusyci

11 Paźdź

Źródło http://shamah-elim.info/jebusite.htm

Ten artykuł jest drugim z serii 7 artykułów o 7 „kategoriach” złych duchów opisywanych w Piśmie Świętym. Ten artykuł dotyczy „Jebusytów”. Bardzo ważne jest, żeby zrozumieć jak działa każdy z tych złych duchów, aby rozeznać czy nasze serca są aktualnie „zainfekowane” którymś z nich, i rozpoznać je w sercach innych ludzi. Te duchy są realne, i efekty ich działania w życiu ludzi są niszczące, więc tak ważne jest rozeznać ich modus operandi.

Na temat każdego z tych złych duchów można by napisać całą książkę, prawdopodobnie nie będziemy w stanie wyczerpać tematu w jednym artykule. Każdy artykuł w tej serii posłuży jako krótki przegląd każdego typu ducha. Jeśli Bóg pozwoli, umieścimy w przyszłości kolejne artykuły, które będą rozszerzoną wersją opisu każdego typu tych duchów.

W serii tych artykułów, gdziekolwiek używamy na przykład nazwy „Jebusyta”, należy pamiętać, że odnosi się to do ducha Jebusyty lub osoby „zainfekowanej” tym typem ducha.

 

Co jest w imieniu?

Pewne wnioski można wyciągnąć bezpośrednio ze znaczenia imienia „Jebusyta”. Jak wspomnieliśmy w pierwszym artykule z tej serii, „Jebusyta” znaczy „młocarz”, co odnosi się do czynności wykonywanej w rolnictwie polegającej na oddzielaniu ziaren od łusek. Było to zwykle wykonywane przy pomocy zwierząt takich jak woły, które były używane do tratowania ziarna rozłożonego na „klepisku”. Możemy stąd wyciągnąć wniosek, że duchy Jebusyty, będąc „młocarzami”, są duchami, które tratują lub „depczą” innych ludzi. Ludzie, których serca są „zainfekowane” przez ducha Jebusyty nie wahają się poniżać i upokarzać innych. Depcząc po ludziach, Jebusyci starają się nie dopuścić do tego, żeby ludzie wzrastali. Lubią sprawiać, żeby ludzie czuli się mali, i umyślnie poniżają ich za każdym razem, kiedy tylko zobaczą, że ci „mali” ludzie próbują ustanowić swój autorytet. Jebusyci wierzą, że pewni ludzie mają wrodzoną niższość, są pozbawieni prawa do przejawiania jakiekolwiek autorytetu. Według Jebusyty, „mali” ludzie powinni po prostu siedzieć cicho i przytakiwać, ponieważ są nikim, i nigdy nic nie będą znaczyć. Jak już niektórzy z was mogą się domyślać, duch rasizmu jest duchem Jebusyty. Jebusyci są strażnikami w społeczeństwach kastowych.

Niestety, w Kościele obecnie aż roi się od Jebusytów…

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: