7 Duchów Narodów – Amoryci

14 Paźdź

To jest trzeci artykuł z serii  7 artykułów o 7 “kategoriach” złych duchów, które są opisane w Piśmie Świętym. Ten artykuł dotyczy “Amorytów”. Bardzo ważne jest, żeby zrozumieć jak działa każdy z tych złych duchów, aby rozeznać czy nasze serca są aktualnie “zainfekowane” którymś z nich, i rozpoznać je w sercach innych ludzi. Te duchy są realne, i efekty ich działania w życiu ludzi są niszczące, więc tak ważne jest rozeznać ich modus operandi.

Na temat każdego z tych złych duchów można by napisać całą książkę, prawdopodobnie nie będziemy w stanie wyczerpać tematu w jednym artykule. Każdy artykuł w tej serii posłuży jako krótki przegląd każdego typu ducha. Jeśli Bóg pozwoli, umieścimy w przyszłości kolejne artykuły, które będą rozszerzoną wersją opisu każdego typu tych duchów.

W serii tych artykułów, gdziekolwiek używamy na przykład nazwy “Amoryta”, należy pamiętać, że odnosi się to do ducha Amoryty lub osoby “zainfekowanej” tym typem ducha.

 

Co jest w imieniu?

Pewne wnioski można wyciągnąć bezpośrednio ze znaczenia słowa “Amoryta”. Jak już wspomnieliśmy w pierwszym artykule z tej serii, słowo “Amoryci” znaczy “ludzie gór; renomowani”. Ponieważ góry wskazują na wysokie i robiące wrażenie masywy dominujące nad dolinami, możemy stąd wyciągnąć wniosek, że duch Amoryty jest duchem samo-wywyższenia. Słowo Amoryta w języku hebrajskim pochodzi od innego hebrajskiego słowa amar (אָמַר), które znaczy “powiedzieć, mówić”; z tego wynika, że ludzie z duchem Amoryty chcą, żeby ich imiona były wypowiadane lub wspominane. Amoryci szukają sławy, ludzkiej chwały i wielkości. Praktycznie wszyscy dyktatorzy w historii byli Amorytami. Tacy ludzie jak Saddam Hussein, Fidel Castro, Adolf Hitler i Józef Stalin, którzy chcieli dominować i kontrolować innych, którzy lubowali się w oglądaniu swoich wizerunków na plakatach we wszystkich miastach w kraju, i którzy pragnęli oglądać swoich poddanych jak ich poważają i uwielbiają, to ludzie, których serca są pod panowaniem ducha Amoryty.

Tak jak góry mają tendencję do dominowania nad krajobrazem, w którym się znajdują, tak Amoryci są ludźmi, którzy lubią dominować i panować nad innymi. Mają tendencję do ustanawiania i narzucania swojej, wydawało by się, nieusuwalnej obecności.

19 Wtedy przystąpili uczniowie do Jezusa na osobności i powiedzieli: Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić? (20) A On im mówi: Dla niedowiarstwa waszego. Bo zaprawdę powiadam wam, gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, to powiedzielibyście tej górze: Przenieś się stąd tam, a przeniesie się, i nic niemożliwego dla was nie będzie.” (Mateusz 17:19-20)

Kiedy Pan mówi do nas o usuwaniu gór, to nie chodzi tu tylko o “duże problemy”, jak naucza większość kaznodziei. On mówił tutaj o wykorzenianiu duchowych mocy znajdujących się na wyżynach. Zamiast skupić się na wierze w Boże działanie, nasza wiara koncentruje się na strącaniu zwierzchności i mocy, które są przeszkodą w ustanowieniu Bożego Królestwa na Ziemi. Jesteśmy żołnierzami walczącymi o przywrócenie Ziemi dla Boga, i jako żołnierze nie mamy upodobania w nas samych, ale w wykonywaniu rozkazów naszego Dowódcy, Pana Jezusa Chrystusa. To “odbieranie Ziemi” z rąk Amorytów, którzy nad nią panują nie dokona się przy pomocy ludzkich środków, ale przez aktywną wiarę, która wydaje się mała w porównaniu z tymi duchami, ale ma potencjał dynamitu, aby je zdobyć, ponieważ nasza wiara jest ziarnem, które zawiera w sobie potencjał królestwa. Ty i ja, mój bracie i moja siostro, mamy potencjał do ustanowienia na Ziemi Bożego Królestwa. Wszyscy wierzący mają zdolność zrzucania duchów Amorytów z okręgów niebieskich.

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Źródło http://shamah-elim.info/amorite.htm

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: