Noe Leon – Służby „męskie” i „żeńskie” w Kościele

7 List

Ten artykuł opisuje każdą z pięciu służb wymienionych w Efezjan 4:11, z których część jest przedstawiona w Biblii jako “służby męskie”, a część jako “służby żeńskie”. Duch Święty chce, żebyśmy rozróżniali pomiędzy tymi dwoma typami służb, abyśmy mogli zrozumieć co złego wydarzyło się w Kościele i zrozumieć prorocze cele Pana dla nas w tych dniach ostatecznych.

W kolejnych artykułach będziemy się dzielić duchowymi implikacjami służb “męskich” i “żeńskich”.

 

Pięcioro rodzeństwa Samuela

I wejrzał Pan na Annę, i poczęła, i porodziła trzech synów i dwie córki. Pacholę Samuel zaś wzrastało przed Panem.” (1 Samuela 2:21)

Ten fragment mówi, że Pan nawiedził Annę po tym, jak oddała ona Samuela na służbę Panu w świątyni, poczęła i urodziła 3 synów i 2 córki. To ciekawe, że Biblia nigdy ich potem nie wspomina. Dlaczego zatem Duch Święty zainspirował autora 1 Księgi Samuela, żeby zanotować ich w Piśmie? Są oni obrazem pięciorakiej służby z Efezjan 4:11:

I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami,” (Efezjan 4:11)

Pięcioro rodzeństwa Samuela jest proroczym obrazem odbudowania wszystkich 5 służb w dniach ostatecznych, gdyż sam Samuel jest proroczym obrazem resztki Kościoła, którą Pan wzbudzi w tych ostatnich dniach, żeby zamanifestować chwałę późnego deszczu. Dlaczego było 3 mężczyzn i 2 kobiety? Które z tych 5 służb funkcjonują na sposób “męski”, a które na sposób “żeński”?

 

Działania “męskie” i “żeńskie”

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw zadać sobie następujące pytanie: “Jaka jest rola kobiety, a jaka mężczyzny w tradycyjnym małżeństwie?” Tradycyjną rolą mężczyzny jest generalnie wychodzenie na zewnątrz, pracowanie i zdobywanie zaopatrzenia rodziny, podczas gdy tradycyjną rolą kobiety jest pozostawanie w domu, zarządzanie nim, kiedy mężczyzna pracuje poza domem. Męską rolą (w przenośni oczywiście) jest “wychodzenie na zewnątrz” i “przynoszenie rzeczy do domu”, podczas gdy tradycyjną rolą kobiety jest “pozostawanie w domu” i “pielęgnowanie oraz zarządzanie”.

Proszę, nie zrozum mnie źle, kiedy mówię roli kobiety w tym sensie. Pan przemówił do mnie, że On zajmie się kobietami w dniach ostatecznych. Jest takie prorocze słowo w Piśmie, które pokazuje, że Bóg odbuduje służbę kobiet w tych dniach, i że wzbudzi potężne kobiety w służbie apostolskiej, proroczej, ewangelizacyjnej, pasterskiej i nauczycielskiej. Galatów 3:28 stwierdza wyraźnie, że w Chrystusie (inaczej mówiąc w “Pomazańcu”), nie ma mężczyzny ani kobiety. Inaczej mówiąc, kiedy jakaś osoba działa w Namaszczeniu, to działa w autorytecie Ducha, i nie ma tu różnic pomiędzy mężczyzną i kobietą. Jak Bóg pozwoli, podzielę się o tym więcej w następnych artykułach.

Kiedy Pan zaczął do mnie mówić o rolach mężczyzny i kobiety w domu, wskazał na typowe funkcjonowanie każdej z tych osób, czy mówiąc inaczej, chodzi tu o funkcjonowanie, do którego w świecie fizycznym każdy z nas jest z natury bardziej przystosowany, tak jak Bóg to zaprojektował. Ojcowie są dobrymi zaopatrzeniowcami dla swoich dzieci, ale bywają złymi “pielęgniarkami”, ale matki są wspaniałymi “pielęgniarkami” i administratorkami zasobów przynoszonych do domu przez mężów. Kiedy zatem używamy terminów “męskie” i “żeńskie”, to nie mówimy tu dosłownie o mężczyznach i kobietach. Mówimy o funkcjonowaniu. Wierząca kobieta może być powołana przez Pana do działania w “męskiej” służbie, a wierzący mężczyzna może być powołany do “żeńskiej służby”.

Skoro “męską działalnością” jest “wychodzenie na zewnątrz”, to które 3 z 5 służb tu pasują? A jeśli “żeńską działalnością” jest pozostawanie w domu, w celu sprawowania opieki, to które 2 z 5 służb możemy nazwać “zostań w domu i pielęgnuj”? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy krótko przeanalizować każdą ze służb. Jak Bóg pozwoli, opublikujemy kolejne artykuły, w których każdą ze służb przestudiujemy głębiej, a teraz zajmiemy się kwestią czy dana służba jest “męska” czy “żeńska”…

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Źródło http://shamah-elim.info/mfmin.htm

Komentarze 3 do “Noe Leon – Służby „męskie” i „żeńskie” w Kościele”

 1. Mon@ 8 listopada 2013 @ 13:18 #

  Zapowiada się ciekawie… 😀

  • niezatrzymywalna 8 listopada 2013 @ 20:32 #

   Będzie ciekawie.
   Kiedy tłumaczyłam ten artykuł, uświadomiłam sobie, że diabeł na wiele lat ukradł z Kościoła męskie służby. A i teraz nie wygląda to dobrze. Mężczyźni weszli w służby żeńskie, a kobiety traktowane są jak dzieci. A dzieci… są usuwane z miejsc zgromadzeń. Czy tak miał wyglądać Kościół?

   • Mon@ 14 listopada 2013 @ 03:00 #

    Absolutnie nie!! 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: