Noe Leon – Czy jesteś wierzącym szerokiej bramy?

17 List

Ten artykuł opisuje różnice pomiędzy “wierzącym szerokiej bramy” a “wierzącym wąskiej bramy”. Do której grupy należysz? Znajdźmy odpowiedź w Piśmie.

 

Dwie bramy

“(13) Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. (14) A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.(Mateusz 7:13-14)

 

Większość wierzących używa tego wersetu jako narzędzia ewangelizacyjnego. Dla nich “wąska brama” jest życiem chrześcijanina, a “szeroka brama” jest życiem nie-chrześcijanina; “wąska brama” prowadzi do Nieba, a “szeroka brama” do piekła. Nawet jeśli ta interpretacja jest technicznie właściwa, to przyjęcie jej jako ostatecznej i całkowitej pozbawia ją esencji, którą Pan próbuje nam teraz przekazać. Większość wierzących, których znam to wierzący “szerokiej bramy”. Oni nie pójdą do piekła po śmierci, ale nie wejdą do “życia wiecznego”, o którym mówi Biblia. Wiem, że to stwierdzenie brzmi kontrowersyjnie, ale jest to spowodowane brakiem zrozumienia przez Kościół prawdziwego znaczenia określenia “życie wieczne”. Dla większości ludzi “życie wieczne” jest ucieczką przed piekłem, ale w Biblii “życie wieczne” to coś o wiele, wiele większego, i w Dniu Sądu wielu będzie bardzo rozczarowanych, kiedy uświadomią sobie co utracili nastawiając się jedynie na ucieczkę przed piekłem.

 

Kluczem do “życia wiecznego” jest bycie wierzącym wąskiej bramy. Ale jak się dowiedzieć czy nim jestem? Po pierwsze musimy zrozumieć do czego odnosił się Pan kiedy mówił o “bramach”.

 

Co bramy reprezentują w Piśmie?

Sędzie i urzędniki postanowisz sobie we wszystkich bramach twoich, które Pan, Bóg twój, da tobie w każdem pokoleniu twojem, aby sądzili lud sądem sprawiedliwym.” (Powt. Prawa 16:18 BG)

 

Jak widzimy w tym wersecie, starożytne miasta miały zwyczaj umieszczać swoje sądy w bramach miasta. Wiele fragmentów biblijnych takich jak Rut 4:1 i Jakub 5:9 akcentuje związki pomiędzy bramami (czy drzwiami) a sądami. Te relacje mają duchowy sens, ponieważ sąd w swojej istocie jest stwierdzeniem czy coś jest “dobre” czy “złe”. Trzymasz się tego, co jest “dobre”, a z dala od tego, co jest “złe”. Kiedy idziesz kupować owoce na straganie, na przykład jabłka, to osądzasz, które są “wystarczająco dobre”, żeby je kupić, a odkładasz na bok te, które nie przeszły testu. Sądy są zatem procesem filtrowania, a bramy i drzwi pełnią rolę filtra tego, co może wejść i wyjść z domu. W drogiej restauracji, na przykład, w drzwiach stoi pracownik, który sprawdza strój tych, którzy chcą wejść do środka, i jeśli ten strój nie spełnia standardów tej restauracji, są przymuszani do tego, żeby założyć niezbędne ubrania, lub opuścić restaurację.

 

Wielu pastorów naucza wierzących, że nie powinni osądzać, cytują wtedy Mateusza 7:1, ale ci pastorzy wyrywają ten werset z kontekstu. Jeśli nie wolno nam osądzać, to powinniśmy usunąć Jana 7:24, 1 Koryntian 2:15, 1 Koryntian 5:3, Psalm 82, i wiele, wiele, wiele innych fragmentów z Biblii, ponieważ wzywają nas one do wydawania sądów. Ale kiedy Mateusza 7:1 czytamy w kontekście, to rozeznamy, że Pan mówi do naszych dusz, nie do duchów. Nie tylko wolno nam wydawać sądy, ale jesteśmy wzywani do ich wydawania. Osoba, która nie wydaje sądów zostawia szeroko otwarte drzwi swojego domu, pozwalając każdemu wejść i wyjść. My wszyscy codziennie wydajemy sądy. One są nieuniknione i konieczne. W przyszłości opublikujemy jeszcze artykuły na ten ważny temat.

 

Inną interpretację bram i drzwi w Piśmie można dostrzec w takich wersetach jak 1 Koryntian 16:9, 2 Koryntian 2:12 i Kolosan 4:3. Te fragmenty przedstawiają drzwi jako “kanały możliwości“. W tym sensie drzwi reprezentują szanse, które nie istnieją, dopóki te drzwi się nie pojawią…

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Źródło http://shamah-elim.info/widegate.htm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: