Rick Joyner – Szczęśliwego Nowego Roku!

4 Sty

To Może Być Twój Najlepszy Rok z Dotychczasowych

Będziemy kontynuować nasze studium o tym jak królestwa tego świata znajdują się w konflikcie z nadchodzącym Królestwem Bożym, ale korzystając z okazji chciałbym wyrazić wdzięczność za wszystko, co Pan uczynił w roku 2013 i za cały potencjał na 2014.

Ponieważ mamy nakazane wejść „w Jego bramy z dziękczynieniem” (zobacz Psalm 100:4), proszę cię, żebyś poświęcił kilka minut na rozważanie o rzeczach, które miały miejsce w roku 2013, za które jesteś wdzięczny i podziękuj Mu.

Nasza wdzięczność Bogu powinna zawierać wszystko to, co się wydarzyło, ponieważ mamy powiedziane, żeby dziękować we wszystkim. Wszystko współdziała dla naszego dobra, więc powinniśmy być wdzięczni za wszystko w naszym życiu. To może być trudne w wielu sprawach i będzie wymagać nawet więcej wiary. Ponieważ wiemy, że „bez wiary nie możemy Mu się podobać,” im więcej mamy wiary, tym bardziej Mu się podobamy (zobacz Hebrajczyków 11:6).

Twój Najlepszy Rok z Dotychczasowych

Postanówmy, że wejdziemy w rok 2014 z wdzięcznym sercem, które trwa w dziękczynieniu dla Boga. W ten sposób będziemy mogli stale przebywać w Jego obecności i 2014 będzie najlepszym rokiem z dotychczasowych.

Wielu ludzi redukuje wiarę do wierzenia w wynik zamiast wiary w Boga. Mówiąc, że może to być najlepszy rok z dotychczasowych, nie mam na myśli wydarzeń, które będą miały miejsce w 2014 ale to, jak blisko Pana się znajdziemy. Psalm 16:11 stwierdza:

„Dasz mi poznać drogę życia, Obfitość radości w obliczu twoim, Rozkosz po prawicy twojej na wieki.”

Możesz wiedzieć, że to jest twoje powołanie, ponieważ to dotyczy całego ludu Bożego. Bożą wolą na 2014 rok jest to, żeby to był twój najlepszy rok z dotychczasowych—pełen takiego pokoju i radości, jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyłeś, ponieważ On powołuje cię, żebyś się do Niego zbliżył. I oczekuj, że każdy następny rok będzie wypełniony jeszcze większym Bożym pokojem i radością Pana, ponieważ twoim powołaniem jest zbliżać się do Niego coraz bardziej. Mamy jedynie podążać za Nim i postanowić, że wypełnimy nasze najwyższe powołanie jakie ma istota ludzka—będziemy Go kochać ponad wszystko i kochać siebie nawzajem.

Pokój Boży

To jest takie proste. Te rzeczy, które odwracają nas od prostoty i poddania Chrystusowi wnoszą do naszego życia ból, zamęt, frustrację i lęk. Jeśli szukanie Pana umieścimy ponad wszystkim, a to jest podstawa dla tych, którzy postanowili trwać w pierwszej miłości do Niego, wtedy każda ważna decyzja, którą podejmujemy w naszym życiu będzie oparta przede wszystkim na szukaniu Jego Królestwa i Jego sprawiedliwości.

Jak mówi nam List do Rzymian 14:17, Jego Królestwo to „…sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym.” Jeśli szukamy najpierw Jego Królestwa i Jego sprawiedliwości we wszystkich naszych większych decyzjach, wtedy będziemy czynić to, co prawe w oczach Pana, a to zaprowadzi nas do prawdziwego pokoju i prawdziwej radości.

Kiedy wkraczamy w te czasy, różnica pomiędzy tymi, którzy budowali swoje życie na Królestwie Bożym i tymi, którzy budowali na królestwach tego świata, będzie coraz wyraźniejsza.

Ci, którzy mają Boży pokój będą coraz szybciej rozpoznawani przez tych, którzy go nie mają. Wśród ludzi niemających pokoju będzie narastał lęk i niezgoda. Ci, którzy mają Boży pokój będą wzrastać w radości Pana, a to sprawi, że będą się wyróżniać coraz bardziej. Zostałeś powołany do tego, żeby być jednym z tych wyróżniających się ludzi, którzy reprezentują Królestwo Boże. Jeśli pójdziesz za swoim powołaniem, ten rok będzie twoim najlepszym rokiem z dotychczasowych.

Rozważ, proszę, także to, że gdy twój pokój i radość w Panu staną się coraz wyraźniejsze, coraz częściej będziesz pytany o ich źródło. I Piotra 3:15 mówi nam: „Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej.” W tych nadchodzących czasach twój pokój i radość odniosą skutek w postaci wielu nawróceń. Już teraz przygotuj sobie odpowiedź dla tych, którzy będą cię pytać o Źródło twojej nadziei, twojego pokoju i twojej radości.

Rick Joyner
MorningStar Ministries
Email: info@morningstarministries.org
Website: morningstarministries.org

Rick_Joyner2_150px Rick Joyner jest założycielem i dyrektorem naczelnym MorningStar Ministries i Heritage International Ministries, i głównym pastorem Kościoła MorningStar Fellowship. Jest autorem ponad czterdziestu książek, jak The Final Quest (Ostatnia Bitwa), A Prophetic History i Church History. Jest także przewodniczącym The OAK Initiative, międzynarodowego ruchu angażującego tysiące chrześcijan w największe sprawy naszych czasów, bycie solą i światłem, do czego zostali powołani. Rick i jego żona Julie mają pięcioro dzieci: Annę, Aaryn, Amber, Bena i Sama.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: