Rick Joyner – Narody Owce i Kozły – Bądź Częścią Bożej Budowli

31 Sty

 

Nie trzeba być prorokiem, żeby widzieć, że żyjemy w czasach, o których apostołowie i prorocy mówili, że królestwa tego świata będą upadać, a będzie się umacniać Królestwo Boże. Jednakże nawet wielu chrześcijan, którzy widzieli potrząsanie rządów tego świata, nadal nie widzi oznak nadchodzącego Królestwa. Żeby zrozumieć czasy, musimy wzrastać w rozeznawaniu tych dwóch królestw. Jest jeszcze jeden czynnik, który musimy uznać za podstawę tych rozważań, a znajduje się on w Objawieniu 11:15 BG:

I zatrąbił Anioł siódmy i stały się głosy wielkie na niebie mówiące: Królestwa świata stały się królestwami Pana naszego i Chrystusa jego, i królować będzie na wieki wieków.

Tu jest mowa o transformacji, „stały się.” Pomimo, że królestwa człowieka teraz upadają, mamy to i inne proroctwa, które wskazują, że niektóre królestwa czy rządy tego świata nie rozpadną się całkowicie, ale staną się częścią Bożego Królestwa. Powinniśmy mieć tu rozeznanie, abyśmy mogli im pomóc, w miarę naszych możliwości. To rozeznanie zaczyna się od zrozumienia jak dochodzi do tej transformacji w narodach, które przyjmują Królestwo.

Pan porównał Królestwo do kwasu, który został dodany do ciasta i rozprzestrzenił się w nim (zobacz Mateusz 13:33). Pan używa wielu sposobów, żeby umieścić zasady Jego Królestwa w rządach i narodach. One się rozprzestrzenią i staną fundamentem Jego nadchodzącego Królestwa. Pan używa w tym celu swoich ludzi.

Bądź Częścią Bożej Budowli

buildhighway_250pxW Izajasza 40 widzimy, że przygotowujemy drogę dla Pana, a budując ją korzystamy z Jego sposobów. Ta droga jest teraz budowana, i w pewnym sensie jej budowa zaczęła się już w czasie, kiedy Król, Sam Jezus, chodził po ziemi. To dlatego Wielki Nakaz dotyczy nie tylko czynienia uczniami jednostek, ale narodów. „Idźcie na cały świat” ma wymiar nie tylko geograficzny. Prawdziwi misjonarze posłani przez Boga wchodzą teraz do każdej dziedziny nauki, przemysłu i rządu. Zostali posłani w te rejony, aby pomóc budować tę drogę.

W jednej z przypowieści Pan powiedział, że kiedy powróci, podzieli narody na dwie grupy—owce i kozły, i podał różnice pomiędzy nimi. Ponieważ zostaliśmy powołani, aby być solą i światłem w tym świecie, stróżami i pasterzami, powinniśmy zatroszczyć się o to, żeby naród, w którym się urodziliśmy, lub do którego zostaliśmy posłani, stał się „narodem owiec”, a nie „narodem kozłów.”

Kiedy już zaczniemy widzieć Królestwo Boże, wtedy nawet największe dzieła ludzkie będą wyglądały na nudne i bez znaczenia. Rozumiem dlaczego ci, którzy zaczynają widzieć Królestwo tracą zainteresowanie i przestają pokładać nadzieję w rządach i ludzkich sposobach. To dlatego Abraham, który był oczywiście członkiem arystokracji największego narodu i kultury w swoim czasie, zostawił to wszystko i podążał do miasta, które budował Bóg.

Zostawiając to wszystko, żeby dołączyć do tego, co Bóg buduje, Abraham stał się błogosławieństwem dla wszystkich rodzin na obliczu całej ziemi. Pierwszorzędnym sposobem, żebyśmy także stali się największym błogosławieństwem na ziemi, jest podążanie za naszym powołaniem, aby być częścią tego, co buduje Bóg.

Kiedy widzimy to, co czyni Bóg, nie da się tego porównać z dziełami ludzkimi. Mimo to, choć może to być nudne, naszym zadaniem jest pomóc narodom, do których zostaliśmy posłani. Mamy głosić Ewangelię Królestwa i pomóc im w każdy możliwy sposób, by stały się „narodami owiec”, a nie „narodami kozłów”. Naszym zadaniem jest dać im nadzieję. Otrzymaliśmy największe przesłanie nadziei, jakie świat kiedykolwiek usłyszał, albo usłyszy—Ewangelię Królestwa.

Zatem, mówiąc o tym, jak możemy zobaczyć nadchodzące Królestwo, wiemy, że musimy, przygotować się do tego w praktyczny sposób. Potrzebujemy głębokiego zrozumienia i mamy mocno się uchwycić tego poselstwa, które otrzymaliśmy—Ewangelii Królestwa.

Rick Joyner
MorningStar Ministries
Email: info@morningstarministries.org
Website: morningstarministries.org

Rick_Joyner2_150pxRick Joyner  jest założycielem i dyrektorem naczelnym MorningStar Ministries i Heritage International Ministries, i głównym pastorem Kościoła MorningStar Fellowship. Jest autorem ponad czterdziestu książek, jak The Final Quest (Ostatnia Bitwa), A Prophetic History i Church History. Jest także przewodniczącym The OAK Initiative, międzynarodowego ruchu angażującego tysiące chrześcijan w największe sprawy naszych czasów, bycie solą i światłem, do czego zostali powołani. Rick i jego żona Julie mają pięcioro dzieci: Annę, Aaryn, Amber, Bena i Sama.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: