Noe Leon – Przełom Doroty

11 Mar

Słowo Prorocze

Pierwsza publikacja na stronie shamah elim.info: 14 stycznia 2005

E-mail z dnia: 19 grudnia 2004

Słowo otrzymała: Mona Highline

 

Pan dał mi tę wizję 15 grudnia 2004 podczas naszego nabożeństwa uwielbieniowego:

Widziałam scenę z filmu “The Wiz (Czarodziej).” Pod koniec filmu Dorota wraz z innymi została wzięta do niewoli przez złą czarownicę. Kiedy już wszyscy myśleli, że ich koniec jest bliski, wymyślili sposób na zniszczenie tej złej czarownicy. Czarownica miała wielu ludzi pracujących dla niej, którzy wyglądali jakby byli pod jej “czarami.” Były to brzydkie stworzenia będące niewolnikami. Kiedy czarownica została zniszczona (ostatecznie zniszczona) całe to miejsce zaczęło się zmieniać. Wcześniej było ono czarne, ciemne, duszne, ponure i brudne. Nagły powiew rozwiał ten brud i wyjrzało słońce. Niewolnicy zaczęli zdejmować te brzydkie skorupy potworów, w których się znajdowali, a wewnątrz byli pięknymi ludźmi. Wyszli z tych strąkopodobnych muszli i kiedy je porzucili, te muszle zaczęły płonąć. Niewolnicy zaczęli śpiewać i tańczyć, ponieważ odzyskali wolność. Pieśń zawierała słowa: “Czy czujesz, że nastaje zupełnie nowy dzień.”

Widziałam ten film, kiedy byłam dzieckiem. Ta szczególna scena zawsze sprawiała, że płakałam z radości. Wtedy, na nabożeństwie, kiedy widziałam całą tę scenę, znów zaczęłam płakać. To było dobre.

 

 

Nasz komentarz

 

Według strony o pochodzeniu imion, imię “Dorota” jest wersją imienia “Dorothea”, które jest połączeniem greckich słów doron, oznaczającego “dar” i theos – “Bóg”; inaczej mówiąc “Dorota” znaczy “Boży dar“. W Nowym Testamencie istnieją 4 wersety, w których pojawiają się oba te greckie słowa doron i theos (Łukasz 21:4, Efezjan 2:8, Hebrajczyków 5:1 i Hebrajczyków 11:4). Oto jeden z tych wersetów:

 

“Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. (10) Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.” (Efezjan 2:8-10)

 

Zwróć uwagę, że w tym fragmencie podkreślony jest fakt, że wszyscy wierzący zostali zbawieni Bożą łaską przez wiarę, i że my wszyscy jesteśmy Jego dziełem stworzonym w Chrystusie Jezusie do osiągnięcia proroczych celów nadanych przez Boga. Ta “Dorota” z wizji reprezentuje zatem tych wierzących, którzy są świadomi swojej łaski u Boga, i którzy rozumieją, że ta łaska nie pochodzi z “hierarchicznej” pozycji w miejscowym kościele czy z wykonywania “religijnych uczynków”, które dla Boga się nie liczą, bo ziemskie dzieła nie mają wiecznej wartości. Kościół natomiast jest obecnie wypełniony wierzącymi, którzy zostali zindoktrynowani do myślenia, że jedynym ordynowanym przez Boga do wykonywania “duchowych dzieł” jest “pastor” czy inny “ordynowany sługa”, nie mając zrozumienia, iż każdy z nas został ordynowany przez Samego Boga do ważnych duchowych dzieł (Efezjan 2:10), i że ta duchowa ordynacja nie pochodzi z nadania ludzkiego czy jakiejś  instytucji.

 

Wierzący w Ciele Chrystusa zrezygnowali ze swojego proroczego powołania i nabrali przekonania, że ich “duchowe dzieła” polegają na chodzeniu do kościoła, gdzie wykonują prace “służebne”, takie jak zamiatanie podłogi lub pilnowanie samochodów na kościelnym parkingu, podczas gdy jednocześnie pozostają w pełnej zgodzie i uległości wobec wszystkich swoich “zwierzchników kościelnych”. Bracie, nie ma nic złego w zamiataniu podłogi w kościele lub pilnowaniu samochodów na parkingu, zwłaszcza jeśli robisz to w pełnej świadomości, że służysz cennym braciom i siostrom w Chrystusie, a nie postrzegając tego jako usługiwanie pastorowi i władzom kościelnym, którzy w oczach Boga są twoimi współpracownikami w służbie braciom (Objawienie 19:10).

 

Jednak twoje życiowe powołanie wykracza poza utrzymywanie kościelnej podłogi w czystości czy zapewnieniu, że żaden samochód nie zostanie skradziony. Wszyscy jesteśmy królami i kapłanami (Objawienie 1:6, Izajasz 61:6), i wszyscy zostaliśmy wezwani do wypełnienia potężnego powołania proroczego. Wszyscy zostaliśmy powołani, aby być duchowymi wojownikami, którzy poddają Bogu duchową atmosferę Ziemi (Efezjan 1:22-23, Efezjan 3:10-12). Bracie, masz powołanie do zrzucania duchowych olbrzymów w okręgach nieba (Mateusz 17:20, Łukasz 17:6) i do manifestowania Bożej Chwały na Ziemi (2 Koryntian 3:18, Rzymian 8:29-30, 1 Jana 3:2).

 

“Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości; (10) wy, którzy niegdyś byliście nie ludem, teraz jesteście ludem Bożym, dla was niegdyś nie było zmiłowania, ale teraz zmiłowania dostąpiliście.” (1 Piotra 2:9-10)

 

Jak już się dzieliliśmy w poprzednim artykule, to duch Kaina promuje religijną hierarchię wewnątrz Kościoła i respekt dla religijnej “starszyzny”, zarówno “wiekiem” jak i “rangą”. Kain zawsze mówił swojemu młodszemu bratu Ablowi, żeby był cicho i robił wszystko tak, jak Kain. Kain nienawidzi, kiedy młodszy brat Abel otrzymuje objawienie od Boga, które jest przeciwne praktykom Kaina, a jeszcze bardziej nienawidzi, kiedy się okazuje, że objawienia Abla potwierdza Bóg.

 

Kain rozpoczął praktykę ofiarowania Bogu płodów ziemi, lecz Abel był młodszy, ale rozumiał, że Bóg chciał krwawej ofiary. I zamiast dostosować się do ofiarniczej metodyki Kaina, Abel składa takie ofiary, jak pouczył go Bóg. Abel wiedział, że nasze działania nie mogą się opierać na kategoriach “starszeństwa” lub “tradycji”, ale mają być oparte na zgodzie z wolą Bożą:

 

Przez wiarę złożył Abel Bogu wartościowszą ofiarę niż Kain, dzięki czemu otrzymał świadectwo, że jest sprawiedliwy, gdy Bóg przyznał się do jego darów, i przez nią jeszcze po śmierci przemawia.” (Hebrajczyków 11:4)

[To jest jeden z tych wersetów, w których pojawiają się razem słowa doron („dar”) i theos („Bóg”)]

 

Zauważ, że zarówno Hebrajczyków 11:4, jak i Efezjan 2:8 (cytowany powyżej) poza doron i theos zawierają słowo “wiara“. Doroty dni ostatecznych rozumieją, że to namaszczenie, które potrząśnie fundamentami Ziemi spocznie na tych, którzy mają wiarę, bo z niej wynika prosta dyspozycja naszego serca do wykonywania Jego woli i osiągania Jego celów. Jeśli jesteś Dorotą to z ufnością wzniesiesz swoje oczy ku niebu i będziesz świadomy, że Bóg uśmiecha się nad tobą, i że Jego oczy widzą jak jesteś ważny i cenny. Jeśli jesteś Dorotą, to zrozumiesz, że to, co wywołuje uśmiech na twarzy Boga to twoje serce, które jest gotowe okazać Mu posłuszeństwo, a nie tytuł w kościele, nie ordynacja pasterska, nie 15 lat kościoła i prace społeczne…

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Źródło http://shamah-elim.info/p_dorothy.htm

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Noe Leon – Przełom Doroty”

  1. barnaba77 13 marca 2014 @ 20:05 #

    Kilka lat temu Bóg wykorzystał mój upadek i zerwał za mnie płaszcz religijny który skroiłem sobie na miarę. W szafie został garnitur z koloratką oraz aktówka pełna dokumentów i aktów prawnych. To był czas gdy podejmując działania prosiłem Pana by to błogosławił a nie słuchałem co rzeczywiście Bóg chce bym robił. Pycha przez duże P! Odarcie z pychy i własnych pomysłów boli ale warto BYĆ ŻYWYM!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: