Rick Joyner – Dlaczego Koinonia Jest tak Ważna Odnośnie Wielkiego Nakazu?

25 Mar

Dlaczego koinonia [społeczność] jest tak ważna kiedy mówimy o Wielkim Nakazie? Jednym z powodów dlaczego zawiedliśmy wypełnienie Wielkiego Nakazu jest nasza skłonność do czynienia nawróconych zamiast uczniów. Wielki Nakaz mówi o czynieniu uczniów. Jeśli nie czynimy uczniów, to nie wykonujemy naszego nakazu.

Pan wyraźnie określił kim jest uczeń. Prawdziwe uczniostwo rzadko się spotyka w dzisiejszym chrześcijaństwie. Jedną z przyczyn jest fakt, że prawdziwe uczniostwo nie jest możliwe bez koinonii, jak czytamy w 1 Jana 1:7: „Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność (koinonię) mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.”

Jak widzimy, ten werset wyraźnie stwierdza, że po prostu nie możemy przebywać w światłości bez posiadania koinonii. To ma zasadnicze znaczenie dla naszego oczyszczenia.

Często mówię żartem, lecz jest to prawdą, że po prostu nie możemy dojrzewać w Chrystusie we właściwy sposób bez tych wszystkich frustracji i irytacji kościelnego życia. Te frustracje i irytacje, zranienia i rozczarowania są jedynie małą częścią tego, co to doświadczenie oznacza, ale są kluczowe dla naszego rozwoju. Oczywiście, jest dużo więcej pozytywnych stron doświadczania koinonii niż negatywnych, ale te wyzwania pomagają nam dojrzewać.

Prawdziwe Życie Kościoła

Zarówno idealizowanie życia kościelnego jak i odrzucenie Kościoła odwiodą nas od drogi życia. Prawdziwe życie Kościoła, koinonia, może być jedną z najcudowniejszych rzeczy, jakich doświadczymy w życiu, ale także jedną z najtrudniejszych, bo tak jest w każdej relacji, łącznie z małżeństwem. Jak nauczał Pan w Przypowieści o Siewcy, wielu odejdzie kiedy zaczną się próby. Wielu odchodzi od Kościoła, a wielu odchodzi teraz nawet od małżeństwa, kiedy przychodzą próby. Nigdy nie zaliczysz testu, jeśli do niego nie podejdziesz.

ART-JPag024MZałamanie w małżeństwie jest związane z załamaniem w życiu Kościoła i vice versa. Te same rzeczy, które uzdrawiają małżeństwo, uzdrowią także Kościół. Krzyż ma część pionową, która reprezentuje nasze połączenie z Bogiem i poziomą, która reprezentuje nasze połączenie ze sobą nawzajem. Jednym ze znaczeń brania krzyża jest to, że musimy mieć te dwie części w naszym życiu. Oczywiście, nasz związek z Bogiem przyćmiewa znaczenie naszego związku ze sobą nawzajem, i zawsze musi być pierwszy. Ale jeśli go mamy i dajemy mu pierwszeństwo, będziemy mieć także tę drugą część. Jak napisał Jan, nie możemy miłować Boga, którego nie widzimy, jeśli nie kochamy naszego brata, którego możemy zobaczyć. (zobacz 1 Jana 4:20-21).

Co możemy więc zrobić, żeby wypromować koinonię w życiu Kościoła? Po pierwsze i najważniejsze, musimy ponad wszystko szukać obecności Pana. Jaki pożytek ze wspaniałej świątyni, jeśli nie ma w niej Boga? Następnie powinniśmy dążyć do relacji, nie tylko czekać, aż się pojawią. Barnaba musiał udać się w drogę, żeby dostać się do Pawła. Potem musieli znaleźć się we właściwym miejscu, zanim każdy z nich udał się do swojego ostatecznego powołania.

W tych dniach to był spory wysiłek. Musiało to zająć Barnabie kilka miesięcy, żeby dostać się do Tarsu, a potem wrócić do Antiochii. Dzisiaj trudno jest znaleźć takich ludzi, którzy jechaliby do kościoła dłużej niż pół godziny. Co sprawia, że ten skarb jest tak rzadko spotykany czy trudny do zdobycia. Koinonia jest jednym z największych skarbów, jakie możemy mieć w życiu. Nie jest tania i łatwa do zdobycia, ale znajdą ją ci, dla których będzie wystarczająco cenna, żeby się nie poddać w dążeniu do niej. To miasto, które buduje Bóg, którego szukał Abraham, którego szukają wszyscy prawdziwi przychodnie, jest zbudowane na Jezusie i koinonii.

trybySzukanie obecności Pana jest czymś o wiele większym niż szukanie Jego błogosławieństwa, które jest tak bardzo podkreślane w nauczaniach dzisiejszego kościoła. On będzie błogosławił wiele rzeczy, w których nie przebywa. Kiedy mówi, że gdziekolwiek jest zgromadzonych dwóch lub więcej w Jego imieniu, On będzie pośród nich (zobacz Mateusz 18:20), słowo „zgromadzonych” nie oznacza jedynie przebywających w tym samym pomieszczeniu czy miejscu. To oznacza, że „zostali zespoleni” podobnie jak są zespolone części w rowerze. To dlatego mamy powiedziane, żeby „nie opuszczać wspólnych zgromadzeń” (zobacz Hebrajczyków 10:25). To nie jest tylko ostrzeżenie przed opuszczaniem spotkań, ale przed brakiem takiego zespolenia, do jakiego zostaliśmy powołani.

Żeby zbudować taki Kościół, w którym jest takie życie jak koinonia, musimy zrobić wszystko, aby świadomie promować relacje pomiędzy członkami. Mogą to być małe grupy, obiady kościelne, wyjazdów misyjne i różne inne działania. Jednak spotkania, które naprawdę prowadzą do koinonii, skoncentrują się na obecności Pana. Wszystkie inne mogą być pomocne w dotarciu do niej, zaś takie zgromadzenia, które polegają jednie na jakimś działaniu, mogą nas od niej oddalać.

W każdym duchowym dążeniu musimy trzymać się zasady: Pomiędzy miejscem, w którym otrzymaliśmy obietnicę od Boga, a ziemią obiecaną, czyli wypełnieniem obietnicy, zawsze znajduje się pustynia, która jest dokładnym przeciwieństwem tego, co mieliśmy obiecane. Ta pustynia oznacza przygotowanie nas na objęcie ziemi obiecanej. Nie bądź zaskoczony tym, że kiedy zaczynasz dążyć do koinonii to wszystko idzie na przekór, a relacje są zrywane. To tylko oznacza, że jesteś na właściwej drodze.

Rick Joyner
MorningStar Ministries
Email: info@morningstarministries.org
Website: morningstarministries.org

Rick_Joyner2_150pxRick Joyner jest założycielem i dyrektorem naczelnym MorningStar Ministries i Heritage International Ministries, i głównym pastorem Kościoła MorningStar Fellowship. Jest autorem ponad czterdziestu książek, jak The Final Quest (Ostatnia Bitwa), A Prophetic History i Church History. Jest także przewodniczącym The OAK Initiative, międzynarodowego ruchu angażującego tysiące chrześcijan w największe sprawy naszych czasów, bycie solą i światłem, do czego zostali powołani. Rick i jego żona Julie mają pięcioro dzieci: Annę, Aaryn, Amber, Bena i Sama.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: