Rick Joyner – Prawdziwy Pokój i Radość to Znaki Nadchodzącego Królestwa

14 Maj

 

W Łukasza 17:20-21 mamy podaną ważną informację o nadejściu Królestwa:

 

Zapytany zaś przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie Królestwo Boże, odpowiedział im i rzekł: Królestwo Boże nie przychodzi dostrzegalnie, ani nie będą mówić: Oto tutaj jest, albo: Tam; oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was.

 

Można to przetłumaczyć, że Królestwo nie przychodzi wśród znaków, które można zobaczyć na zewnątrz, ale są one ukryte w sercu. W Efezjan 1:18 apostoł napisał, że modli się o otwarcie „oczu waszych serc (z ang.)”, naszych duchowych oczu. To tymi oczami zobaczymy nadejście Królestwa.

 

W późniejszym wywodzie i w innych Ewangeliach, Pan powiedział, że końcowi tego wieku będzie towarzyszyło wiele wydarzeń, takich jak oznaki światowego chaosu. Odwrotnie ma się sprawa z nadchodzącym Królestwem, ono nie jest w chaosie. Jest to jedna z najważniejszych różnic pomiędzy królestwami tego świata i Królestwem Boga pod koniec tego wieku—kiedy królestwa tego świata będą dochodzić do coraz większej niezgody i chaosu, Królestwo Boże będzie wyróżniać się jako miejsce narastającego porządku i pokoju.

 

Sprawiedliwość, Pokój i Radość

 

freephoto_joy_250pxW Rzymian 14:17 mamy powiedziane, że Królestwo Boże to „sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym.” To są oznaki nadchodzącego Królestwa pośród nas, w sercach Bożych ludzi. Kiedy świat pogrąża się w lęku i depresji, ci, którzy żyją w Królestwie będą wzrastać w pokoju i radości. Z tego powodu ci, którzy pokładają nadzieję w tym świecie, który się rozpada, będą postrzegać tych, którzy są w Królestwie, jako całkowicie oderwanych od rzeczywistości, podczas gdy w rzeczywistości będą jedynymi ludźmi mającymi kontakt z rzeczywistością.

 

Sprawiedliwość to czynienie tego, co prawe w oczach Pana. To prowadzi do pokoju, który jest zupełnie niezrozumiały dla świata. Ten pokój, który pochodzi jedynie z naszej prawej pozycji wobec Boga, jest podstawą prawdziwej i trwałej radości.

 

Kiedy świat będzie popadał w coraz większe kryzysy, będą się wzmagać lęki i depresje. To spowoduje, że pokój i radość, w których będą wzrastać Boży ludzie, będą stanowić jeszcze większe przeciwieństwo. Ten pokój i radość narastające wewnątrz nas, w sercach Bożego ludu, staną się jednymi z najwyraźniejszych znamion nadchodzącego Królestwa.

 

Powiedziano mi, że w nadchodzących czasach, lud Boży będzie tak szczęśliwy, iż reszta świata będzie nas uważać za niepełnosprawnych umysłowo. Jedną z głównych przyczyn będzie to, że lud Boży będzie posłuszny zachęcie z Kolosan 3:1-2:

 

A tak, jeśliście wzbudzeni z Chrystusem, tego co w górze szukajcie, gdzie siedzi Chrystus po prawicy Bożej; o tym, co w górze, myślcie, nie o tym, co na ziemi.

 

Dla tych, którzy kochają Pana i pragną Jego przyjścia, nie ma większego pokoju niż oglądanie tego, kim jest Jezus i gdzie zasiada—daleko ponad wszelką władzą i autorytetem i panowaniem.

 

freephoto_peacedove_250pxNikt nie może Go pokonać i jedynie On może zwyciężyć. On stanowi tę Nieodpartą i Niewzruszoną Siłę. On jest Skałą, której nie można przesunąć. Jeśli budujemy nasze życie na wykonywaniu Jego woli, to nas także nic nie poruszy. On tak zachęcał nas w Jana 16:33:

 

„To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat”.

 

Jeśli pokładamy naszą nadzieję w rzeczach tego świata, doświadczymy narastającego ucisku. Jeśli zbudowaliśmy nasze życie na tym świecie, nasze serca będą pełne lęku, jak każdego innego człowieka z tego świata. Tylko w Panu możemy mieć pokój. Teraz jest czas, żeby skierować nasze serca całkowicie na Niego i szukać najpierw Jego Królestwa i Jego sprawiedliwości.

 

Rick Joyner

MorningStar Ministries

Email: info@morningstarministries.org

Website: morningstarministries.org

 

Rick_Joyner2_150pxRick Joyner jest założycielem i dyrektorem naczelnym MorningStar Ministries i Heritage International Ministries, i głównym pastorem Kościoła MorningStar Fellowship. Jest autorem ponad czterdziestu książek, jak The Final Quest (Ostatnia Bitwa), A Prophetic History i Church History. Jest także przewodniczącym The OAK Initiative, międzynarodowego ruchu angażującego tysiące chrześcijan w największe sprawy naszych czasów, bycie solą i światłem, do czego zostali powołani. Rick i jego żona Julie mają pięcioro dzieci: Annę, Aaryn, Amber, Bena i Sama.

 

ElijahList Publications

http://www.elijahlist.com

email: info@elijahlist.net

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: