Angela Greenig – Powstań, Armio Reformacji!

20 Maj

WindMieszkam na zachodnim wybrzeżu i kilka tygodni temu byłam na dworze ciesząc się pogodą. Kiedy tam stałam, zaczął wiać gwałtowny wiatr. W ciągu jednej godziny doświadczyłam zmian w pogodzie obejmujących wszystkie cztery pory roku. Naprawdę odczułam, że Pan mówi, iż nadszedł czas, żeby znów powiały wiatry zmian. Bóg powieje i roznieci ogień i wiatr dla swojego ludu, jak w Ezechielu 37. Ten wiatr powieje i sprawi, że ci z was, którzy byli w ukryciu, zostaną wyeksponowani i już dłużej nie będą w ukryciu!

Bóg powołał Eliasza w czasie, gdy panowała susza i głód; podążając za Bożymi wskazówkami, żył przez kilka lat ukryty w wąwozie i karmiony przez kruki. Pan wezwał wielu z nas do czasowego oddzielenia, i możesz się czuć nawet izolowany i ledwo żywy z powodu suszy i głodu. On będzie nas stale karmił i przygotowywał – On nigdy nas nie opuści! Kiedy dla Eliasza ten sezon się skończył, przyszły nowe zadania. I twój sezon wkrótce się skończy.

Nie Tylko Odbudować, Ale Zreformować

Potem Eliasz został wysłany do Sarepty, aby poznał pewną wdowę, która miała go zaopatrzyć w żywność (1 Królewska 17). Spotkał ją przy bramie miasta. Przygotowywała ostatni posiłek dla siebie i swojego syna. Eliasz przemówił do niej mówiąc: „Idź i zrób, jak powiadasz, lecz najpierw przyrządź mi z tego mały placek i przynieś mi go, dla siebie zaś i syna swojego przyrządzisz później. Gdyż tak mówi Pan, Bóg Izraela: Mąka w garncu nie wyczerpie się, oliwy w bańce nie zabraknie aż do dnia, kiedy Pan spuści deszcz na ziemię. Eliasz dał tej kobiecie nadzieję – tej samej nadziei tak wielu potrzebuje teraz w Kościele!

Brama miasta w tym opowiadaniu reprezentuje drzwi Kościoła, a wdowa reprezentuje Kościół. Brama (drzwi) jest otwarta, może nawet wyważona, a wdowa (Kościół) oczekuje, że spożyje swój ostatni posiłek i umrze. Bóg jest kapłanem, głową Swojego Kościoła. Widzisz, jako przywódcy nie powinniśmy mieć takiej mentalności, że ledwie dajemy sobie radę w życiu… odstępstwo (grzech) czyli kwas odciągnął wielu od Kościoła, do którego został wprowadzony głód. Ale posłuchaj – Bóg szuka reformatorów, i powołuje nie tylko mężczyzn i kobiety, ale także dzieci i młodzież, żeby weszli do bram naszych miast i zreformowali to, co w nich jest.

Mamy być jak Eliasz w tej sytuacji, kiedy umarło dziecko wdowy, czyli wejść do domu Pana z wyposażeniem i wiarą w Boga o rzeczy niemożliwe, położyć nasze życie na twarzy przed Panem i z powrotem wskrzesić życie. To jest czas, aby powstała Armia Reformacji, to czas transformacji i przywracania. Słowo, którym Eliasz przemówił do ludu jest nadal aktualne: „Służcie Bogu lub Baalowi”. Musimy się przygotować na kilka następnych lat, podobnie jak Eliasz.

Imię Eliasz znaczy „Pan jest moim Bogiem”, co wskazuje na niezłomną postawę w życiu Eliasza. Został posłany do Achaba w czasie, gdy wszyscy prorocy Pana zostali zabici, a Achab zadał sobie wiele trudu starając się zabić również i jego. Bóg powiedział Eliaszowi: „Idź, pokaż się Achabowi, gdyż chcę spuścić na ziemię deszcz.” (1 Królewska 18:1). Eliasz posłuchał, mając odwagę i zaufanie do głosu Króla. Przestań kwestionować głos Pana. Musimy mieć pewność, że będziemy mogli Go usłyszeć, i musimy być posłuszni temu, co On mówi. Misją Eliasza było obudzenie Izraelitów i uświadomienie im ich apostazji, odstępstwa, letniości i wezwanie ich do lojalności wobec Boga Izraela. Był nie tylko odnowicielem, ale reformatorem, który starał się przywrócić przymierze.

Bóg Powołuje Reformatorów, żeby Dokonali Transformacji Naszych Czasów

faithgrowing_325pxTak jak Pan zesłał deszcz na Górze Karmel, tak deszcz pojawi się jeszcze raz i wydobędzie na powierzchnię te nasiona, które zostały uśpione. Nadejdzie późny deszcz i przywróci w dwójnasób to, co ukradł przeciwnik. Bóg powołuje reformatorów, żeby dokonali transformacji naszych czasów. Zachęcam cię, bądź dobrej myśli, bo jesteśmy silni i nie jesteśmy sami. „Wkrótce”, mówi Pan, „kapłan i prorok Baala zostaną ujawnieni i okaże się kto ma chwałę i jest prawdziwym nosicielem Żywego Boga”. Magia, czary i ciemność, które nękają nasz kraj, wkrótce zostaną wyrwane z korzeniami i wrzucone do jeziora ognistego!

To już jedenasta godzina. Liczba 11 oznacza „sąd”, i Bóg zaprowadzi sprawiedliwość i odkupi swój lud. Mateusz 11:12 mówi, że Królestwo Boże doznaje gwałtu i gwałtownicy je biorą siłą! Stójcie wytrwale, przyjaciele. Bóg oddziela swoją resztkę, i nawet jeśli mamy wrażenia, że jesteśmy sami, to nie jesteśmy. Bo On nie przyszedł po to, żeby przynieść pokój, ale miecz (zobacz Mateusz 10:34), ale jeśli jesteśmy gotowi wziąć swój krzyż i pójść za Nim (zobacz Marek 8:34) nasza nagroda będzie wielka (zobacz Mateusz 5:12).

Czy jesteś reformatorem? Wierz Bogu o to, co niemożliwe, a wtedy podobnie ja Eliasz, potrząśniesz narodem, który osiągnie swoje przeznaczenie!

Angela Greenig
Angela Greenig Ministries International
Email: angela@angelagreenig.com

Angela_Greenig_150pxAngela Greenig jest założycielką organizacji Angela Greenig Ministries International, autorką trzech książek, nagrała dwa DVD, i prowadzi program “Sprawiedliwość dla Każdego” na kanale XP Media. Jej nauczanie i wejrzenie pochodzą z wieloletniego doświadczenia, które nabyła walcząc na linii frontu w duchowej walce. Angela jest wypróbowanym proroczym wojownikiem dla Chrystusa, prowadzi także służbę uwolnienia. W ciągu minionych 27 lat stała się obrończynią wiary i głosem dla tych, którzy nie mają głosu, podróżując po świecie głosząc Ewangelię i szkoląc Ciało Chrystusa. W czasie ostatnich 21 lat została pobłogosławiona pracą na ulicach Seattle, Waszyngtonu, pomagając żywić i odziewać bezdomnych i ludzi w potrzebie. Angela zbudowała i wyzwoliła służby w wielu miastach w Ameryce, i w wielu narodach świata.

W filmie “Nieokiełznana miłość’ (od 21-ej minuty) Angela relacjonuje świadectwo uwolnienia młodej kobiety zaangażowanej w satanizm.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: