Francis Frangipane – Klucz do Prawdziwej Wizji Duchowej

29 Czer

 

Jezus powiedział o Natanaelu: „Oto prawdziwy Izraelita, w którym nie ma fałszu.” (Jana 1:47). Jakiego rodzaju człowiekiem był ten młody uczeń, że Jezus go tak pochwalił? W sercu tego młodego człowieka nie było zdrady ani fałszu. O, jakże powinniśmy pragnąć takiej czystości! Natanael miał „wewnętrzne oczy”. Zachował siebie nieskażonym samo-zwiedzeniem. Kiedy w swoim duchu przylgniesz do prawdy, będziesz dostrzegał też prawdę na zewnątrz. Natanael spojrzał na Jezusa i stwierdził: „Ty jesteś Synem Bożym; Ty jesteś Królem Izraela” (w. 49).

 

Jezus powiedział do Natanaela: „Ujrzysz większe rzeczy niż to… Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ujrzycie niebo otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego.” (w. 50-51). Jezus wiedział, że Natanael miał szczere serce i dlatego doświadczy otwartej wizji. Otwarta wizja jest wynikiem posiadania czystego serca. Dla tych, którzy walczą przeciwko grzechowi, którzy nienawidzą fałszu, którzy usilnie dążą do chodzenia w czystości, mam przesłanie, że twoje zmagania są przygotowaniem do oglądania Boga. Ujrzysz otwarte niebo.

 

ART-BI033-BL-M-2TZe względu na otępienie naszego serca, spodziewamy się duchowej ślepoty jako, że jest to nieszczęśliwy stan tego świata. Prawdą natomiast jest to, co widzimy w Starym Testamencie, że jednym z Bożych sądów przeciwko grzechowi jest niebo „z brązu” (zob. Powt. Prawa 28:23).

 

Podobnie widzi zamknięte niebiosa większość chrześcijan. Niewielu ma otwarte wizje wyżyn niebieskich lub swoich własnych serc. Dla zatwardziałego serca niebiosa są zawsze „z brązu”. Ale Pan obiecał: „Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych!”

 

Bóg chce, żebyśmy mieli prawdziwe wizje duchowe. Jednym ze znaków, że Duch Święty działa w kościele jest to, że „młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, a starcy wasi śnić będą sny” (Dzieje Ap. 2:17). Królestwo Boże na ziemi jest przedłużeniem Jego Królestwa w Niebie.

 

Są tacy, którzy mówią, że rzeczy nadprzyrodzone były ściśle ograniczone do pierwszego wieku, a dzisiaj „w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy” (2 Koryntian 5:7). Tak, często podejmujemy kroki wiary, kiedy idziemy nie mając wcześniejszej wiedzy, co przyniesie każdy krok. Ale patrzymy na Tego, który jest z nami! Nasza ufność nie jest ślepa; to udowodnione i widzące zaufanie! Chodzenie przez wiarę i posiadanie duchowej wizji to nie myślenie, że może się wydarzyć albo to, albo tamto.

 

Chwilę zanim Paweł oświadczył, że chodzi przez wiarę, napisał: „Nam, którzy nie patrzymy na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne, jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne.” (2 Koryntian 4:18). Paweł miał objawienie postrzegania świata duchowego. Widział wieczne ciało duchowe, które zostało przygotowane i oczekiwało na niego w niebiosach (zobacz 2 Koryntian 5:1, 4)! Wiedział jak „…ten człowiek … został uniesiony w zachwyceniu do raju i słyszał niewypowiedziane słowa, których człowiekowi nie godzi się powtarzać.” (2 Koryntian 12:3-4).

 

ART-LB067MMoglibyśmy dyskutować na temat percepcji duchowej Pawła, ale faktem jest, że jest on autorem jednej trzeciej Nowego Testamentu, która pochodzi z jego otwartej wizji Chrystusa.

 

Jak to się stało, że widział on te rzeczy? Tuż po tym, jak stwierdził: „My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana…” (2 Koryntian 3:18), napisał: „Lecz wyrzekliśmy się tego, co ludzie wstydliwie ukrywają… ” (2 Koryntian 4:2). Potem kontynuował: „Mając tedy te obietnice, umiłowani, oczyśćmy się od wszelkiej zmazy ciała i ducha, dopełniając świątobliwości swojej w bojaźni Bożej” (2 Koryntian 7:1). Otwarta wizja Bożej chwały była wynikiem jego oczyszczonego serca i doskonałej świętości.

 

Pamiętaj, nie chodzi nam o doświadczenia, ale o czyste serce. Nie biegamy za wizjami; chcemy świętości. Chociaż nadprzyrodzone zjawiska były oczekiwane wśród pierwszych chrześcijan, to przede wszystkim oczekiwano czystości serc. Zatem nie bądźmy jak głupcy, którym zależy tylko na wizjach. Musimy szukać uświęcenia, a kiedy będziemy gotowi, jeśli Bóg zechce, przemówi do nas w nadprzyrodzony sposób (zobacz Dzieje Ap. 2:17-18). Nie starajmy się wyczarować „przeżyć” z Jezusem; starajmy się mieć czyste serce, pozwalając Chrystusowi codziennie nas badać i oczyszczać. I kiedy On obmyje cię w Jego Słowie i wychłoszcze cię Jego świętością, wtedy pociągnie cię do Swojej obecności. Otworzy twoje oczy na „rzeczy zewnętrzne i wewnętrzne.”

 

Fragment pochodzi z książki Francisa Frangipane’a Holiness, Truth, and the Presence of God(Świętość, Prawda i Boża Obecność), którą możesz zamówić teraz przez The Elijah List.

 

Francis Frangipane

Ministries of Francis Frangipane

Email: francis1@frangipane.org

Website: frangipane.org

 

Francis_Denise_Franipane_175pxFrancis Frangipane jest założycielem River of Life Ministries w Cedar Rapids w stanie Iowa, ale także usługiwał tysiącom pastorów i wstawienników z wielu środowisk na świecie. Pragnieniem serca Francisa jest oglądanie jak w każdym mieście są ustanawiani pastorzy i wstawiennicy podobni do Chrystusa, zjednoczeni przed Bogiem, przejawiający miłość Chrystusa do swoich społeczności. Od roku 1985 Francis napisał czternaście książek i wiele broszur. W ciągu minionych dziesięcioleci angażował się wiele zajęć. Jednakże w ostatnich latach stopniowo rezygnował z tych działań. W czerwcu 2009 przeszedł na emeryturę także z funkcji starszego pastora River of Life Ministries. Prowadząc proste życie, Frangipane poświęca się modlitwie i posłudze Słowa Bożego.

 

 

ElijahList Publications

http://www.elijahlist.com

email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: